Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Derfo Akm 2 22Kw Czy Cichewicz Futura Econo 25Kw?


xadamx

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi który z tych dwóch piecy? Czytałem o niepochlebnych opiniach wodnego rusztu ale czy one też dotyczą tłokowca? Nie ukrywam, że szukam w miarę niedużego gabarytowo pieca z wyjściem czopucha do góry (ukształtowanie kotłowni). Dom, w trakcie budowy, ma około 180m2 podłogówka około 70-80m2 + grzejniki + wymiennik 300l.

 

Gabarytami i ogólną budową, kształtem pasuje mi Defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Negatywne zjawiska w przypadku tłokowca jeszcze bardziej się kumulują.... - będziesz miał syf na wymienniku mówiąc w skrócie. Jeżeli chodzi o sprawność nie jest źle przy wodnym, bo większą stratę niecałkowitego spalania kompensuje mniejsza strata kominowa. Problemem są sadze i większe zabrudzenie wymiennika.

 

Kilka konstrukcji na rynku z górnym wyjściem spalin jest.

Napisz, czy chcesz mieć palnik z tyłu konstrukcji kotła patrząc na drzwiczki, czy raczej z jego boku.....

 

Jakie paliwo ma być podstawowe?

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym rozwiązaniem pieca jest defro amk2 - umiejscowienie drzwi do paleniska oraz umiejscowienie podajnika i wyjscie czopucha do góry. Podstawowym paliwem będzie cos na zasadzie miału tzw. "odsiewka" czyli to co zostaje z kruszenia węgla.

Jeżeli możesz podać jakies modele pieców będę wdzięczny. Za niecałe 2 tygodnie przychodzą hydraulicy i pasuje mieć już wtedy piec. A przynajmniej wiedzieć, który został wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po kilku sezonach z tłokowcem raczej odradzam to rozwiązanie. Jeżeli już musisz mieć kocioł o takim umiejscowieniu zasobnika względem paleniska jak w typowym tłokowcu to zerknij na Zębca KPM Duo. Jest to kocioł z podajnikiem ślimakowym ale palnikiem rynnowym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a w tym kotle to akurat palniki lecą..

A możesz napisać coś dokładniej.

 

@xadamx I co wybrałeś? Mam identyczne wymagania jak Ty i bardzo podobny wymiarowo dom, z tym, że będę palić raczej ekogroszkime

Od nieco ponad miesiąca mam Defro AKM2 22KW. Póki co nie zaobserwowałem żeby ruszt awaryjny jakoś specjalnie mocno zachodził sadzami.... Miesiąc nim juz palę i jeszcze go nie czyściłem bo nie widzę takiej potrzeby. Jedynie popiół z popielnika.

 

Ogólnie jestem zadowolony z tego pieca. W stosunku do Protecha Karo (Taurus Gaur), którego miałem do tej pory przez ponad 3 lata, Defro jest lepiej rozwiązany. Przede wszystkim sam tłok spychajacy opał jest dużo lepiej pomyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.