Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektor Solarny Opinia !


bogo666

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie czy ktos miał kontakt z takim kolektorem : http://allegro.pl/solarny-ogrzewacz-wody-st16-150-kolektor-sloneczny-i2219513093.html

 

prosze o opinie , oraz rade co do podłączenia . aktualnie mam bojler 100 l z jedna wezownica U podlaczony do pieca weglowego i nie mam pojecia jak doczepic to cudo .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To "cudo" podłączasz równolegle do posiadanego bojlera + dodatkowe zawory kulowe do sterowania przepływem.

Albo woda jest grzana przez bojler albo przez to "cudo".

Trzeba tyko pilnować aby woda nie zamarzła tym "cudzie".

Ważne jest ustawienie kolektora względem słońca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj "solarny podgrzewacz wody" , jak ja poszukałem to wszystkie mają zbiornik wewnętrzny z blachy 1,5mm a w twojej propozycji jest 0,45mm - może to układ do grawitacyjnego ( bezciśnieniowego ) grzania , tak jak w dawnych czasach beczka na dachu. ;)

Podpytaj sprzedawcy jakie ciśnienie dopuszcza i czy ma na to atest?.

Jeden ze sprzedawców radzi takie coś łączyć w szereg ze zbiornikiem w domu., też tak można.

W załączniku DTR-ka podobnego podgrzewacza

Kolektor_DAC-H (1).doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na kolektor próżniowy to bardzo tanio . sposób podłączenia opisałem w innym poście

;)jestem ciekawy dlaczego tam jest woda powinien być specjalny niezamarzający płyn i wymiennik....ale za taką cenę to niedziwne ale i bez tego się obędzie.

Edytowane przez mn9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam taki ogrzewacz solarny,ubiegły sezon sprawdził się znakomicie,Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym że jest to ogrzewacz bezciśnieniowy,nie jest on zalewany żadnym czynnikiem grzewczym a bezpośrednio woda użyteczną dlatego jest to urządzenie sezonowe i przed zima należy je opróżnić z wody.Woda znajduje się zarówno w zbiorniku jak i rurach które pochłaniają energie słoneczną ,dlatego też opróżnianie go z wody jest kłopotliwe .Ja po spuszczeniu wody ze zbiornika odwróciłem go do góry rurami aby wylała się z nich woda i w takiej pozycji go zostawiłem na zimę oczywiście odpowiednio go zabezpieczając.Solar mam postawiony obok domu, samo podłączenie do instalacji domu też nie jest proste ,jest on napełniany na zasadzie zaworu pływakowego,tak samo jak spłuczka w kiblu.,jak był by zamontowany na dachu to woda grawitacyjnie spływała by do instalacji domowej ale nie będziemy na dachu wywracać solara.Dlatego ja do pobierania wody z solara zastosowałem dodatkowa pompę ze wyłącznikiem ciśnieniowym brio13 działa to tak że jak otworzę kran z ciepła woda to załącza się pompa i pompuje wodę z solara po zakręceniu kranu wyłącza się.Problem następny to to że pompa musi wytrzymać bardzo duże temperaturę .Były dni że musiałem go zakrywać bo temperatura dochodziła do 90 stopni i by zagotowało wodę, oczywiście jak nie pobierało się wody do godziny 15 Model 96 litrów jest dość mały gdyż dość duże straty są ze względu na odległość solara od punktów poboru wody. Ja to rozwiązałem w ten sposób że woda przechodzi mi przez bojler gazowy w którym cały czas pali się świeczka ,temperatura ustawiona jęna bojlerze.Dodatkowych informacji ;pisz [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś słaby ten ogrzewacz, przepływ grawitacyjny lub dodatkowa pompa do CWU to pewien problem.

Większość podobnych ogrzewaczy wytrzymuje min 6bar.

Niezaprzeczalnym problemem jest usunięcie z układu ogrzewacza wody przed nadejściem mrozów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chinski solar bezciśnieniowy cena 1500zł Sa też modele cisnieniowe które można wpiąć bezpośrednio w instalacje domową ,rury są z czynikiem grzewczym,woda znajduje się tylko w zbiorniku przed zamarznięciem zabezpiecza grzałka elektryczna,koszt takiego solara ponad 3500zł pozdrawiam Edward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolego @Edwardł ja nie poruszam kwestii ceny tylko działania układu CWU jako grawitacyjnego - to to samo co beczka pomalowana na czarno postawiona na dachu domku letniskowego,

Gdzie tam beczka jest lepsza gdyż kosztuje grosze i łatwiej ją opróżniać na zimę.

Tutaj raczej rozchodzi się o solar z możliwością wpięcia w istniejący układ CWU w celu wspomożenia pracy w lecie.

Dodatkowe pompki i cały układ rur dla ciepłej wody z solara to dodatkowy kłopot

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odpowiadam na pytanie bogo 666 co do solara http://allegro.pl/solarny-ogrzewacz-wody-st16-150-kolektor-sloneczny-i2219513093.html ,zgadzam się z tobą że można postawić pomalowaną na czarno beczkę ,w dni pochmurne zapalić pod nią ognisko a nawet w niej się wykąpać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

taki solar fajna sprawa. zastanawia mnie jednak to dlaczego wywracaszsolar do spuszczenia wody przecież w rurkach nie ma wody jeśli to słynne hot pipe. ciśnieniowy bojler też się nie sprawdzi bo grzał ka podgrzeje woę tylko w zbiorniku, aco z dopływem i odpływem ,gdy nie będzie poboru wody (noc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie to ukłąd bezciśnieniowy. jak dla mnie nie do wykorzystania w domu mieszkalnym, fajne rozwiązanie na działce gdzie chcemy mieć ciepłą wodę i czzęsto z niej korzystamy.

Zasada dzialania polega na napełnieniu cuda czekaniu jak się nagrzeje woda i spuszczenia jej. nie ma możliwości wpęcia w układ domowej instalacji c.w.u..

Ponadto układ w przypadku przymrozków należy opróżnić gdyż woda zamarznie i "rozwali" rury próżniowe.

Rozwiązanie znane na naszym rynku od przynajmniej 10 lat ale bez sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.