Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż przewartowałem forum w poszukiwaniu rozwiązania ale niestety nie uzyskałem rozwiązania więc postanowiłem przedstwic problem i prosiłbym o wytłumaczenie "jak krowie na miedzy" bo już mi ręce opadają jak to moge naprawić.

 

A więc zacznijmy o przedstawienia "serca" problemu

 

Zdjęcia

 

A więc opisze po kolei czego używałem:

Od lewej zasialnie podłączone do zaworu mieszającego, pompa wody, manometr plus termometr górna belka zasilająca z przepływomierzami.

Belka dolna powrotna , trójnik z zaworami zwrotnymi na zawór mieszający oraz na powrót.

 

Zawór mieszający otwarty (ustawiony bez mieszania z wodą z powrotu) ciepła woda dociera do górnej belki ogrzewając pexy zasilające. Na powrocie woda delikatnie "idzie" ale tylko zimna przy tem wody ok 50 st C na górze. Przepływomierze nie uzupełniają się wodą. Dopiero po ich odkręceniu i wkręceniu coś zaczyna do nich napierać.

 

Zasilanie puszczone osobne od pieca (pion). Pompka przy piecu na 3 biegu i w skrzynce na 3 biegu a woda ledwo idzie na dolnej belce podłogówki.

 

Co może byc przyczyną. Jeśli to przez powietrze w podłogówce to w jaki sposób moge to odpowietrzyć bo nie znajduje już sposobu. Może jest jakiś błąd w układzie ?? Sam juz nie wiem.

Pętle nie są długie. (na 4 pętle poszło ok 130 m rury).

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Należy pętle odpowietrzyć, najlepiej przez podłączenie 2 węży ogrodowych do zaworów spustowych rozdzielaczy po prawej stronie ( góra i dół), następnie na odpływie odkręcasz 1 nitkę , na zasilanie podłączasz wodę bieżącą i spuszczasz drugim wężem powietrze do kanalizy , jak masz pewność że w pętli nie powietrza to zakręcasz pętle i otwierasz następną.

 

Całą operację należy przeprowadzić przy zamkniętych zaworach zasilających i powrotnych po lewej stronie belek rozdzielaczy! - odciętej podłogówce od CO.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Puściłeś pexem 16 zasilanie całego rozdzielacza od kotła?

Jakimi sposobami próbowałeś to odpowietrzać?

Czy zawory zwrotne są wkręcone w dobrych kierunkach?

Pozdrawiam.

 

Od kotła puszczone jest pex 20.

 

Odpowietrzałem zakrecając dolna belke zaworem, jedna nitka otwarta i na kraniku po prawej(dolnym) spuszczałem wodę.

Zawory zwrotne są poprowadzone prawidłowo.

 

Spróbuje jeszcze sposobu sambora i dam znac co siie bedzie działo.

Dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny przykład " czym więcej gratów tym większy problem" , na moje oko trzeba posprawdzać czy wszystkie zawory są pootwierane , odpowietrzyć powinno się samo, znaczy się zostawić 1 obwód otwarty resztę pozamykać i pompka na MAx , i każdy obwód tak kolejno. To co kolega wyże pisze o jakimś wężu ogrodowym to jakieś nieporozumienie- powietrze w układzie CO zawsze będzie się jakoś dostawać i co ? by trzeba co jakiś czas z wężami latać ?. ma być tak że samo się odpowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie pookazują.

 

A w jaki sposób mam je odkręcić??

 

Kręcić za szklaną obudowe czy ten czarny plastyk u dołu przepływomierza??

 

Dzięki za pomoc:)

.

 

Witam , raczej za to czarne pokretło , ale musisz najpierw zdjąć plastikowe zabezpieczenie tak jak jest na twoim zdjęciu na trzecim przepływomierzu , powinno wtedy wszysto działać , pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam , ODKRĘĆ PRZEPŁYWOMIERZE . Na zdjęciu widać że są ZAMKNIĘTE pewnie nic nie wskazują ? Nie potrzeba aby woda była w całej szklance przepływomierza .

 

czyli rozumiem ze ....jesli chce sobie ustawic w różnych pokojach w sypialni cieplej w kuchni zimniej .. to robie to na przepływomierzach i teraz kuźwa pytanie za sete ... 0.5L/m do dołu zakrecony na max = zimniej na nitce ?... czy 3,5L/m odkrecone na maxa do góry na nitce = ciepło na max na nitce?

bo nie wiem czy dobrze kombinuje ... a podłogówka w całym domu wiec czasem jest nie do wytrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie rotametry służą do zrównoważenia przepływów w pętlach , nie do regulacji tem. na podłodze ,ale wiadomą sprawą jest że przymykając rotametr możemy ograniczyć tem, w pomieszczeniu ,więc nie do końca ale dobrze kombinujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze ....jesli chce sobie ustawic w różnych pokojach w sypialni cieplej w kuchni zimniej .. to robie to na przepływomierzach i teraz kuźwa pytanie za sete ... 0.5L/m do dołu zakrecony na max = zimniej na nitce ?... czy 3,5L/m odkrecone na maxa do góry na nitce = ciepło na max na nitce?

bo nie wiem czy dobrze kombinuje ... a podłogówka w całym domu wiec czasem jest nie do wytrzymania...

Zaopatrz się w siłowniki zaworów powrotnych i radiowy system regulacji termostatami pokojowymi.

Samymi rotametrami możesz coś podregulować, ale jak się pojawi huśtawka tydzień +5, tydzień -10, to ci się kręcenia odechce.

Jak podłogówka nadzoru pomieszczenia nie ma, to nawet zaproszanie kilku znajomych na wieczór może dosłownie "podgrzać" atmosferę. Dobrze, że w jakimś stoponiu strumień ciepła z podłogi reguluje się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.