Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Kotłów Do Jednego Przewodu.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam pytanie na temat maksymalnej liczby źródeł ciepła możliwych do podłączenia do jednego przewody spalinowego/dymowego.

 

W przepisach znalazłem informację, że do 1 przewodu dymowego można podłączyć do 3 kotłów na paliwo stałe.

 

Co do gazowych nie znalazłem informacji, olejowych to samo.

 

Jak to się ma w przypadku:

 

- kotłów na paliwo stałe z nadmuchem. Łączenie w jeden przewód kominowy grawitacyjnego ciągu i z nadmuchem, raczej jest niezgodne !??!?!?!

- łączenie w jednym przewodzie spalinowym kondensatu, z zamknięta komorą spalania oraz z otwartą komorą spalania raczej też jest niezgodne !?!?!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że aby podłączyć kilka kotłów to komin musi spełniać pewne wymagania czyli powinien odprowadzić w jednym czasie ilość spalin z tych trzech kotłów, więc musi mieć odpowiedni przekrój i wysokość oraz spełniać wymogi podłaczenia. Co do kotłów gazowych i olejowych zalecane są kominy indywidualne. Ponieważ komin dla kilku kotłów to układ połączony więc mogą zachodzić tam przy braku odpowiedniego zaprojektowania do nieprzewidywalnych zjawisk niekorzystnych dla pozostałych kotłów. Nie chciałbym tu zbytnio się rozpisywać ale problem jest dość obszerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam pytanie na temat maksymalnej liczby źródeł ciepła możliwych do podłączenia do jednego przewody spalinowego/dymowego.

 

W przepisach znalazłem informację, że do 1 przewodu dymowego można podłączyć do 3 kotłów na paliwo stałe.

 

Co do gazowych nie znalazłem informacji, olejowych to samo.

 

Jak to się ma w przypadku:

 

- kotłów na paliwo stałe z nadmuchem. Łączenie w jeden przewód kominowy grawitacyjnego ciągu i z nadmuchem, raczej jest niezgodne !??!?!?!

- łączenie w jednym przewodzie spalinowym kondensatu, z zamknięta komorą spalania oraz z otwartą komorą spalania raczej też jest niezgodne !?!?!

 

Pozdrawiam.

kotły na opał stały mozna łaczyć w kaskade i do jednego komina ale do tego komin musi być przewidziany na etapie projektu

kotły gazowe i olejowe tylko kondensacyjne lub z zamkniętą komorą spalania i do 10st do jednego komina ale koszt takiego komina jest kilkakrotnie wiekszy niż indywidualne kominy, a stosuje sie takie rozwiazania w zabytkach albotam gdzie z jakiś przyczyn konstrukcyjnych budynku nie da sie wyprowadzić kilka kominów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest kamienica czy tez twój prywatny dom

bo jesli jest te 40/40 to mozna by dwa wkłady ceramiczne zainstalować

opisz coś wiecej to moze jakies rozwiązanie się znajdzie

i własnie mnie olśniło

po co w jednym domu kocioł na paliwo stałe i kominek ????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie dopuszczenia można by zastosowac wkład ceramiczny 250 i do tego podpiąc kominek i kocioł, ale musiałyby te dwa źródła bezwglednie pracowac na naturalnym ciagu czyli kocioł sterowany miarkownikiem ciagu, a kominek przepustnicą,

ale jesli juz masz miec ograniczenia, a komin i tak musisz modernizowac to nie pozostaje nic innego jak włozyc wkład ceramiczny fi 200 dla kominka i 160 dla kotła i wyciagnąc ponad dach, to jest najrozsądniejsze i bez ograniczeń, i co najwazniejsze jest pewne, bo przy jednym przewodzie to jak ktoś by wymyślił, że do kotła załozyć dmuchawę to mogłoby być niebezpiecznie i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.