Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opłaca Się Przyczepa Ciągnikowa/rolnicza Drewna (65% Płyty Sklejki Peri / 35% Deski,palety) Za 400Zł?


Wioleta43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam możliwość załatwienia za ok. 400zł drewna do palenia w C.O.

Drewno to w 65% płyty sklejki Peri / 35% deski,palety.

Drewno czywiscie do pociecia.

W tej cenie 400zł jest już wliczony transport i kasa za załadunek i rozładunek dla ludzi.

Nie wiem czy sie opłaca i wziąść.

Ogólnie drewno zawsze się przyda, bo idzie mniej węgla ale sama nie wiem...

Proszę o porady.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka ta przyczepa jest na wielkość druga sprawa sklejka ta prawdopodobnie jest powlekana żywicę fenolową a palenie nią w zwykłym piecu to morderstwo przyrody.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle się zrozumieliśmy na tej przyczepie można ładnie ułożyć 8-10 mp drewna,albo nastroszyć 2 mp,poz Hermogenes

 

To będzie ręcznie układane, tak aby jak najwięcej weszło, do tego z dużych kawałków płyt Peri by się zwiększło wysokość burt, tak aby więcej upchać.

 

Najlepiej by było ustalić, że jest suche i na wagę kupować/zmierzyć.

Przecież to nie sklep ani skład drzewny, to zwykłe drewno z budowy, mniejsze lub większe kawałki płyt Peri, desek i palety popsute.

To jak drodzy forumowicze, opłaca się wydac te 400zł za tyle drzewa takiego?

Edytowane przez Wioleta43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak toś jeszcze się wypowie? :)

Tu nie chodzi o jakiś dokładny rachunek tylko tak na oko.

 

Ogólnie u nas tona węgla orzech I kosztuje 900zł z transportem...

Nie wiem jak to się ma do tego drewna, te płyty i deski trzeba też będzie pociąć, więc wiadomo trochę oleju do piły i prądu też pójdzie no ale ta cena węgla jest kosmiczna.,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam możliwość załatwienia za ok. 400zł drewna do palenia w C.O.

Drewno to w 65% płyty sklejki Peri / 35% deski,palety.

Drewno czywiscie do pociecia.

W tej cenie 400zł jest już wliczony transport i kasa za załadunek i rozładunek dla ludzi.

Nie wiem czy sie opłaca i wziąść.

Ogólnie drewno zawsze się przyda, bo idzie mniej węgla ale sama nie wiem...

Proszę o porady.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

jakby nie poukładac czy tez naćpać do pełna to sie opłaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie za 400 zł kupisz 4mp okrąglaków opałowych a z tej przyczepy palet to wyjdze po pocięciu góra 2 m drewna, a stara sklejka Peri jeśli się już nie nadaje na szalunki to ja jej nie chcę nawet za darmo.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem :)

 

Znalazłam stronę jakiegoś leśnictwa z cennikiem drewna.

Tam są wielkości podane w m3 i są jakieś oznaczenia sortymentu, nie znam się na tym.

Podam link do tego cennika, może ktoś kto się choć trochę zna i zajrzałby w ten cennik i napisał jak to się ma do tej mojej przyczepy drzewa z budowy za 400zł

O to link-> http://www.szczecin.lasy.gov.pl/web/trzebiez/33

Edytowane przez Wioleta43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno opałowe S4 okrągłe M1,M2 -gałęzie tyczki czuby na pniu do samodzielnego pozyskania Ale to ma się nijak do palet jak nie ułożysz palety to zawsze jest 70% powietrza między nimi mp to jest 1x1x1 natomiast w lesie płacisz za czyste drewno nawet leśniczy odlicza ubytek na koręi średnio z 1m3 wychodzi 1,4 mp po rąbaniu i cięciu,niestety w niektórych rejonach jest na zapisy. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Od dłuższego czasu czytam forum o ogrzewaniu i cenię fachową wiedzę wielu "palaczy".

Dzisiejszy post jest pierwszym ale niestety bardzo krytycznym.

NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE PALENIU SKLEJEK, ŻYWIC I INNYCH FORMALDEHYDÓW!!!

Jak ktoś chce się truć, niech się truje ale dlaczego truje innych???

Mam sąsiada (dalszego), który pali tylko i wyłącznie odpadowymi płytami, bo ma "darmowy" dostęp.

Smród jest nie do wytrzymania ale on tego nie wdycha bo wiatr roznosi wszystko po sąsiadach.

 

Dziewczyno porzuć te sklejki i kup węgla lub drewna i nie truj ludzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.