Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Cichy Kocioł Do Mieszkania 38M2


Kosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym prosić o poradę jaki kocioł z zamkniętą komorą spalania wybrać. Bardzo zależy mi na tym aby był najcichszy (łazienkę mam na wprost sypialni, piec w odległości 3m od łóżka), najchętniej poniżej 4tys.

Początkowo myślałam o kondensacyjnym Immergas Victrix 26 2I, ale serwisant stwierdził ze jak mam praktycznie tylko 2 kaloryfery (drabinkowego w łazience nie liczę) to mi się nigdy nie zwróci jego zakup. Polecił Eolo, z tymże wyczytałam na forach ze jest on raczej głośny.

Może Saunier Duval Semia F21, lub Ulrich Wandich Futura+ -chyba bardziej zaawansowany technologicznie..

A może warto kupić kondensacyjny ? teoretycznie cichszy. Wolę zapłacić więcej a nie męczyć się przez lata. Piec ten musi sobie poradzic z wyrzutem spalin kominem o całkowitej długości 9m.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z kotłami Vaillana. Kondensacyjne będą najbardziej ciche. Jeśli ma być niekondensacyjny to poleciłbym kotły z serii PLUS - droższe, ale lepsze jakościowo i komfortowo, te z serii PRO są tzw. kotłami inwestycyjnymi - tańsze i mniej komfortowe w kożystaniu z CWU. Saunier Duval należy do grupy kapitałowej Vaillanta, ale jak sprawuje się ten Semia 21 to nie wiem, ale chyba lepszym byłby Thema Classic. Natomiast nie polecam Urlicha - słyszałem dużo negatywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Vaillana. Kondensacyjne będą najbardziej ciche. Jeśli ma być niekondensacyjny to poleciłbym kotły z serii PLUS - droższe, ale lepsze jakościowo i komfortowo... Natomiast nie polecam Urlicha - słyszałem dużo negatywnych opinii.

Pisz Kolego marki poprawnie, bo czekają na to ludzie spoza branży! Chodzi o firmę VAILLANT czyż nie? A co do głośności, to najbardziej ujadają 'perkolatory' pulsacyjne AUER, potem kondensaty (pompka się często załącza), potem otwarto-komorowe(podmuch od załączania palnika), a tak dla mnie to te zwykłe z zamkniętą komorą pracują najspokojniej...

ULRICH zaś to włosko-chińska składanka - ostrożnie z elektroniką! BERETTA ma często też podobnie :( .

Ale na Forum unikamy polecania marek z wzgl na możliwość penetracji 'agentów wpływu' sprzedawców :o ! Ja wogóle nie zakładam kotłów, więc mówię tylko z obserwacji własnej u użytkowników B) choć napewno instalatorzy będą mieli więcej uwag!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.