Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wstawienie Kotła Z Podajnikiem Do Starej Instalacji


slawekz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem nowy kocioł z podajnikiem do starej instalacji. Dodałem zawór 4D. Instalacja działa dobrze grawitacyjnie, jednak gdy się uruchamia pompka w naczyniu wyrównawczym słychać jakby się lekko woda przelewała. I teraz mam pytanie czy mogę usunąć rury oznaczone na zielono idące do naczynia wyrównawczego,a w ich miejsce wstawić odpowietrznik, gdyż podejrzewam że przez te rurki pompka pcha wodę do naczynia?

post-37958-0-94410900-1337107820_thumb.jpg

Edytowane przez slawekz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I pojawił się nowy problem. Na obwodzie CWU brak jest pompy i grawitacyjnie ogrzewanie nie działa. Zasilanie CWU jest ciepłe ale powrót zimny. Obwód jest odpowietrzony.Zawór 4D ustawiony tak aby nie grzać grzejników, pompa CO wyłączona, rury mają spadek jak na rysunku, a grawitacja jednak nie chce się przebić przez CWU. Jeszcze dodam że krótki obieg przez zawór 4D jest cały ciepły.Czy muszę dokupić pompę, czy jest jakiś sposób aby grawitacyjnie poszło

post-37958-0-21672200-1338057022_thumb.jpg

Edytowane przez slawekz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest miejsce tuż za zaworem 4D w układzie kotłowym.Jednak zastanawiam się jak to będzie wszystko pracowało zimą, gdy będzie pracowała pompa CO. Kocioł będzie sterowany sterownikiem pokojowym Auraton 2025. Proszę o doradzenie co będzie lepsze ten zawór, czy pomijając koszty dokupić drugą pompę i wstawić na powrocie CWU.

Edytowane przez slawekz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

1. Jak dasz pompę CWU to gdy będzie ona pracowała w okresie grzewczym, grzanie grawitacyjne grzejników nie będzie działać.

a) jak będą działać 2 pompy - CO i CWU to grzanie grzejników będzie lekko nie domagać (tak jest u mnie i nie tylko, bo ta kwestia była poruszana na forum). Chodzi o to, że większość wody będzie przemieszczać się w obiegu CWU bo tu woda ma "lżej", oczywiście w momencie pracy pompy CWU

2. Aktualne grzanie grawitacyjne CWU może nie działać bo jest za niska temp. wody w kotle. Jaka jest więc ona?

 

Generalnie można to wszystko ładnie zgrać dobierając odpowiednie średnice rur lub odpowiednio pokryzować a w zasadzie skryzować tylko obieg CWU aby w momencie pracy pompy CWU nie było zaburzenia w układzie grzejników tak jak napisałem.

 

poczytaj tutaj co napisał piotrek automatyk http://forum.info-og...__fromsearch__1

 

Ten schemat wmontowania poszczególnych elementów jest poprawny a nawet ma plus w tej postaci, że wstawiłbyś zawór klapowy, który pewnie jest o niebo lepszy od sprężynowego. Jak miałem wstawiony sprężynowy to cały czas stukał i ten brzęk niósł się po całej instalacji czyli po całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli pompa CO będzie pracowała, a nie będzie pompy CWU to również nie będzie grawitacji na CWU. Temperatura na kotle była 68st.C i grawitacji nie było, nawet odniosłem wrażenie,że ciepła woda z obiegu kotłowego chciała grzać zarówno zasilaniem jak również od strony powrotu CWU. Czy zawór sprężynowy może być zamontowany w pionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jak będzie pracowała pompa CO to grawitacyjnie CWU nie pójdzie. Zawory mogą być montowane obojętnie jak. Ich otwarcie i tak wymusza ciśnienie jakie wytwarza pompa.

Masz możliwość zrobienia zdjęć? wtedy zobaczymy o co tu chodzi z tym grzaniem CWU. Przy 68st grawitacyjnie musi grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem wcześniej miałem wrażenie,że zarówno rura zasilająca jak i powrotna chciała ogrzewać CWU. Jedynie kolano w kółku było zimne. Spód bojlera jest na wysokości góry kotła. Może bojler jest za nisko nie wiem, ale wyżej już nie ma miejsca.

post-37958-0-23323300-1338235581_thumb.jpg

Edytowane przez slawekz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.