Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prosze o pomoc


monster

Rekomendowane odpowiedzi

witam zamierzam samemu zrobic instalacje co dom 80m podpiwniczony mam pytanie odnośnie rur mianowicie zamierzam w piwnicy zasilanie zrobic stalą ocynk a instalacje przy grzejnikach pex tylko nie wiem jaka średnicą zasilanie mam zamiar zrobic jedną rura pex20 a odgałezienia do grzejnikow pex16 dwa piony po 3 grzejniki i jeszcze jedno czy moge zastosowac do pieca ogniwo 1.1 na paliwo stałe zbiornik przeponowy na powrocie do pieca układ zamkniety czy zastosowac zbiornik wyrównawczy jeżeli zbiornik to czy musze dawac go na strych czy moge dac 1 metr nad poziom grzejnikow z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Co do średnicy rur to nie pomogę, bo nie wiem. Trzeba czekać na podpowiedź mądrzejszych.

Natomiast jeżeli chodzi o układ zamknięty czy otwarty, to nikt ci nie odpowie "Chłopie rób układ zamknięty", gdyz wybrac musisz sam. Na tym forum znalazłem kilka postów o tym jak wywaliło kocioł w powietrze razem z drzwiami i oknami pomimo zastosowaniu kilku zaworów bezpieczeństwa na 1,5 bar w różnych miejscach instalacji. Pomijam kwestię prawną, że w Polsce w kotłach na opał stały układ otwarty z naczyniem wzbiorczym jest obligatoryjny. Podobno w Czechach i Niemczech można robić układ zamknięty i tam jakos to robią , że nie wywala, albo wywala od czasu do czasu , ale o tym sie nie pisze.

 

Ja natomiast mam układ otwarty z naczyniem wzbiorczym umieszczonym około 40cm powyżej najwyższego kaloryfera w domu. Działa to bez problemu. Także nie musisz instalować naczynia aż na strychu. Wystarczy aby było powyżej najwyższego kaloryfera w chałupie. Oczywiście rura zasilająca naczynie podłączona jest bezpośrednio do wyjścia zasilania kotła przed jakakolwiek armaturą (zaworami itp itd)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dziękuje za odpowiedz co do wysokości naczynia wzbiorczego jednak zdecydowałem sie na układ otwarty chociaz u brata mam podobny dom i ma układ zamkniety 3 lata działa bez zarzutu na powrocie do pieca ma zamontowany zestaw bespieczenstwa ( naczynie przeponowe zawór bespieczenstwa do 2 barow odpowietrzik i manometr )układ działa grawitacyjnie dzieki jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.