Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Pompy Obiegowej


strymiet1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałem zapytac jak podłączyc pompe obiegową obi 25/60 do pieca c.o .wraz z bojlerem 140l prosiłbym o jakis szczegółowy schemat.Mówię oczywiscie o założeniu na zasilaniu .Na zasilaniu jest rura 2 cale ale jest bardzo mało miejsca do pionu i chce załozyc stelaż 1 cal bo wtedy się zmieszcze czy może być stelaż 1cal prosze o rade będzie to grzało nie będzie zakłóceń.Z góry dziekuje iprosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że chodzi o miejscowe przewężenie na "rurarz" 1 cal.

Za mało informacji. Prawdopodobnie do tej pory pracowało to na grawitacji z dwucalowym rozejściem. Pytanie, jak jest wpięte naczynie, czy boiler to nowy nabytek i wcześniej go nie było, czy grawitacja ma działać jak do tej pory itp. Więcej szczegółów lub foto, jak kolega prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisał kiminero do tej pory to pracowało na zasadzie grawitacji bojler był już zamontowany obok pieca c.o. w pozycji poziomej

Teraz chce zamontować pompke obiegową .Do tej pory wyjscie z pieca było poprowadzone rurą 2cale dł. 35cm potem jest rozgałęzienie i rury mają srednice 42mm ( na dwa piony).I w tym odcinku 35cm chce się zmiescić ze stelażem 1calowym" czy będzie to działało czy musi być stelaż 2calowy .Prosiłbym o jaiś rysunek ale prawdopodobnie pompa będzie musiała być w pozyci poziomej bo w pionie się nie zmiesci.Do tej pory bojlerem byłem wpalony rurką 3/4 w ten kruciec 35 cm zaraz przy wyjsciu z pieca pózniej był zamontowany zawór 2"calowy który odcinał grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz miejsca na zasilaniu to daj ją na powrocie, jesli chodzi o jak to nazywaz stelaz czyli obejscie zaworu róznicowego to 1cal wystarczy tak jak średnica pompy,zawór róznicowy tak jak rura na której bedzie czyli u ciebie 2 cale.pozostaje jeszcze kwestia prawidłowego podłaczenia naczynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy kolega ma podobnie jak ja?

 

Dlatego pompke mam na powrocie i fajnie działa.

Wiekszej bzdury nie widziałem w zyciu

to jest dokłądne jak w z wywalaniem drzwi do domu ktore są otwarte są otwarte i tyle

nie wiem kto to robił ale ta pompa napewno nie daje swojego egzaminu jak jest otwart ten zawór a jak jest zamkniety to tak jakby tego zawru róznicowego nie było także gratuluję pomysłowości

dosłownie na you tube się nadaje

zaraz dam linka moim znajomym się uśmieją po pachy

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nigdzie indziej nie ma zaworów zwrotnych jak widziałem zazwyczaj przy pompach,

 

a poza tym to dzieło instalatora.

chyba płytkorza bo instalator by takiej głupoty nie zrobił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może on i niepotrzebny,wiesz dużo więcej i to prawda,ale są też tacy co mają blade pojęcie o tym co płytkarze nam wciskają.

 

Nie sztuka z kogoś sie nabijać tylko doradzić,też niedawno sie tu zalogowałem i nie dla jaj tylko dla poznania takich zagadnień.

 

A swoją drogą to odchodzimy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.