Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Palnik Do Kotła Ferrum Fex Plus 20Kw


feherypetahy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Jak w temacie - jaki palnik do kotła? Kocioł to ferrum fex plus 20kW z wentylatorem wyciągowym. Budowa kotła tak jak na obrazku z linka (http://www.ogrzewani...-na-drewno.html). Wstępnie przymierzałem się do palnika PALBIO: http://allegro.pl/hi...2450069036.html ale sprzedawca poinformował mnie że do went. wyciągowego się nie nadaje i zaproponował palnik kostrzewy Platinium Bio 16kW na pellety. Jednak jakoś te pellety mnie nie przekonują. Proszę o doradę. Za wszelkie podpowiedzi z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz większość forumowiczów łapie energię cieplną na plaży, a jak już nałapie to równoważy się chłodnym niepasteryzowanym. Poczekaj a ktoś z doświadczonych forumowiczów na pewno Ci doradzi.

 

Kolego szanowny ile zapłaciłeś za ten kocioł?

Edytowane przez jedlica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W które miejsce chcesz ten palnik wsadzić?

W tym kotle nie ma miejsca na taki palnik , to typowy kocioł do zgazowania drewna z dyszą ceramiczną, nie wiem jak takie zestawienie będzie działać?

Nie wiem dlaczego podają że można w tym pelletem palić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jedlica kocioł kupiłem jakieś 5-6 lat temu a cena to jak mnie pamięć nie myli 5000 tys. z groszami

do sambor myślałem o wstawieniu w drzwi lub z boku poprzez wycięcie otworu w płaszczu wodnym. ja także nie wiem czy to będzie dobrze działać i czy opłaca się skórka za wyprawkę więc pytam może ktoś juz tak kombinował i ma jakieś doświadczenia w tej materii

pozdrawiam

Edytowane przez feherypetahy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł pracuje cały rok (w lecie podgrzewam c.w.u.), montaż pisałem post wyżej w drzwi lub z boku kotła tak jak opisuje gość z allegro (http://allegro.pl/hit-palnik-uniwersalny-pelet-owies-ekogroszek-i2520478728.html) ..."palnik montuje się z boku kotła wstawiając kryzę w płaszczu wodnym...

łatwiejszym i tańszym sposobem jest montaż za pomocą wózka dostępnego w naszej firmie z regulowaną wysokością nóżek dojeżdżamy do drzwiczek kotła i wprowadzamy palnik nad ruszt wodny robimy to wtedy kiedy nie mamy miejsca zboku kotła trzeba 80 cm..."

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz porządny sprzęt i chcesz go popsuć . Jak już się napaliłeś na te pelety to kup palnik do nich ale to drugie tyle kasy co sam kocioł . Zastanawiał bym się również nad ekonomiką tego rozwiązania , samo palkiwo kaloryczność marna a cena z kosmosu . Przemyśl to jeszcze raz <_< Pewnie że zrobić można wszystko tylko po co psuć coś co już jest b.dobrym produktem . Napewno sobie tym rozwiązaniem nie polepszysz, nie ta konstrukcja kotła.

Edytowane przez mac65
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zamiast palnika zainwestowałbym w bufor 500l -1000l i w ten sposób przedłużyłbym pracę pomiędzy załadunkami.

Na forum bodaj muratora podawali że można w tym kotle palić pelletem -jak? Czy przez sypanie wiadrem od góry? ;)

Ponadto policz: drewno ok 180zł/mp (cena z All...), pellet min 750 /t -bardzo średniej jakości, lepszy ok 900/t.

Teoretycznie Twój kocioł ma sprawność na drewnie 85%, na palniku pelletowym takim jaki chcesz kupić będzie to max 50% lub mniej przy takiej samej kaloryczności paliwa.

 

Jak chcesz zgrać pracę dwóch wentylatorów - wyciągowy w kotle - potrzebny i nadmuchowy w palniku też - jak się nie ich praca zgra to kaplica.

 

Jeżeli myślisz że wsadzisz palnik i gotowe, to się grubo mylisz, Ja swój palnik obczajałem przez 1 sezon i teraz poprawiam błędy w instalacji kotłowni (ulepszam)

 

Pozdr

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobnie jak Ty szukałem i nic nie mogłem znaleźć , patenty typu Palbio , platinium ,itd . miały zawsze jakąś wadę a to cena ,a to że nic nie pasowało do mojego pieca więc co mogłem to kupiłem a resztę dorobiłem sam i od roku jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem palnika własnej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.