Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant Vsc Ecocompact 196 A Wymiana Pompy Obigowej C.o.


szeregowiec350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam piecyk Vaillant VSC 196 z wmontowaną pompą obiegową c.o. Vaillant (Grunfos) VP5/2 z odpowietrznikiem. Z infolini dowiedziałem się, iż jej wysokość wznoszenia słupa wody to 4m, a na starej instalacji przy pompie 25-60-180 przy otwartych 90% zaworów ( 17 grzejników panelowych plus instalacja stalowa) w domu najdalej oddalony grzejnik od pieca nie grzał ( BTW, zdaje sobie sprawę, iż wysokość wznoszenia nie ma nic wspólnego z c.o. lecz oporami w instalacji)

 

Moje pytanie jest następujące - czy moge wymienić sam silnik pompy w piecu, tym samym pozostawiając muszlę i cały osprzęt ? Wolałbym wykonać taki manewr niż kupować/montować sprzęgło oraz narażać się na zwiększenie rachunku za prąd ( dwie pompki by działały praktycznie non stop przez cały sezon zimowy).

 

Pozdrawiam,

Szeregowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeanalizować przyczyny niedopasowania pompy do rurarzu - najczęściej to nie sama pompa jest winna, a jakiś detal, np.kondensator stary i pompa słabo kręci! Odnośnie zimnego grzejnika, to przemyśl przepływ i ew.przeszkody(zapowietrzenie, blokujące zawory, osad wew.) i dopiero po eliminacji w/w zabieraj się za wymianę pompki. Te wbudowane mają zwykle dł montażową 130 a nie 180, jak te typowo montowane na rurach zew. I ostrożnie z pozostawianiem starej 'muszli, dupki, podstawki' i jak tam jeszcze nazywają część dolną pompy wirnikowej: po prostu różni producenci projektują ich kształty wew pod swoje wirniki, a samo identyczne o-ringowe uszczelnienie nie jest gwarantem poprawności w działaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

 

Lecz wszystko o czym piszesz próbowałem zrobić, mianowicie czyściłem grzejnik, zainstalowałem automatyczny odpowietrznik ,wymieniłem zawór termostatyczny lecz to nie pomogło. Padło podejrzenie na pompę i została wymieniona na nową. Nie pomogło. Więc winowajcą są tutaj na pewno przeszkody w przepływach, a kucie w ścianach na chwilę obecną odpada.

 

Co do wymiany to obie pompy wyprodukowane zostały przez grundfosa, więc mam nadzieję, iż problemów nie będzie. Lecz zastanawia mnie czy wymiana pompy nie wpłynie na pracę kotła ( większy przepływ wody przez kocioł) i nie spowoduje to jakiś problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardziej złożona ze wzgl na gazowy kociołek - ja bym napisał do przedstawiciela producenta, albo do producenta ale po angielsku! Opisz sprawę i poproś o ich poradę; oni nie mają interesu w tym, aby kotły ich produkcji nie działały poprawnie. Można o tym napomknąć:" I'd like not to be frequently asked by friends why my V. boiler is still not working properly; this destroys your make's image on Polish market ".

Powodzenia A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.