Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Można Przerobić Piec Węglowy Na Piec Na Prąd?


Klaudia10

Rekomendowane odpowiedzi

Można przerobić ale tylko teoretycznie, w praktyce będzie trudno i drogo - jeszcze o czymś takim nie słyszałem, ale potrafię to sobie wyobrazić.

Bardzo ciekawy pomysł ale obawiam się, że nierealny.

 

Tutaj to trzeba dopracować to wrzucanie do podajnika.

Bo jak jest podajnik, to po jego całkowitym zasypaniu powinno na dość długo wystarczyć.

Tak więc trzeba poświęcić trochę więcej czasu na zasypanie podajnika niż wrzucanie naraz całego wora!

Ustawić sobie krzesełko stabilne niechwiejne albo coś innego na początek.

Potem z wora sypać do wiaderka, żeby łatwo było unieść.

Takich wiadereczek wsypać naraz do pełna cały podajnik (niech by i było 20 razy).

Potraktuj to jak gimnastykę i dzięki temu nie będziesz musiała uważać z jedzeniem, bo tłuszczyk się wypali ;)

A potem spokój do następnego dnia, albo i dłużej.

Jak się kurzy, to maseczka na twarz (tylko nie z ogórków ale ochronna, biała)

 

To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie tego problemu.

 

P.S. Sorry kolego sambor, że Ci taki fajny temat zakosiłem :lol:

Edytowane przez vernal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Sorry kolego sambor, że Ci taki fajny temat zakosiłem :lol:

 

Szkoda, dobrze się zapowiadała taka przeróbka, przynajmniej teoretycznie.

A swoją drogą to jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku dużo osób przerabiało kotły koksowe lub węglowe na kotły gazowe, przez proste wstawienie palnika w popielnik.

Sam miałem takie "cudo", które prawie nic nie grzało a spalało 1200m3/msc, no ale wtedy to było tanio.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Rodzice chcą przerobić bo ja mam 16 lat i ciężko jest wsypywać worek węgla tak wysoko do podajnika. Rodzice wyjeżdżają więc z siostrą młodszą zostaje i chce żeby w zimie jakoś grzało:)

Rodzice mogą zmienić opał na pelety a składzik na węgiel zamienić na silos który można napełniać podajnikiem z samochodu , trzeba tylko znależć odpowiedniego dostawcę . Potem to już tylko odpowiednie poprowadzenie magistrali i cała praca to naciśnięcie i przytrzymanie guzika aż do napełnienia zasobnika pieca .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.