Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podajnik Tlokowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zawisza508

zawisza508

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 21:46

Witam
mam problem z wyborem kotła z podajnikiem tłokowym,znalazłem pare takich lecz potrzebuje czyjejś pomocy w doradzeniu.
1. Defro akm II
2. MG spaw cesar
3. KMV-Lux model A
Jeśli ktoś byłby wstanie mi pomóc i coś o nich powiedzieć,nad którym się poważniej zastanowić byłbym bardzo wdzięczny
  • 0

#2 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 postów
  • Zainteresowania: wedkarstwo motoryzacja

Napisano 31 marzec 2012 - 06:02

Nikt jednoznacznie nie udzieli Ci takiej odpowiedzi.
Kazdy z tych kotłów ma swoją sprawność i jest napewno wykonany tak aby jak najlepiej oddawał ciepło.
Ale w danym obiekcie każdy z nich może zachowywać się całkowicie inaczej.
Więc nikt nie weżmie na siebie odpowiedzialności i sztywno doradzi że taki i taki jest najlepszy.
Osobiście mam doczynienia z AKM-em i tego pieca bym unikał ale to jest moje zdanie.
  • 0
Kocioł 38 KW- Własny układ nawęglania Własny Sterownik MONIKA I
Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.

#3 OFFLINE   ZBYNIQ

ZBYNIQ

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 12:21

trzeci rok użytkuję defro akm 15 chodzi bez ok,oby tak dalej.dom 170 m parter podłogowe góra 4 grzejniki i drabinka
  • 0

#4 OFFLINE   zawisza508

zawisza508

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 18:27

Wiem ze nikt nie zdecyduje zamnie i wcale tego niechcem,chcem tylko poznać wady i zalety tych kotłów.A mógłbyś napisac Robogaz jakie sa wady tego akm-u i dlaczego proponujesz go unikać??
  • 0

#5 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 05:54

Nie wiem czy są wady bo pewnie każdy użytkownik powie że nie ale dla mnie jest brak sprawności .
Ciepło bardzo szybko idzie w komin a opał sobie znika.
Taka jest moja ocena z porównaniem innych wyrobów.
  • 0
Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.

#6 OFFLINE   zawisza508

zawisza508

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 20:31

Ok dzieki rozumiem,a może znasz inne kotly nietylko z podajnikiem tłokowym na które warto zwrócić uwage.Ja szukałem z podajnikiem tłokowym ponieważ zamierzam palic miałem i zrębką drewna z naciskiem bardziej na tą zrębke lub je razem mieszać.Nie jestem pewien ale myśle że w podajnikach ślimakowych zrębka może sie żle przemieszczać.A może ktoś pali zrębka i mógłby się podzielić swoja opinią jaki kocią by sie nadawał??
  • 0

#7 OFFLINE   JarekMC

JarekMC

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 22:11

Ja mam Taurus Guar Duo palę 1 sezon nie bylo problemów a paliłem nawet mieszanką miał i trot w proporcji objętościowej 50/50
nawet przy największych mrozach nie bylo problemu z moca a mam 200m2 piec 18,5 KW jedyny problem to suche paliwo
  • 0

#8 OFFLINE   groszek

groszek

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 403 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:08

Witam!
Kocioł ogrzewający mój dom 3 sezon też dobrze się sprawuje. Można w nim spalać węgiel od miału aż do granulacji 4 cm. Nie wiem jak by sobie radził z mieszanką miału ze zrębką. Nie próbowałem. Łatwe i szybkie czyszczenie. Serwis w porządku, bez żadnych nerwów, czy "głuchych" telefonów. Warto też go brać pod uwagę. Pozdrawiam.
http://www.stalmark....m-typu-stalmark
  • 0
stalmark 17 kW tłokowiec

#9 OFFLINE   markus33

markus33

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 14:33

tez jestem na etapie wyboru i "studiuję' porządnie temat
z tego co piszesz to wybrał bym miedzy defro
ja sie zastanawiam miedzy nim a zębcem bo obie firmy mają sporo pozytywów w necie i dobrze ludzie o kotłach piszą

W kwestii mg spaw trafiłem na złe opinie, ludzie narzekają wiec jego bym skreślił z listy
nie wiem tylko nic o tym akm-ie
  • 0

#10 OFFLINE   Blackbird

Blackbird

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:21

Z tego co napisano na forum to Defro jest przereklamowane w sensie, że bardziej płacisz za wygląd niż za konkrety. Poszukaj informacji.
  • 0
stalmark 17kW tłokowiec

#11 OFFLINE   markus33

markus33

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 12:14

czyli bardziej Zębiec? pogogluje więcej o tym Defro
widziałem jeszcze Termiko i ogólnie mi się spodobały ale jak widziałem co piszą to odpuściłem :wacko: trafiłem wprawdzie na 2 fora na których piszą o nich same pozytywy w mega ilości ale to jakoś podejrzanie mi wygląda no i czytałem ze to robi inna firma tylko że miała słabą sprzedaż to wypuściła te same kotły pod nazwa termiko żeby sprzedać - nie wiem czy wierzyć czy nie ale z reguły we wszystkim co piszą jest ziarnko prawdy to sobie darowałem

to u mnie albo Zebiec albo szukam dalej
no chyba ze jeszcze coś podpowiecie
  • 0

