Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Opinie Na Temat Kotła


jogebala

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

 

Mam prośbę do użytkowników, serwisantów o opinie na temat kotła

http://www.termet.co...o-24_GCO-24-00/

 

 

Witaj

 

Chyba za wiele się nie dowiesz bo kocioł dopiero wchodzi do sprzedaży.

 

Zamawiałem ostatnio model o wyższej mocy i dostałem jeszcze stary model.

 

A przy okazji to podłączam się do pytania lekko je modyfikując tzn jakie są różnice w stosunku do poprzedniego modelu.

 

Napewno wyświetlacz i panel sterujący , co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

gdy pytałem o termet unico 24 tego modelu elegance jeszcze nie było, tak że interesował mnie ten starszy model :) ale już po fakcie też dostałem starszy model. Na jaką powierzchnię grzewczą i jak ocieploną zamówił Pan unico 29??

Po przeczytaniu instrukcji obsługi tego i tamtego modelu różnic oprócz panelu sterowania i wyświetlacza oraz wyłącznika sieciowego chyba nie ma ( w starszym modelu jest chyba prostszy ten panel do obsługi)

pozdrawiam

Edytowane przez jogebala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

zamierzam kupić piec turbo:

termeta unico turbo 13 kW albo 21kW odpowiednio GCO 24-01-13 albo GCO 24-01-24

 

 

Dom niecałe 140m2 do ogrzania, ocieplony styropianem, okna plastikowe, dach welna 25cm. Instalacja CO - CU - rozdzielacze - pex grzejniki / podlogowka.

 

Dodatkowo CWU 140L galmet z wezownica.

 

Prosze o informacje czy piec z oferty termeta bedzie ekonomiczny, bo rozne slyszy sie opinie.

Jakie sa koszty serwisu, częsci zamiennych ?

 

 

Na uwadze mam jeszcze Vailanta Turbotec 1 fcyjny turbo, 12kW.

Zuzycie gazu max dla Vailanta jest mniejsze, zuzycie pradu takze, modulacja szersza, lecz cena prawie 1000pln wyzsza, przy czym ma juz zawor 3drogowy wbudowany...

 

No i moc wydaje mi się wystarczająca, gdyż instalacja będzie na nowym budynku.

 

Chcialbym uzyskac spalanie gazu na poziomie 1200 - 1300 m3 rocznie / lipiec - lipiec.

 

Takie ma moj kolega a ma viesmana vitopend 100 ze 120L zbiornikiem.

Wynik by mnie satysfakcjonowal, bo to wskazywaloby na koszty rzędu 2400 rocznie za gaz...

 

Czy przy termecie jest to mozliwe do uzyskania ?

I jak z moca ? wolalbym nie przewymiarowac pieca... bo niby termety maja modulacje od 7kW ale czy tak jest faktycznie.

 

Dom dogrzewany bedzie kominkiem, wiec o niedogrzanie pomieszczen raczej sie nie martwie, bardziej o rachunki za gaz...

 

Co poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.