Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Przedpaleniska Na Zrębkę Do Pieca Na Ekogroszek


jeden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Taki mam piec:post-29351-0-41782200-1333019853_thumb.jpg

Nazywa się Defro Eko,ma 19 kw i jest przeznaczony do spalania groszku na retorcie.I robi to.A teraz chcę żeby przestał i zaczął spalać zrębkę(lub inne równie przyjemne paliwko).Chcę dostawić do niego palenisko:

post-29351-0-93567100-1333019891_thumb.jpeg

 

 

1.No i tu zaczynają się schody bo nie wiem ile kw ma to palenisko,do tej pory ogrzewało 150m mieszkania spalając trociny.

 

2.Wymiar tej części ,która wchodzi do pieca to 31x31,a dolnych drzwiczek od pieca 30x39.Zakładam,że ten 1cm jest do zeszlifowania,ale jakby mnie ktoś utwierdził w tym poglądzie to byłoby super.

 

3.I w ogóle czy montować ,a gdyby okazało się za duże to czy można jakoś zmniejszyć jego moc.

3a.Wyłożyć cegiełkami wewnątrz?Oczywiście szamotowymi.

 

4.I jeszcze czy jak się takie lub podobne paleniska montuje to muszą wejść do pieca,czy mogą,,na styk,,?

 

5.Czy to nie za nisko?

 

6.Nie chcę ciąć pieca.

 

7.Jak się znacznie zmniejszy podawanie paliwa,to czy nie będzie problemu z podtrzymaniem palenia?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Edytowane przez jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,Taki mam piec:

Nazywa się Defro Eko,ma 19 kw i jest przeznaczony do spalania groszku na retorcie.I robi to.A teraz chcę żeby przestał i zaczął spalać zrębkę(lub inne równie przyjemne paliwko).Chcę dostawić do niego palenisko:

 

Ale Ty kombinujesz jak koń po górę.

Przecież jak włożysz te palenisko w dolne drzwi popielnika, to spalisz ( zniszczysz ) palenisko retortowe. Może dość do zapalenia opału w podajniku i zasobniku.

 

Jak już masz ochotę kombinować, to wstaw to palenisko w miejsce wymontowanego palnika retortowego i zasobnika.

 

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pasowałoby oglądnąć ten palnik od środka i zobaczyć jak on działa (zasada). Może da się jakoś zmniejszyć jego moc...

A potem włożyć oczywiście w dziurę boczną zamiast tej retorty - tu najlepiej dopasować.

Wysokość zamontowania, o którą pytałaś w innym wątku nie ma wielkiego znaczenia - po prostu gorące powietrze (może płomień) ma wpadać mniej więcej w to miejsce gdzie teraz jest retorta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam spędzam święta i urlopy(nawet jutro jadę :)) i jakieś różności tam są porobione ,że trzeba na plusie trzymać.Wlot przez drzwiczki od popielnika jest na wysokości retorty,a rura od groszku jakaś chuda.Nie mam pieca przy sobie,ale na bank 31 cm nie ma.

 

Aktualny właściciel przedpaleniska zeznał:

1.komora spalania jest to kwadrat 17 x 17 wysoki na 30 cm. Całość jest w cegle szamotowej

2.

Powiem tak jest to podajnik którym regulacja ile chce pani ogrzewać zależy od częstego lub rzadkiego posuwu trociny.

Przykładowo ma pani powierzchnie do ogrzania 200 metrów, to podajnik ustawiamy tak żeby trocina była częściej podawana.

Jeżeli ma pani powierzchnie 50 metrów to ustawić podajnik na wolniejsze podawanie trociny.

Nie ma różnicy czy ma pani 150 czy 250 metrów do ogrzania wszystko zależy od dobrej jakości trociny możliwie jak najgrubszej

 

 

A ja chcę palić zrębką,czyli teoretycznie lepiej,bo jest grubsza od najgrubszej trociny:).Martwi mnie jeszcze czy nie będzie gasło w podtrzymaniu.

No i nadal nie wiem czy to musi wejść do pieca czy na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę palić zrębką,czyli teoretycznie lepiej,bo jest grubsza od najgrubszej trociny:).Martwi mnie jeszcze czy nie będzie gasło w podtrzymaniu.

No i nadal nie wiem czy to musi wejść do pieca czy na styk.

Jak jest woda w instalacji to i bez innych cudów na plusie trzeba trzymać.

