Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Klimosz Ling Duo


Landcaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Klimosz wypuszcza nową generację kotłów LING DUO

 

http://www.klimosz.pl/klimosz-duo-ng.html

 

co sądzicie o ulepszeniach jakie wprowadzili ?

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co przeczytałem to raczej wszystkie zmiany idą ku lepszemu... nawet sterownik ma być bardziej ambitny... Tylko obawiam się ceny, bo już teraz KLIMOSZ przesadza z cenami a ta nowa seria będzie już pewnie sporo ponad 10tys kosztować... Obecnie mam linga i się zastanawiam czy był wart swojej ceny coś ok 8-9 tys za niego dałem...

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Franczesko

przecież to bardzo proste, ZP to zakład produkcyjny, musi widnieć na tabliczce znamionowej jako zakład spawalniczy. W instrukcji też był opisany lecz cała dokumentacja jest klimosza. Klimosz od wielu lat wprowadza kotły na rynek według swojej wizji, przeprowadza badania kotłów bo wszystkie papiery są wystawione na nich, prowadzi szkolenia (sam byłem na kilku), prowadzi serwis i daje gwarancje. Czyli wszystko oprócz spawania. Z tego co widzę, wprowadza nową generację kociołków, wyglądają interesująco. Ciekawe tylko, kiedy konkurencja zacznie je kopiować :) Jeśli chodzi o NG, to już się do niej przekonałem po samym opisie umieszczonym na stronie klimosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe pytanie brzmi - kto to projektuje ? Dlaczego nie korzystają z palników Brucera i dlaczego wycofali wersję bez rusztu wodnego ?

Wygląda na to, ze Klimosz to tylko marka handlowa podobnie jak Castrol nieposiadający własnych blendowni czy Hilti, którego elektronarzędzia lub podzespoły do nich produkuje min. Kress.

Edytowane przez dejfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Franczesko

Tekla produkuje dalej kotły, jak i Klimosz, więc w sumie nie jest powiedziane jasno do kogo należały prawa. Przy czym Tekla zmienił kolory kotłów a Klimosz nie. Widać, że Klimosz coś działa i kombinuje, może i dobrze. Dejfit, poczytaj sobie o ruszcie wodnym i jego wadach, napisał to dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Oni wystawiają certyfikaty emisyjne producentom kotłów

 

http://www.instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=728%3Aruszty-wodne-w-kotach-wglowych-spalanie-bez-zatorow&Itemid=158&lang=pl

 

http://ogrzewnictwo.pl/artykuly/ruszt-wodny-tak-czy-nie-w-kotlach-zasypowych-dr-inz-jacek-zawistowski

 

Myślę, że taka odpowiedź może argumentować wycofanie rusztu wodnego przez Klimosz. Popatrz na zdjęcia jak wygląda komora paleniskowa opalana z rusztem wodnym i bez rusztu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, napisał to dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. ,,,,

 

Małe sprostowanie. Pan dr inż. Jacek Zawistowski nigdy nie był dyrektorem ICHPW.

Można by mu przy okazji życzyć aby dostąpił takich zaszczytów, ale kto wtenczas pisałby te ciekawe artykuły o kotłach w przystępnej formie popularnonaukowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nabył ktoś już może tego nowego linga i może podzielić się wrażeniami?? Niby jest w sprzedaży a nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji obsługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejfit, poczytaj sobie o ruszcie wodnym i jego wadach, napisał to dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Oni wystawiają certyfikaty emisyjne producentom kotłów

Dziecko drogie nie bierz do siebie i tak dosłownie tego co będzie w dalszej części tego zdania, ale jak ty jeszcze na tym forum w portki robiłeś to ja pytałem dlaczego strona zawijana jest zablokowana.

 

Popatrz bez mała 3 lata temu

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3567-cenzura-na-forum-prowadzona-przez-admina/#entry33440

 

Myślę, że taka odpowiedź może argumentować wycofanie rusztu wodnego przez Klimosz.

Taaa tylko ja pytałem o wersję BEZ rusztu wodnego. Dawniej to był Ling i Ling Plus. Wbrew temu co piszesz z wersji z rusztem wodnym się nie wycofali afaik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franczesko

Faktycznie dejfit. Małe nieporozumienie. Ty piszesz o kotłach jednopaleniskowych Ling a ja o ruszcie wodnym kotłów dwupaleniskowych Duo, który rzekomo został zmieniony na ruszt niechłodzony. Klimosz na stronie podaje, że dzięki stosowaniu niechłodzonego rusztu zmniejsza się ilość generowanych pyłów i sadzy:

 

cyt. klimosz "- zastąpiliśmy ruszt chłodzony wodą rusztem stałym z możliwością demontażu, zmniejszając emisję pyłu i sadzy, a przez to zachowując powierzchnie wymiany ciepła w czystości co zwiększa sprawność kotła, zmniejsza zużycie paliwa oraz częstotliwość czyszczenia kotła."

 

Ma to pewnie związek z szybkim wychładzaniem płomienia przez rury z wodą. Czyli kotły mają się mniej zanieczyszczać podczas spalania. Dlatego podałem linka o artykule, gdzie nawet pokazano zdjęcie jak wygląda ścianka kotła opalanego z rusztem wodnym, a jak wygląda ścianka, gdy ten ruszt usunięto.

A dlaczego nie ma już Ling? Ludzie w wikszości są zaintereowani kotłami uniwersalnymi, poczytaj na innych forach, może stąd to się bierze. Wolą kotły typu Duo. Albo po prostu zadzwoń do klimosza i zapytaj :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam pytanie do Franczesko - rozumiem że tekla to zakład spawalniczy i stąd moje pytanie -kto teraz spawa kotły dla klimosz? pytałem niedawno w Pawłowicach ale odpowiedzi nie otrzymalem.I jeszcze jedno,na szkoleniu np.w defro jesteśmy zapraszani do zwiedzania zakładu między innymi spawalni, krajalni,montażu.czy planujecie kiedyś wprowadzić takie zwiedzanie? Było by milo:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy bubel to nie wiem bo nie widziałem go w akcji, ale cena nie 8000 a ok 10 000zł więc to jest już moim zdaniem przesadą... ale inne firmy życzą sobie podobnie za piece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.