Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabo Grzeje Bojler C.w.u!


TulipanKarol

Rekomendowane odpowiedzi

z odpowietrznikiem tak zrobię, a czy jest sens obniżać ten bojler względem pieca by to chodziło normalnie na grawitacji ewentualnie z pompką?Aha i jeszcze jedno zapomniałem dodać że wczoraj wyjołem środek z tego zaworu zwrotnego by lepiej śmiagała woda do bojlera. I nasuwa mi się jeszcze pytanie z napełnianiem wody zimnej do bojlera - jeśli jest 140l to czy przy podłączeniu bojlera do instalacji nie powinno byc słychać przez długi czas jak woda napełnia ten bojler wodą (140l) bo u mnie tak nie jest słychac popłynie woda dosłownie chwile na dobijaniu wody i cisza i tyle co upuszczę wody kranem to dobije zimnej. Czy to jest normalne zjawisko?

nie ma sensu abyś obnizał zasobnik tak bedzie dobrze tylko ten odpowietrznik juz masz a to dolewanie do zasobnoka wody to wyglada na to że zawór ma dalekowschodni i przepustowośc na kilka ziarenek ryżu hihi .. i dlatego takie dziwne efekty dżwiękowe ,proponuje wywalić ten zawór zwrotny i zamontować tylko zawór bezpieczeństwa 6 bar i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewności popuścił bym go aby powietrze wyszło i przyszła woda jak się poprawi no to wierszna 100% że tam powietrze blokuje grzybek nie ma obcji aby wyszło bo niema gdzie bo w dół nie pójdzie zamiast korka nypel redukcja i jakiś kurek albo odpowietrznik nic nie trzeba zmieniać naj mniej roboty i kopotu grzybek wek

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem to tak zniżyłem cały bojler ciut niżej tak że dopływ wody z pieca na bojler jest ze spadkiem dodatkowo zamontowałem odpowietrznik automatyczny przy bojlerze i wszystko śmiga jak powinno. Dzięki za wszystkie rady bardzo mi się przydały.

Teraz jeszcze małe pytanie gdzie zamontować czujnik temperatury CWU? na rurce curkylacyjnej, czy u góry przy wyjściu ciepłej wody użytkowej? Teraz zrobiłem to tak że w izolacji wyciołem kwadrat i tam zapodałem czujnik przykrywając go seberkiem. pokazuje temperaturę ale wydaje mi się ze zbytnio zaniża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Jestem posiadaczem nowego budynku oczywiscie wraz z nową instalacją C.O. oraz C.W.U. Wydawałoby sie mogło ze wszystko fajne, piekne, nowe-powinno hulać ale jednak powychodziło kilka niespodziamek. Postaram się opisać to co mnie najbardziej nurtuje bo zresztą sobie w miarę poradziłem bo długim czasie spędzonym na forach i własnejn praktyce w kotłowni :). Otóż najwiecej problemów nastręcza mi bojler C.W.U., może po kolei...Piec Kruk niski 25 kW. Wyjsćie z pieca 5/4, następnie trójnik:jedna gałązka na zawór 4 d zaś druga zredukowana do 1 cal, pompa 40-tka, zawór zwrotny i jakieś 4 metry rury 1 cal idzie do innego pomieszczenia i ładuje bojler pionowy Ermet 200 l z podwójną wężownicą. Na rurze zasilającej zamontowany aut.odpowietrznik. Problem polega na tym że czas ładowania bojlera od 35 do 50 st C to około 2 godzin i to naprawdę przy otwartych drzwiczkach pieca i palenia na wysokich w nim obrotach. A gdy juz sie zagrzeje to rozładowanie go do podobnej temperatury co wyjsciowa jestem w stanie zalatwic w pare godzin (dodam ze jestem z zona i rocznym dzieckiem i zeby bylo ciekawiej uzywamy zmywarki). A wiec wode wybieramy dosłownie w chwile. I tak zas od nowa ... Dla porownania napisze ze bojler u moich rodziców (podobnej pojemnosci ale poziomy) grzał wode w pare minut, dosłownie smieszna iloscia drewna i na nastepny dzien rano woda jeszcze byla znacznie ciepła. Pytanie do Panstwa-w czym moze tkwic problem? Pompy pracuja rownolegle...Pozdrawiam i prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem to tak zniżyłem cały bojler ciut niżej tak że dopływ wody z pieca na bojler jest ze spadkiem dodatkowo zamontowałem odpowietrznik automatyczny przy bojlerze i wszystko śmiga jak powinno. Dzięki za wszystkie rady bardzo mi się przydały.

Teraz jeszcze małe pytanie gdzie zamontować czujnik temperatury CWU? na rurce curkylacyjnej, czy u góry przy wyjściu ciepłej wody użytkowej? Teraz zrobiłem to tak że w izolacji wyciołem kwadrat i tam zapodałem czujnik przykrywając go seberkiem. pokazuje temperaturę ale wydaje mi się ze zbytnio zaniża.

czujnik zamontuj na wysokości na której chcesz odczytywać  temperaturę , zazwyczaj umieszczone są mniej więcej po środku . Bojler powinien być zabezpieczony naczyniem przeponowym . I jeszcze  jedna sprawa ,chyba najważniejsza , nie widać podłączenia naczynia wzbiorczego , czyli masz w kotłowni potencjalną bombę .

instrukcja-wymiennik-poziomy-we_xx_26plus67.pdf

Edytowane przez jarekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.