Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Atmos Który Lepszy Na Samo Drewno Czy Drewno- Węgiel


brutus11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem pieca zgazującego drewno atmos.

Mam łatwy dostęp do drewna ale nie chciał bym się od tego rodzaju paliwa uzależniac

Moje pytanie czy ktoś ma doświadczenie lub wiadomości w paleniu w piecach ATMOS na drewno i węgiel (piece AC25s lub AC35s ) i jak te piece się spisują????. Wiem że już taki piec ma mniejszą sprawnoś niż piece na same drewno,

Jak spala się w nich węgiel????

Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście palę i montuje takie kotły ale adradzam atmosa i sa to tez opinie użytkowników

proponuje albo wolf ,albo np S121 to sa kotły sprawdzone i super wykonane z grubej blachy tylko wazna rzecz jaka masz instalacje bo jesli w pełni wymuszoną z mała ilościa wody to bez małego bufora jest cięzko opanować taki kocioł przy temperaturach takich jak dziś natomiast przy obciazeniu znamionowym to jest super

teraz jeszcze wazne jakie masz drewno ?

opisz cos więcej to cos sie wymysli

PS pale juz dwa sezony tego typu kotłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiejszy dostęp mam do drewna iglastego, z liściastym też nie byłoby problemu. Własnie zastanawiałem się z opcją z buforem. Jestem na etapie budowy dom nowy ocieplony max 29 cm + 12 cm styropianu. okna szczelne. 210 metrów użytkowych. 3 łazienki + kuchnia ogrzewanie podłogowe

W pszyszłości zastanawiam się nad zamontowaniem jeszcze solarów.

Wiem że takie piece na drewno nie są tanie i czy z byforem to trochę nie za droga inwestycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak damy bufor jedynie do przejecia nadmiaru ciepła to nie bedzie zle bo to jakieś 300-500l a iglaste jak najbardziej moze byc bo sosenka to idelane drewko może troche brzozy no i debu na ciepłe dni bo słabo gazuje i niezagotuje wody tak szykbo jak np sosna

a reszta jest do przeanalizowania na spokojnie i napewno wyjdzie tanio

ja okgrzewam ok 400m i do dzis koszt sezonu wyniusł ok 4000zł to u ciebie na połowe i super ocieplone to na rok powinno 2500zł starczyć zakładając że drewno masz w dobrej cenie a nie po cenie urzedowej za 200złza mp

a z jakiego rejonu piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z gór z podhala. drzewa mam pod dostatkiem i jak piszesz w dobrej cenie max 100zł za mp trochę swojego lasu.Drewno to głównie świerk i buk. (Tak jak wspominałem nie chciał bym się od niego uzależnić) Czytałem i w piecach wolf można palić węglem i drewnem i doś mają przystępną cenę

Mam pytanie jaki masz dokładnie piec i czy np do piecu wolf trzeba tak samo jak u atmosa montować laddomat 21 czy wystarczy zawór trójdzielny.

I jeszcze najważniejsze wiem że praca z buforem to same korzyści ale czy długo trzeba czekać na naładowanie bufora do odpowiedniej tem żeby potem kaloryfery ruszyły( jak to jest u Ciebie). Pozdrowienia Dzięki za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gwarancji wystrczy zawór termostatycznyy ale biorac pod uwage koniecznośc stosowania pomp itp to ladomat okaże sie w podoej cenie

co do bufora to bufor nie ma zadnego znaczenia w grzaniu instalacji gdyz proponuje dośc sprytny sposób podłaczenia ,

ja mam kocioł S121 36kW ale na dzień dzisiejszy zamontowałbym SHG 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz odpowiadam

jeden z najlepszych najpeliej wykonanych kotłów na holzgas blacha kotłowa 8 wszytko co w komorze spalania wylane żarobetonem ,itd

kocioł wystepuje pod nazwą ULTRAX SHG o mocach 18 -80KW

post-4676-0-05657300-1333956446_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym to zobaczyć. Szczególnie jak rozwiązali problem szczelności połączeń między płytami betonowymi, bo o jednolitym "odlewie" to raczej nie może być mowy. Jeśli opary dostaną się za beton, to może być gorzej niż bez niego. Więc jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach ;) . Coś wydaje mi się, że bardzo podobny przynajmniej z zewnątrz kociołek sprzedaje Buderus pod nazwą Krommler holzgas 200 ?http://www.buderus.lublin.pl/pliki/file/Ulotki/Krommler%20Holzgas%20200.pdf Tylko że tutaj kształtki z betonu są jedynie na dnie komory załadowczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witam wszystkich, nie bede zakladal nowego tematu, gdyz moje pytanie dotyczy pieca tu mocno wymienianego- ULTRAX SHG 18KW, otuz jaka powinna byc minimalna srednica komina do sprawnego dzialania takiego pieca 180mm wystarczy ?

taki http://allegro.pl/komin-system-marywil-uniwersal-3-5-m-max-do-14-m-i5030766729.html

Jestem na chwile przed budową domu mieszkalnego 130m2 i stąd moje pytanie.

oczywiswcie nakladają mi sie kolejne pytanie jaki wybrac moc przy zalorzeniu ze bedzie bufor myslalem tu o 1500l w dobrze ocieplonym domu o powierzchni 130m2 i z ogrzewaniem podlogowym we wszystkich pomieszczeniach?

Czy mogę liczyć na podpowiedzi bardziej doświatcczonych forumowiczów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.