Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszanie Cwu 60-70St Z Zimną Aby Otrzymać 42-44St W Kranie


clipper33

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam pensjonat starszej daty który jest ogrzewany kotłem z podajnikiem na ekogroszek.

piec grzeje wodę dla co i cwu (cwu zgromadzona w zasobnikach 3x300L).

w załaćzniku zamieszczam schemat

 

prosze o wsparcie:

 

ocena zasadność zaworu V3 - w zasobinikach chcę gromadzić wodę o temperaturze wody na kotle 60-70st. a na obieket puszczać ja przez zawór miszający sterowany napędem tak aby na obiekt szła woda 42-44st.

 

.......

zaworów V1.3 i V2.3 tez jeszcze nie mam ale to inny temat.

post-42036-0-75122500-1341951170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chętnie pomogę, to może w pensjonacie zniżkę dostanę ;)

Nie za bardzo mi pasuje to podłączenie z pompką i powrotem - to jakiś projektant narysował czy tak się jakoś urodziło?

Generalnie to jak woda jest z wodociągów to wystarczy zawór termostatyczny mieszający bez pompki a pompka co najwyżej używana do cyrkulacji ale zamontowana w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka obigowa jest zainstalowana na cyrkulacji i to jest raczej prosat kwestia.

pytanie na 100pkt. to czy zawór będzie mi mieszał wodę 60st z zimną aby osiągnąć w kranie 40 parę st. dzięki czemu nie będę musiał zwiększac ilośc zbiorników , bo dzisiaj 900l obsługuje 18 łazienek z prysznicem każda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być zawory Esbe VTA 572 mają kvs 4,8m3/h dwa takie powinny wystarczyć, choć producet zaleca VTA 550 o kvs 3,5m3/h

Dużo droższe ale całkiem profi są zawory Honneywela w załączniku karta katalogowa, niestety nie znam ceny ale na stronie firmy jest cennik.

Pozdr.

zawory tm3400-k-pl01r0311.pdf

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 2szt. TM50 (najmniejszy 1/2") Honeywell'a i daje to pełen komfort/bezpieczeństwo prysznicowe przy pełnym bezpieczeństwie legionellowym :) wymiennika CWU ! To chyba najlepszy sposób regulacji, chociaż podgrzewanie zbiornika to takiej temp skutkuje szybszym jego zakamienieniem; zależy to od twardości wody. W każdym razie takie zaworki termostat 3D dobrze jest umieszczać w pobliżu głównych punktów rozbioru (największe łazienki) - wówczas przepływy CWU o temp 70st będą gwarancją rur bez owej dolegliwości opisywanej szeroko przy okazji EURO-wizyty czeskiej ekipy we Wrocławiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.