Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Tani?


kotłowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja na próbe na koniec sezonu wziałem od nich 5 worków tego "taniegopału" i test wypadł nieźle

 

Miałem dokładnie te w zielonych workach - dobre i mocne opakowania, sam opał suchutki, dobrze się palił, czysty- żadnego miału, ja go bede brał na ten sezon w wiekszej ilości bo mi przypasował , napisze jak z wiekszą dostawą im idzie, ile trzeba czekać jak by kogo interesowało to piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja na próbe na koniec sezonu wziałem od nich 5 worków tego "taniegopału" i test wypadł nieźle

 

Miałem dokładnie te w zielonych workach - dobre i mocne opakowania, sam opał suchutki, dobrze się palił, czysty- żadnego miału, ja go bede brał na ten sezon w wiekszej ilości bo mi przypasował , napisze jak z wiekszą dostawą im idzie, ile trzeba czekać jak by kogo interesowało to piszcie

 

Witam!

 

Z informacji na ich stronie wynika jasno, że nie sprzedają na worki?!

Zatem gdzie nabyłeś te kilka worków by móc sprawdzić jakość oferowanego asortymentu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka worków można kupić na próbę na allegro.

Też jestem ciekawa tego ekogroszku.

Kupiłam dwie palety: jedna tego zielonego (wartość opałowa 20-22) a jedna czerwonego wysokoenergetycznego (22-24) i jestem ciekawa co z tego będzie?

Czekam na dostawę.

To mój pierwszy zakup ekogroszku i pierwszy rok palenia przede mną.

Nie mam złudzeń co do tego węgla: to czeski węgiel brunatny, mam nadzieję, ze chociaż bedzie suchy i mało popiołu zostanie.

Większość tego, co oferują w necie ma te same parametry i pochodzenie.

Czy ktoś próbował ekogroszku z firmy Salutaris? sprzedają na allegro i w sklepie internetowym, podobno ma min. 26 kj ?

muszę dokupić jeszcze ze dwie tony ekogroszku (pierwszy sezon palenia) i zależy mi na czymś dobrym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem tonę węgla z sklepu tani-opal. Powiem szczerze że jak na razie nie wiem za bardzo co o tym myśleć.

wydaję mi się że kocioł pali więcej niż w zeszłym roku (kupowałem groszek u siebie w Częstochowie - bez certyfikatu) i groszek się bardziej przepalał. Kombinuję z ustawieniami sterownika ale nie uzyskałem jeszcze takiej wydajności jakiej oczekuję.

Wartość opałowa węgla to 20-22 także nie jest zbyt wysoka ale cena 599zł/tona robi swoje. Fakt że transport drogi bo 130zł ale razem i tak wychodzi taniej niż węgiel tutaj na miejscu (ok. 800-820zł/t).

Nie wiem jak to będzie wyglądać przy mrozach -20C i powiem szczerze troszkę się boję.

 

Czy ktoś już palił tym ekogroszkiem?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem tonę węgla z sklepu tani-opal. Powiem szczerze że jak na razie nie wiem za bardzo co o tym myśleć.

wydaję mi się że kocioł pali więcej niż w zeszłym roku (kupowałem groszek u siebie w Częstochowie - bez certyfikatu) i groszek się bardziej przepalał. Kombinuję z ustawieniami sterownika ale nie uzyskałem jeszcze takiej wydajności jakiej oczekuję.

Wartość opałowa węgla to 20-22 także nie jest zbyt wysoka ale cena 599zł/tona robi swoje. Fakt że transport drogi bo 130zł ale razem i tak wychodzi taniej niż węgiel tutaj na miejscu (ok. 800-820zł/t).

Nie wiem jak to będzie wyglądać przy mrozach -20C i powiem szczerze troszkę się boję.

 

Czy ktoś już palił tym ekogroszkiem?

