Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na ekogroszek 20kW z multisterem - pomocy!


rencia

Rekomendowane odpowiedzi

regulator_multi_ster.pdfWitam!

 

Jestem nowa na tym forum - przeglądnęłam kilka tematów - niestety nie znalazłam nic na temat sterownika multister.

 

Problem oczywiście polega na ustawieniach:

 

Instrukcja tego cuda multistera w załączniku.

 

Błagam jeśli ktoś ma doświadczenia z tym cudem proszę o odpowiedź - jakie powinny być nastawy tego pieca żeby hulał jak należy.

Wspomnę jeszcze tylko że mój nie ma jedynie opcji priorytet CWU.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek zastosuj ustawienia serwisowe czyli te które są, obserwuj palenisko i napisz co się dzieje i będziemy coś radzić:( A masz w tej chwili jakiś problem z paleniem czy pytasz tylko tak zapobiegawczo. A generalnie sterownik fajny mocno zaawansowany ale generalnie nie odbiega od tych naszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Nie pytam zapobiegawczo :)

W trybie srwisowym sobie chodził i było dobrze przy temperaturach takich jak dziś mamy.

Jednak mój małż zaczął testować to cudo i raz się zdarzyło że wstaję rano o 5.00 mam saune w domu a na piecu 80 stopni. :D Nie mogę zrozumieć głównie jak proporcjonalnie ustawić pracę podajnika z funkcją podtrzymania. Wczoraj spędziłam przy piecu prawie całe popołudnie. Było tak czas przacy podajnika co 2 min przez 15 sek , podtrzymani ognia serwisowe 3min przez 10 sek - temp nastawiona 45 stopni. Przy tych ustawieniach do wieczora miałam temp. 60 stopni na grzejnikach i saunę w domu.

Wkurzyłam się i zaczęłam zmieniać generalnie ustawienie podajnika np. co 4 min przez 5 sek. Okazało się że sterownik pamięta ustawienia pierwotne i dupa w trakcie nie chce się przestawić więc ja "głupia blondynka" (małża w chałupie nie było) zaczęłam się zastanawiać jak to cudo się resetuje. W instrukcji nic nie jest na ten temat napisane - wogóle niby ta instr. jest banalna i całe to sterowanie piecem też a jak przyjdzie co do czego to się człek głupi wkurza i kombinuje - ale to na marginesie.

No i co - nie zastanawiając się długo - włączyłam niby tryb serwisowy. No i jak by się głupiej blondynce wydawało to, że teraz powinno być OK. - nieprawda :( . Okazało się że dalej pamięta że ma podawać paliwo co 2min przez 15 sek.

Już zaczęłam się zastanawiać co by go nie wyłączyć całkiem ....... ale stwierdziłam że lepiej coby nie wybuchł.

Jednak jak to głupia blondynka kombinuje dalej........ wyłączyłam go całkiem z prądu na chwilkę . Okazało się że to chyba jedyna metoda na reset wcześniejszych ustawień. Pozostało tylko włączyć ustwienia serwisowe i tak został.... temperatura pomalutku zaczęła spadać - w nocy było poniżej 50 stopni - ale i tak okno gdzie nie gdzie zostało otwarte.

Reasumując wszystko fajnie ale chodzi przecież o ustawienie tego piec tak żeby osiągał temperaturę żądaną i nie przekraczał jej robiąc saunę w domu i optymalne spalanie ekogroszku. Zastanawiam się też nad regulatorem pokojowym ....tylko co to da?

 

Pozdrawiam i czekam na info o nastawach do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.