Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant246/3-5 Jaki Sterownik


wojcian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Jak w temacie jaki sterownik. Jestem na etapie montazu w/w pieca,ja chciałem miec tylko sterownik colormatic 350 pokojowy do tego pieca, Natomiast instalator i serwisant upierajasie przy montażu pogodwki co wiadomo jest drozszym rozwiazaniem. Ja sie upieram przy regulatorze pokojowym , gdyz piec bedzie działał na zasadzie dogrzewania, czyli rozpalam piecem weglowym i powypaleniu w nocy załaczy sie gazowy piec . Wiec poco mi pogodówka, jak ona bedzie działała tyko przez chwile. A z tego co wiem pogodowka powinna pracowac non stop celem zbierania informacji o temperatrach zewnetrznych . Dlatego obstaje przy pokojwym sterowniku. Poradzcie co wybrac . może to ja sie myle. A w dodatku instalator twierdzi ze ten piec nie bedzie działał na sterowniku pokojowym(climatic 350) poniewaz bedzie wywalał jakis bład , i musi byc pogodówka (climatic430) . Mam wrazenie że ktos mnie chce naciagnąc, a moze sie mylę.Dzieki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu kotła możesz zastosować regulatory pokojowe CalorMatic 330, 360, 392 lub regulatory pogodowe CalorMatic 400, 430, 630, AuroMatic 620.

Jest możliwość podpięcia zwykłego termostatu pokojowego typu EUROSTER, ale wtedy kocioł pracuje załącz-wyłącz, natomiast oryginalne termostaty (regulatory) pokojowe działąją płynnie, czyli stopniowo obniżają moc kotła aż do jego wyłączenia, gdzy zajdzie taka potrzeba.

W przypadku pogodówki CalorMatic 430 możesz powiesić go w pomieszczeniu (tak jak regulator pokojowy) - wtedy masz podwójny rodzaj regulacji (najbardziej oszczędny): i pogodowy (w zależności od parametrów na zewnątrz) i pokojowy (regulator koryguje moc kotła w stosunku do temperatury w pomieszczeniu).

A jak realizujesz zmianę pracy kotłów ze stałopalnego na gazowy - ręcznie czy automatycznie - bo też jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano mi ze to bedzie automatycznie, to znaczy ze kocioł weglowy wygasnie do jakiejs temperatury , i załączy sie gaz aby podczymac temperature . ale jak jest z tą pogodówka czy ona spełni zadanie w momencie kiedy jej cykl bedzie przerywany to jest kiedy zapale w piecu weglowym.. To rozumiem że piec gazowy zostanie odłączony , oraz pogodówka tez .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł węglowy będzie sterowany pogodówką, to gazowy też rób tak sterowany. W innym wypadku bez sensu, żeby układ raz pracował ze sterowaniem ilościowym (węgiel) a raz jakościowym (gaz).

Pogodówka wcale nie musi chodzić cały czas - tu chodzi o dobranie t czynnika do t zewn. - owszem, dobrze jest gdy czynnik cały czas krąży w układzie i przy idealnie dobranej krzywej zawsze zapewnia wewnątrz zadaną stałą t. - to jest 100% sterowanie pogodowe, ale już samo uzależnienie t dostarczanej wody od t zewn. jest korzystne - po co grzać czynnik do np. 70'C przy 0'C na zewnątrz, jak w normalnym domu wystarczy 50'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to sprzezyc zeby chodzilo według wszelkich prawideł grzewczych.Barzdo sie boje tej pogodówki, ponoc ciezko to jest ogarnac . Chodzi o te mapy grzewcze, ponoc serwisant na odbiorze instaluje fabryczna mape grzewczą , a naj lepiej było by stworzyc nowa mape pod konkretny dom, prosze wyjasnijcie mi to ,. Cały czas jestem jednak za pokojówką. I czemu instalator twierdzi ze na pokojówce bedzie wywalało jakis bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy już masz ten sterownik CalorMatic 350? Ja nigdzie nie widzę w ofercie, żeby taki był.

Vaillant zaleca przełączanie pracy kotła stałopalnego na gazowy poprzez układ przekaźnikowy, który podczas pracy pompy z kotła węglowego blokuje prace kotła gazowego na cele CO przez przerwę pomiędzy stykami 3-4 na listwie zaciskowej w kotle gazowym, natomiast gdy przestaje pracować pompa kotła węglowego - uruchamia się kocioł gazowy na potrzeby CO. Najważniejsze jest jeszcze to, że podczas blokady pracy kotła gazowego na CO - zawsze aktywna jest funkcja podgrzewu CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.