 

Pozdrawiam,

 

Ustaw dobrze dmuchawę, a najlepiej wyslij do nich sms-a z moca kotla. Nr. i instrukcje powinienes miec na workach. Nie masz się czego obawiać. Drugi sezon bęndę nim palił, a właściwie już zacząłem. Podstawa to podsusz go, nie może być mokry, ale to żaden nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Dostałem smsa tylko że podaje mi czas podawania a to jest chyba do podajnika ślimak ? Bo ja mam tłokowy i chyba do niczego mi nie jest potrzebna ta wiadomość, jedynie co to czas przerwy 90s oraz siła nadmuchu no i tak mam tylko że jak mam ustawiony piec na 55C to po trybie praca ledwo dochodzi do 59C a do popielnika spada nie przepalony węgiel :-(

Otworzyłem już worki także będę go suszył bo faktycznie wrzucam wilgotny (prosto z paczki) :/ Może to przez to.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się podają ustawienia do podajnika ślimakowego. Koniecznie go wysusz, zaden groszek mokry nie będzie spalał się dobrze...Bedzie widoczna roznica.

 

Jak mialem mokry groszek ze składów to musiałem suszyć na podłodze w kotłowni. Rozkładałem płachtę i suszyłem przewracając łopatą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no ja pootwierałem worki i już wsypuję w miarę suchy.

Nadal mnie niestety niepokoi bardzo duża ilość popiołu no i tego nie przepalonego węgla :/ Będę musiał kupić bardziej kaloryczny węgiel i sprawdzić co się dzieje przy tych samych ustawieniach.

Jak na razie przy temp. 0C-3C na zewnątrz spala mi ok. 25kg na dobę.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekogroszek z Tani Opał - ten w zielonych workach, kupowałem go za 15,90/25kg - / wilgotność 12% / popiół 7% / siarka 0.9% / granulacja 5 - 25 mm / wartość opałowa 22500 kJ/kg.

 

uwagi; dobrze się pali, prawie niesłyszalny odgłos od podajnika (małe frakcje węgla), trochę popiołu i mało spieków. A oto i zdjęcia:popiół ze spalenia 50 kg.(2 worki)

post-42981-0-26926200-1351881100_thumb.jpg

post-42981-0-54041300-1351881151_thumb.jpg

Edytowane przez robus2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obiecałem że napiszę jak wypróbuję droższy węgiel.

Otóż po różnych próbach odradzam zakupu groszku taniopal.pl.

Przy temperaturze +3C mi spalał ok. 25kg na dobę przy czym ledwo dochodził do temp. 58C w piecu. Temperatura potem się nie utrzymywała także kocioł szybko wracał do trybu praca.

 

Kupiłem groszek od kolegi który mówił że bardzo chwali ten groszek, po znajomości.

 

Zostawiłem kocioł na tych samych parametrach żeby sprawdzić co się będzie działo.

Otóż jak ja się zdziwiłem jak kocioł mi doszedł do temperatury 78C ! temperatura spadła do 58C dopiero po 90 minutach!

Generalnie bardzo szybko zmieniłem parametry na kotle i elegancko mi się zaczęło palić, popiołu mało, mało spieków, węgiel się przepala. Zużycie 50kg na 3,5 dnia.

 

Jak dla mnie mój prywatny test mi wystarczył. Koszt transportu taniopal jest tak duży (130zł) ż tona mnie wychodzi 730zł, dodaje 90zł i mam dużo lepszy węgiel.

Może u innych ten węgiel się dobrze sprawdza ale u mnie zdecydowanie nie !

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z okolicznego skladu. Zwykle tam znajduje sie najlepszy wegiel. Na allegro jest albo nie nasz, drogi +woda albo dobry nasz i megadrogi. Teraz pale Czechem z pobliskiego skladu. Super sie pali dosyc czesto musze korygowac ale daje rade. Jak bede chcial wiecej kalorii to kupie nasz ale zadnego allegro niestety. Tylko z pobliskich skladow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Nie jest to węgiel czeski - przynajmniej tak sądzę gdyż węgiel czeski sprzedają osobno na stronie.

Niestety na stronie nie podają skąd się bierze ten węgiel.

 

Pozdr

To czywiste, że to węgiel czeski. Przeczytaj uważnie opis i dowiesz się, że to czeski. czy musi Ci pisać, że to czeski, aby się o tym dowiedzieć ? Ten opis tylko nie zawiera słowa "czeski", ale cała reszta opisu o tym informuje. Poza tym od kiedy węgiel czeski ma taką wysoką wartość opałowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.