Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeponowe Naczynie Wzbiorcze Za Blisko Czopucha?


tol38

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi tu nie gra

Co to za piec i dlaczego przepona a nie naczynie otwarte

Czy masz w instrukcji i gwarancji kotła że może pracować w tak zabespieczonej instalacji bo jeśli nie masz takiego wpisu to instalator chyba ci kasy za niego nie zwróci jak się rozszczelni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tabliczce jest napisane - Kocioł do montażu w układzie otwartym , a Ty układ masz zamknięty ale widzę że masz wężownicę schładzającą, może być naczynie wzbiorcze, ale-

czy ktoś policzył pojemność tego układu i dobrał prawidłowo pojemność?

Naczynie trzeba odsunąć od czopucha, nie ważne jak np do góry 0,5m lub wyżej nad czopuchem, ew z drugiej strony wyczystki.

nie wiem jak masz osadzony czopuch w kominie - chyba na sztywno, więc przy ceramicznym wkładzie pęknie wkład kominowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał, że prawie dotyka czopucha - czopuch nagrzewa się do 150-250C więc naczynie też będzie się nagrzewało, teoretycznie na dop temp pracy 70C lub mniej, więc albo ulegnie uszkodzeniu albo będzie zmieniać swoją charakterystykę ciśnieniową ( ciśnienie gazu w komorze zamkniętej rośnie wraz z podgrzaniem) - nie będzie prawidłowo chronić instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kwestionuję że jest źle, natomiast masz złą naklejkę, więc się nią nie chwal.

W Niemczech wszędzie Funke Logica chodzi na układzie zamkniętym, ale na ciśnieniu do 1,5-2 bar., masz zabezpieczenie wymagane przez przepisy, przydałby się manometr na kotle ale go nie widzę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dopuszczeniu kotła do pracy w układzie zamkniętym decyduje producent a nie przepisy z internetu.

Jeszcze w kwestii wkładu kominowego nierdzewnego - jakiej jest grubości , bo jak jest to kwasówka 0,6- 0,8mm grubości do kotłów gazowo-olejowych to może nie wytrzymać temp spalin a na pewno nie wytrzyma ew pożaru sadzy.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent kotła :firma Cichewicz (http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/logica1.php )

"? standardowo wbudowana wezownica bezpieczenstwa (modele 17-30) schładzajaca płaszcz wodny podczas ew. przegrzania kotła i umozliwiajaca montaz w układzie zamknietym"

Grubość ścianki wkładu 0,6 mm.

Manometr jest (foto)

post-38717-0-22136600-1343192902_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że popadamy lekko w histerie w tym przypadku. Komin się nagrzewa ale nie jest cały czas gorący. Moim zdaniem nie ma szans, aby czopuch spowodował tutaj jakiekolwiek szkody. Podczas pracy kotła, dotknij naczynia przeponowego czy faktycznie nagrzewa się do ponad 70 stopni. Dla mnie lekka przesada ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.