#12 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 24 maj 2012 - 12:56

Zębiec nie ma w ofercie kotła tłokowego za to ma ciekawe kotły z rynnówką - KPM DUO i "to samo" pod nazwą Neptun. Pozdrawiam.
  • 0

#13 OFFLINE   grzeli

grzeli

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 15:23

Może coś z palnikiem II generacji brucer-ekoenergia?
Kotły to Ogniwo Eko Plus , EKR Tilgner , RBR EKOUNIWERSAL oraz inne.
Sam używam Ogniwo Eko z brucerem i sterownikiem eCoal.pl od dwóch sezonów i jestem zadowolony.
Mozna w nich palic miałem-nie odsiewka ze składu,oraz groszkiem do 40mm granulacji.
  • 0

#14 OFFLINE   kociołsam

kociołsam

Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 16:27

Ja bym się rozglądał za kotlem tylnopłaszczowym jestem ich zwolennikiem i mają większą sprawnosćok 20% od płomiennicowych , poza tym tylnopłaszczowe nie trzeba czyścić ja czyszcze 1 raz w połowie sezonu i na końcu i po ptokach w przeciwienstwie do płomienniciowych. Ciężko jest znalezc z podajnikiem ale możliwe można też zamowic . Podajnik jak najbardziej ślimakowy wprawdzie sam robiłem ale spalam wszystko co się rusza i nie od 0- max 60mm [15%] i nie ma problemu . Jak wpadnie coś ok pow 55mm to se chrupnie jak landrynke i żaden problem Tłokowce mająproblem ze szczelnością wyciera się szuflada itd i dymieniem po podaniu dawki Slimak podaje non stop po malej porcji czyli płynniej od tłokowca tłok daje odrazu dawke Oraz o wiele prostrza budowa a czym prościej tym lepiej!

Użytkownik kociołsam edytował ten post 16 sierpień 2012 - 16:31

• 0

#15 OFFLINE   Bono2012

Bono2012

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 11:16

Piszesz bzdury mam tłokowca stalmark duo boss sterownik st609h czyszcze raz na tydzień nic się w podajniku tłokowym nie wyciera to ślimak się wyciera i bardz często zrywa zawleczkę przeżyłem to w kotle HEF podajniki tłokowe są ułozyskowane.A już jakieś samoróbki to całkowita porażka
  • 0

#16 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:57

A dlaczego samoróbka to porażka ?
  • 0

#17 OFFLINE   orzeszko

orzeszko

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:30

No właśnie czego porażka, bo co niby kupiony w sklepie lepszy :lol:. Ja osobiście w tej chwili zajeżdzam AKM II 17kw, jakby nie te ruszta wodne to całkiem przyzwoity ale za niższą kwotę można kupić coś innego co w zasadzie będzie działało identycznie tylko wygląd inny. Jak wcześniej nie miałes doczyniena z paleniem dwustanem lub czymś podobnym, to np. AKM II na tloku może Ci być ciężko opanować, dla tego pieca trzeba nerwów i czasu ale jak już opanujesz to niema jakichkolwiek problemów - nawet samo CWU 300l latem.

A do Bono2012 poczytaj troszkę jeszcze forum, może nawet wątek kolegi robogaz a może z czasem dotrze do Ciebie że samorobka to jednak nie porażka i niekiedy działa lepiej niż ten kupiony w sklepie. To że coś ładnie wygląda nie znaczy że działa lepiej np. AKM. :ph34r:
  • 0

#18 OFFLINE   Bono2012

Bono2012

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 19:07

Pszepraszam ale jak widzę filmiki z tymi dorabianymi podajnikami,zasobnikami z kotła na wode,to nerwy mnie ponoszą po co robić taką partyzantkę.
  • 0

#19 OFFLINE   Blackbird

Blackbird

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 23:14

Nerwy biorą się tylko i wyłącznie z zazdrości. Jak się nie umie czegoś zrobić to tak się dzieje jak piszesz. Produkcja masowa jest po to żeby producent miał zysk, a kupujący zapłacił i nie zadawał już więcej żadnych pytań oraz żeby wybił sobie z głowy składanie reklamacji bo i tak nie wygra.
Robogaz nie zadaje pytań typu "nie mogę osiągnąć zadanej" "kopci i dymi" czy "co zrobić bo mam niedopałki".
Forum jest właśnie dla tych, którzy kupili masówkę i niewiedzą co z tym zrobić.
Kolejna sprawa to ........ już wcześniej cię pytałem: Ile masz za reklamowanie sadzmarka? I po co to robić na siłę?
  • 0
stalmark 17kW tłokowiec

#20 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 16:11

Podpisuje się pod wypowiedzią kolegi Blackbird ale nie dlatego że ja zrobiłem samoróbke ale dlatego że ma racje. :)
Kolego Bono jeżeli jesteś zainteresowany to proponuje ci test sprawnościowy pomiędzy moją samoróbką a twoim St.........m.
Ja byłem osobiście na zakładach azotowych w Oświęcimiu na hali gdzie produkują twój piec i mam swoje zdanie .
  • 0