 

W podtrzymaniu gasnąć nie będzie. Przciwnie - istnieje tylko niebezpieczeństwo cofania się żaru zbyt daleko wgłąb w podtrzymaniu. Jednak tu bym się problemu nie doszukiwał, jako że można ustawić podawanie w podtrzymaniu tak, żeby się cały czas delikatnie paliło, choć to zależy tak naprawdę od sterownika (czy ma możliwość dobrego ustawiania podawania paliwa i powietrza w tym stanie).

Do pieca to Ci raczej nie wejdzie więc tak czy owak zostaje zamontowanie na styk.

Będzie to grzało kotłownię jak parę kaloryferków ale może i lepiej...

Zawsze można owinąć to gardełko choćby wełną mineralną.

 

Te grube trociny i zrębka to się będą lepiej palić ale i moc będzie większa, co tu bardzo pożądane nie jest.

 

 

Osobiście dałbym to na styk i w dziurę od retorty. Jak dasz w drzwi, to słaby dostęp do komory i wogóle same trudności.

Jak się z tego usuwa popiół, czy to nie będzie problem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół wybiera się specjalnymi drzwiczkami w palenisku.A co do dostępu to są drzwiczki piętro wyżej(30x17) i gdyby dało się go wcisnąć to zostaje 9cm luzu na samym dole...Jakoś to trzeba by było zatkać.Są jakieś gotowce na podobną okoliczność?

 

A znowu czy wystarczająco ciepła przejdzie przez to miejsce po retorcie?

 

A z Trzeciej strony,gdyby dać przedpalenisko w miejsce po retorcie,to w drzwiczkach zostaje piękne miejsce na znany i lubiany palnik na owies o wymiarach 20x30:)Bez szlifowania:)

post-29351-0-94417400-1333056160_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Trzeciej strony,gdyby dać przedpalenisko w miejsce po retorcie,to w drzwiczkach zostaje piękne miejsce na znany i lubiany palnik na owies o wymiarach 20x30:)Bez szlifowania:)

post-29351-0-94417400-1333056160_thumb.jpeg

Widzę, że masz zacięcie do mechaniki :D

Skąd nabrałaś tych gadżetów tyle? Czy to tylko zdjęcia z netu?

Ten palnik na owies to niepotrzebny jest, bo szamotowe "bydle" lepiej go spali.

W przednie drzwi to lepiej wsadzić rękę albo głowę albo aparat fotograficzny - do tego one są.

 

Jak wyjmiesz retortę i w to miejsce puścisz płomień lub gorące spaliny, to ciepła na pewno nie braknie - ciągle się martwimy, że będzie go za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;) Z tak miłą osobą przyjemnie sie rozmawia. Poza tym to luźne takie uwagi tylko. Bo np. można zrobić drzwiczki z boku a palnik dokręcic z przodu i w sumie na jedno wyjdzie (z dokładnością do wyciągania popiołu, na który i tak są inne otwory jak piszesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Masło maślane. Jeden dlaczego tak kombinujesz ? To wszystko jest bardzo proste (nie prostackie). Trzeba rozgraniczyć wiele rzeczy poruszanych w temacie. Piszecie na temat od środka. Pamiętacie jak pisało się wypracowania w szkole ? Wstęp rozwinięcie zakończnie. Machniemy problem w 10 postach jak Jeden zaczniesz od początku. Jaki dom, kotłownia, oczekiwania ....

PS: FORUM - pospolite zrozumienie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,dziękuję za zainteresowanie:)Piszę teraz bo dopiero wróciłam ze Świąt.

Przedpalenisko nabyłam praktycznie w ciemno,montować będziemy w wakacje,tak że sprawa jak najbardziej aktualna.Wszelkie szczegóły podam jak będę miała czas porządnie opracować,czyli na dniach:)

Tytułem wstępu napiszę tylko że rozmaite osoby pukają się palcem w czoło(hydraulik podobno też,osobiście nie widziałam) ,jakiś facet mi się w domu piłuje(zdaje się że mój).Ma się nie palić,nie opłacać i w ogóle jakby nierozsądna jestem.Co tam-będzie fajnie:).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwej analizie doszłam do wniosku,że nie ma co pisać,bo palenisko już kupione,a hydraulik mówi,że zamontuje w drzwiczkach tych najniższych.

Ta część ,która wchodzi do pieca ma 31x31,ale całkiem po zewnętrznej,więc na luzie.No może jedyny problem jaki mnie jeszcze nurtuje to czy to nie powinno jednak wejść trochę głębiej niż tylko do drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.