Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Formalnosci Przy Zakladaniu C.o.? (Mieszkanie)


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim.

 

prosze o informacje - tylko podane krok po kroku (wiecie - jak do dziecka) jakie formalnosci i gdzie co i jak zalatwic..... aby zalozyc centralne ogrzewanie w mieszkaniu w kamienicy.

Moja sytuacja jest nastepujaca:

mieszkam we Wrocławiu,mam wlasnosciowe mieszkanie w kamienicy. Liczba wszystkich lokali na klatce schodowej to 18. z tego 8 lokali jest wykupionych. Oczywiscie funkcjonuje tu wspolnota mieszkaniowa. z zarzadem a reszt lokali jest zarzadzana przez ZGK.

w moim lokalu jest gas (kuchenka gazowa w kuchni) dotychczas ogrzewałem mieszkanie pradem a junkers w lazience sluzyl tylko do ogrzewania wody uzytkowej. dodam od razu ze istniejacy junkers w lazience zostl podlaczony jeszcze za glebokiej komuny, bez zezwolen, na dziko i jakims cudem udalo sie lokal wykupic, przechodzac te wszystkie formalnosci i nikt nawet nie zapytal jak to sie stalo ze w lokalu jest podlaczony junkers. No ale teraz chcialbym podlaczyc nowy piec dwufunkcyjny, kondensacyjny i oczywiscie chce wszystko zrobic na legalu - i nie wiem od czego zaczac.

czy najpierw kominarz i czy kominiarz wyda tylko opinie o mozliwosci podpiecia pieca doistniejacych kominow czy kominiarz moze tez stworzyc projekt calej instalacji???

jesli nie kominiarz jest od projektu to kto????

czy projekt to tylko szkic wkladu kominowego w istniejacej instalacji czy tez projekt to szkic calej instalacji wraz z kaloryferami????

czy moze najpierw musze zdobyc zgode wspolnoty mieszkaniowej????

a moze najpierw jeszcze gdzie indziej - na przyklad zakład gazowniczy?????

czy moze najpierw pozwolenie na budowe - jesli tak to gdzie o nie wystapic???? - czy wymaganie pozwolenia zalezy od mocy pieca co czy tez nie ma z tym nic wspolnego???????

dzieki zapomoc, jesli sa potrzebne jakies dodatkowe info ode mnie - chetnie odpowiem

pozdrowienia

sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale

 

Do gazowni po zmianę warunków i uzgodnienia

 

Do kominiarza po pozwolenie ( 2 opinie tj przed i po ) , dostaniesz od niego info do którego komina

 

W zarządcy bloku też warto wejść i zapytać

 

Projekt chyba nie będzie potrzebny , ale nie mam pewności.

 

Jeśli będzie potrzebny to lepiej oddaj to wszystko 1 firmie od CO. Poszukaj takiej , która to ogarnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.