Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplanie Poddasza Wełną Kilka Pytań


mlodzieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam ocieplić poddasze nieużytkowe wełną mineralną, i mam kilka pytań. Na razie jest goły beton grubości ok. 10 cm, nie mierzyłem szczerze mówiąc. Były jakieś trociny z czymś ale to wywaliłem i teraz czy kupić wełnę prasowaną, czy lepsza z rolki? Są pewne nierówności na betonie od inst elektrycznej więc ta z rolki by się lepiej dopasowała.Jak wygląda taka wełna z rolki po kilku latach? Chcę położyć 20 cm warstwę, i na to rzucić jakiś dywan stary [może być?], nie jest używane poddasze więc bez sensu robić podłogę i dodatkowe koszty. Od razu zaznaczam, że nie chcę styropianu, tylko wełna wchodzi w grę i rolka lub płyty, nie granulat. Proszę ewentualnie o wskazanie jakiejś dobrej firmy, Isover, Rockwool czy lepiej Ursa? Czy to bez różnicy i wziąć co taniej? Jak to jest z tym pyleniem wełny? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj w dwóch warstwach prostopadle do siebie. Pierwsza , bezpośrednia na beton raczej twarda izolacja - płyty lub rolka np Pockwool a następnie z rolki - podobne grubości.

Co do przykrycia z wierzchu to wełna powinna "oddychać" czyli musi być coś przepuszczającego powietrze .

Co do firmy to w zasadzie wszystkie mają podobny asortyment, ważna jest lambda im mniejsza tym lepiej np 0,035 - bardzo dobra; 0,033 - najlepsza

Pozdr.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz po tym chodził to nie każda się nadaje . Osobiście dałem na początku rockwool z rolki ale po paru spacerach do komina musiałem ją wymienić bo się uklepała do 2 cm . Zmieniłem na knaufa i jest ok sama się podnosi . Rockwola tylko pomiędzy legary pod podłogę albo między krokwy byle by po niej nie chodzić bo kiszka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Chodzić po tym nie zamierzam, poddasze nieużytkowe a część na jakieś pudła wydzielona, Jak już to raz czy dwa na rok się przejdzie ale tyle chyba zniesie wełna. Podłogi nie będę dawał, bo za duży koszt pokryć 80 m2 powierzchni.Zastanawiam się nad Isoverem UniMata komfort gr. 20 cm tylko czy lepiej dac jedną warstwę 20 cm czy 2 warstwy przemiennie po 10 cm każda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dać jedną warstwę 15 cm a na to przemiennie 10 cm. A co jest lepszego od Uni maty? Ursa, Knauf, Rockwool? Skoro wełna innej firmy też ma taki sam współczynnik przewodzenia ciepła, to w czym różnica poza ceną? Chciałbym, by się nie uleżała za szybko ta wełna, sama ona jakoś opada z czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uni-mata ma lambdę 0,039W/Km2, radziłem ci wybrać nie danego producenta ale właśnie tą najniższą ,lambdę lub wyższą ale położoną grubszą warstwą.

W przypadku Unimaty, producent zaleca do izolacji cieplnej poddasza warstwę izolacyjną 300mm grubości .

Co do różnic pomiędzy producentami to zauważ że głownie różnią się kolorem ;) , a tak naprawdę - materiałem wyjściowym z którego jest dama wełna wykonana- przeważnie jest to szkło lub piasek kwarcowy lub skały jak w przypadku Rockwoola.

Dla przeciętnego użytkownika kolor i mat. wyjściowy nie ma znaczenia, a nie każda wełna służy do ocieplania. Są też wełny do wygłuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to która wełna jest lepsza do układania i najmniej traci właściwości po latach? Skalna czy szklana lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ocieplenie będzie z wełny skalnej, podobno lepiej trzyma wymiar i nie robi się "uni szmata", 2 warstwy po 15 cm kładzione przemiennie, Rockwool Megarock lambda 0,039, osiągnięty R ok. 7, powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.