Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelny Komin Do Kominka


sysek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W domku letniskowym posiadam wkład kominkowy metalowy (jakiś stary nieużywany z lat 80 z wbudowanym wentylatorem) który jest podłaczony do istniejącego komina murowanego który jest niestety w tragicznym stanie (komin oczywiście a nie kominek), jest on nieszczelny i w zasadzie istnieje duże ryzyko aby go użytkować. w tej chwili zastosowany kominek obsadzony zresztą te parę lat przez fachowców jest czarną rurą na wysokości dwóch metrów wprowadzony w komin za pomocą kolanka 45%.

 

Planuję zastosować w środek komina jakąś rurę tylko za bardzo nie wiem jaką tj z jakiego materiału będzie najlepsza przy kominku oraz czy mogę rurę bezpośrednio wyprowadzić z kominka pod kątem 45 stopni do komina i prosto do góry, czy raczej powinienem zastosować trójnik żeby był np. cug z komina od dołu?? czy to jest potrzebne? dodatkowo zastanawiam się nad skraplaniem wody, czy jak zastosuję bezpośrednio do komina rurę bez trójnika to będzie mi skraplać się do środka kominka? czy to jest duży problem? nieukrywam że wolałbym nie montować trójnika bo będzie się to wiązało z koniecznością rozbierania tego komina.

a jak zastosuję trójnik (teki pod kątem 45 % to nie wiem czy znajdę) to co dać poniżej w kominie? zaślepić czy zostawić dziurę?

 

pomóżcie rozwiązać moje problemy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rozwiązania takiego problemu z kominem . Najprościej było by wykonać szlamowanie komina od wewnątrz i otynkoweć od zewnątrz a to go uszczelni i wzmocni . Jeżeli wkład to niestety ze wszystkimi jego elementami , zaczynając od dołu komina skraplacz, wyczystka dolna trójnik i segmenty rur aż do zakończenia .

Osobiście wybrał bym tę pierwszą metodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo po szlamowaniu można naprawić doraźnie komin od wewnątrz - tak jak na zał rysunku ( wg Heating Your home with wood )

Przy zastosowaniu dobrej zaprawy cementowej lub specjalistycznych zapraw do szybkich napraw np Ceresit można uzyskać całkiem dobre efekty na kilka lat.

post-18578-0-34476500-1344926710_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.