Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam piec w mieszkaniu 120m2. Poszukuję pieca na węgiel/drewno, bez podajnika, ok.15kW.Co byście doradzili?Na razie z tego co się zoriętowałam, wybieram spośród takich modeli jak:
1.EKOCENTR classic,
2.CICHEWICZ ultima plus, lub płomyk,
3.HEF ,
4.ZĘBIEC KWKD,
5.OGNIWO S6WC, lub S6WC classic,
6.TERMO-TECH JUHAS
Ma ktoś z was jakieś doświadczenia z którymś z nich? Który wybrać?
Z góry dziękuje za wszelkie opinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kupujecie kotły aby latać po serwisach? Kotły trzeba kupować świadomie przyjmując jego zalety jak i wady.

Znane są przypadki że ludzie kupują kocioł dobrej firmy, montują go niezgodnie z DTR i próbują walczyć z serwisem, niejednokrotnie ponosząc sromotną porażkę bo.... coś tam się znajdzie...

 

Kupując kocioł nie sugerował bym się tylko marką (bo i z czasem markowe produkty tracą na jakości) lecz konkretnym przeznaczeniem i sposobem wykorzystania biorąc pod uwagę do jakiego opału kocioł jest przystosowany i jaki opał jest dostępny w pobliskich składach (dobry jest ten 31-32) aby później nie było płaczu ze smoła, że się zawiesza, że się nie pali itp.

Cały czas podtrzymuję swoje zdanie ze sprawność kotła zasypowego bliska 88% to mrzonka i można ją między bajki wsadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam inny metraż niż ty - znacznie większy, bo aż 400mkw - ale kupiłem taki kocioł że wszystko ładnie i szybko się ogrzewa. Mam UKS - M Witkowskiego o mocy 55kW - kocioł użytkuję od 10 miesięcy, a więc sezon grzewczy i nie tylko i koszty ogrzewania są całkiem ok, z piecem żadnych kłopotów nie ma. Ten model z tego, co pamiętam, jest o mocy od 7 do 55 kW, zależnie oczywiście od metrażu.

Jak będziesz wybierał firmę, to zwróć uwagę także na montaż i serwis - to naprawdę duża część sukcesu. Nawet nie wiesz, ile może zepsuć niewłaściwy montaż. Ja osobiście z montażem problemów nie miałem, kocioł dowieźli mi dość szybko, zamontowali tak samo.

Edytowane przez KarolWKP65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.