Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc W Wyborze Kotła Gazowego


pitro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś może udzielic mi rady jaki piec gazowy wybrac do mojego domu.

Dom ma jakies 40 lat jest murowany, nie ocieplony. Jak narazie w domu sa 2 piece: jden gazowy a drugi na wegiel. Chcę kupic nowy piec gazowy, a ten na wegiel zostawic "w razie czego". Piec gazowy jaki posiadam jest stary i nawet nie wiem jakie ma parametry bo ja go nigdy nie obsługiwałem. Grzejniki są wymieniane na aluminiowe (mają z 10 lat).

Dom ma powierzchnie około 80 m2, wysokość stropu to około 2,8 metra.

Piec chcę zamontowac w piwnicy, w kotłowni w miejscu gdzie narzazie stoi stary piec.

Nie chcę zmieniać istniejącej instalacji tj. rur etc. W domu są poprowadzone grube rury do CO, a obieg jest samoczynny (nie ma pompki).

Piec chcę jednofunkcyjny.

Chciałbym żeby była możliwość regulacji temp. w domu (stacja w której ustawię jaka ma byc temperatura w domu żeby piec sie włączał i wyłączał sam utrzymując ustawioną temp np. 23 st C), no chyba że piec z taką opcją jest duzo droższy.

Nie mam pojęcia jaki piec wybrac, mesle ze nie ma sensu kupowac pieca kondensacyjnego ze względu na małą kubature domu. Chyba najlepszy byłby tradycyjny z otwartą komotą spalania i moca max 20kW.

Prosze o radę jaki piec wybrac i informacje czy z takimi rurami i grzejnikami mogę wstawic taki piec.

Chciałem jeszcze zaznzcyc ze nie chce trez przerabiać komina etc.

Chcę oczywiście tani i dobry piec ;]

Będę wdzięczny za informacje bo w tej dziedzinie jestem zielony (wiem tyle co wyczytałem w internecie, ale nie wiem co dokładnie jest dla mnie najlepsze).

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Edytowane przez pitro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

widze dwie mozliwowsci dla twojej instalacji ,jesli chcesz mieć kopciucha i na razie zostawiasz układ otwarty to proponuje żeliwiaka z otwarta komora spalania

np FNG ,kocioł taki jest idealnym rozwiazaniem gdyz montujesz tylko pompę podłaczasz do automtayki w kotle i to działa ,nie trzba zadnych modernizacji w instalacji ,ponadto kocioł ma długą zywotnośc takze min 20 lat spokoju sprawnosc takiego kotła ok 90-93% przy pracy w sterownianiu pogodowym

Co do rur i iloci wody to przy sterowaniu pogodowym nie ma to zadnego znaczenia

innym rozwiązaniem w podobnej cenie jest kocioł kondensacyjny np CGB jest to kocioł kondensacyjny i o tyle ze charakteryzuje sie duza sprawnoscią to sa pewne wymagania dla instalacji w twoim przypadku a mianowicie

-koniecznosc zamkniecia układu

-wymiany kotła (kopciucha)na model przystosowany do układów zamknietych

-płukanie instalacji

-lub przerobienie układu stergo kotła na wymiennik ale to jest nieopłacalne tym bardziej że twój kociołek juz ma parę latek

kocioł moze pracować na automatyce pogodowe co sprawia że ilośc wody w układnie nie ma żadnego znaczenia dla ekonomi

zaleta kotła kondensacyjnego jest taka że mozesz od razu miec wymiennik ciepłej wody jeśli nie chcesz inwestowac w zasobnik ,a jak bedziesz inwestował w zasobnik to tylko za parę zł się przezbraja kocioł i podłączasz do niego zasobnik i wszytko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20kW na 80m2 to chyba lekka przesada. Pomyśl o podgrzewie cwu bo jak już remont w kotłowni to warto pomyśleć o podgrzewaczu. Zapomnij o grawitacji dzisiejsze kotły gazowe pracuja w układach pompowych i zamkniętych (o czym kol automatyk już wspominał). Jak nie chcesz modernizować instalacji to kocioł stojacy moze rozwiazać twoje problemy (zgadzam się tu z automatykiem). W niektórych kotłach może być wymagana ochrona przed niska temperaturą powrotu. Poza tym to jest z czego wybierać kotły stojace są w ofertach wszystkich producentów, i prawie na każdą kieszeń można znaleźć kocioł (ceny od kilku do kilkudziesięciu tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.