Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ciepla Woda


piterb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie (jesli jakies sa) i Panow

Postanowilem zalozyc nowy temat poniewaz nic nie znalazlem co moglo by mi pomoc rozwiazac moj problem.

A problem polega na tym ze moj bojler grzeje wode ale tylko do polowy robi sie cieply.

Dodam ze wczesniej mialem bojler 100l z podwojna wezownica i grzal elegancko. Po zmianie na 80l ze zwykla wezownica ciepla wode mam tylko przez chwile tzn dla 2 osob szybki prysznic bo pozniej woda leci zimna.

Bojler podlaczony jest do kominka z plaszczem wodnym, grzejniki mam teraz pozakrecane, temp na piecu 50-70 stopni, zasilanie i powrot na bojlerze sa gorace, no a wody cos malo, tak jak pisalem jak dotykam bojler to cieply jest do polowy.

Ps jak by to mialo znaczenie to na zasilaniu zimnej wody do bojlera zalozony jest zawor zwrotny i bezpieczenstwa bojler wisi idealnie w poziomie.

Moze troche chaotycznie ale chcialem udzielic jak najwiecej informacji.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro bojler poziomy 80 l to w zasadzie wykorzystać jednorazowo możesz 50-60l, reszta wymiesza się z zimną.

Szybki prysznic to 5-6 l/min, czyli po 5 min na głowę i koniec przyjemności.

Moim zdaniem wszystko tu działa prawidłowo, ten typ tak ma. Chcesz wygody kup 200-300L pionowy z wężownicą i grzej raz na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie (jesli jakies sa) i Panow

Postanowilem zalozyc nowy temat poniewaz nic nie znalazlem co moglo by mi pomoc rozwiazac moj problem.

A problem polega na tym ze moj bojler grzeje wode ale tylko do polowy robi sie cieply.

Dodam ze wczesniej mialem bojler 100l z podwojna wezownica i grzal elegancko. Po zmianie na 80l ze zwykla wezownica ciepla wode mam tylko przez chwile tzn dla 2 osob szybki prysznic bo pozniej woda leci zimna.

Bojler podlaczony jest do kominka z plaszczem wodnym, grzejniki mam teraz pozakrecane, temp na piecu 50-70 stopni, zasilanie i powrot na bojlerze sa gorace, no a wody cos malo, tak jak pisalem jak dotykam bojler to cieply jest do polowy.

Ps jak by to mialo znaczenie to na zasilaniu zimnej wody do bojlera zalozony jest zawor zwrotny i bezpieczenstwa bojler wisi idealnie w poziomie.

Moze troche chaotycznie ale chcialem udzielic jak najwiecej informacji.

Pozdrawiam .

przedewszytkim to trzeba zasobnika zmienić na np SGW s z wezownićą spiraną wtedy wystrczy ostro palic w kominku i jako taki komfort da sie uzysklać a te zasobniko podobne cos to sobie odpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drugim mieszkaniu mam identyczny bojler tylko ze 120l nagrzewa sie do samego dolu

i mozna lac i lac

no ale ja sie nie znam :) skoro mowisz ze jest ok to nie bede nic grzebal

na wiekszy bojler niestety brakuje mi miejsca

dzieki

pozdrawiam

 

ps bojler jest ze stali nierdzewnej szkoda sie go pozbywac

Edytowane przez piterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za producent, ale juz wiadomo jedno, zasobnik masz do góry nogami ....

mozesz podac ulotke od tego czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie wody w zasobniku zawsze wchodzi tam, gdzie jest powrót z węzownicy, to pozwala uzyskac wieksza sprawność w trakcie poboru wody,

a wypływ ciepłej wody od srodka do tyłu zasobnika, w zalezności od zasobnika takie są zasady,

natomiast zapytaj wujka czy nie zrobił jakiegoś psikusa z wezownicą i daj foto tego zasobnika jak jest zamontowany

a wuja pytaj jaki kształt ma węzownica ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mi sie pomylilo z tym wyjsciem cieplej wody fotka wszystko wyjasni

http://imageshack.us.../p7150123f.jpg/

ok dla zasady jest zle podłaczony ...

ale zanim jakiekolwiek decyzje to najpierw rysunek węzownicy od wuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny :)

super wężownica i jeszcze lepsze ocieplenie :D

o co chodzi z wezownica?? :)

ocieplenia brak poniewaz mialem bojler 100l z podwojna wezownica w piance ten teraz zalozylem i narazie nie ocieplam bo jak trzeba bedzi wymienic to po co pieniadze tracic??

 

 

oki podpytam o rysunek tej wezownicy ale moze byc ciezko

narazie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.