Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto Ile Spalił Opału.


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Dom 120 m (+22 C) oraz 60 m (+16 C) w jednej bryle termoizolacja R=4 . Spalone 11 mp olcha +0,6 mp rozpałki z palet,ale jeszcze to nie jest koniec dojdzie jeszcze 1mp do maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360m2 -35m3 drewna i 3m3 kartonu koszt ok 3800zł

sprawnośc kotła przekraczająca 90%

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No cóż wychodzi, porównując udostępnione wyniki, iż będę zamykał peleton. Ogrzewam nieocieplone140m2 (średnio 20C) i do dzisiaj poszło nie więcej niż 3950kg, w tym 3500kg z ?Wesołej? ( 28MJ/kg) i 450kg z ?Piekar? (chyba ze 24MJ/kg). Na teraz jestem ponad 1000kg do przodu w porównaniu do wyników zeszłego roku, najwięcej pochłonął luty-1050kg. Wynik mnie zadawala bo to kolejny rok zmniejszenia ilości spalanego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja do teraz 3,5 tony ekogroszku z Imex Piechota z Opola - dom ocieplony 220 metrów kwadratowych. Myślę, że 4 tony wystarczy na cały rok - latem grzeję CWU. Próbowałem kombinować z drewnem i rusztem awaryjnym ale jest to bardziej pozbywanie się odpadów drewnianych niż oszczędność groszku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ogrzewane ok 105m2 nieocieplone do tego podpiwniczenie 50m2 z garażem (8-14C) poszło około 1,7t od początków października i 3m3 trocin, drewna nie posiadam,palenie 24/24h , w lutym zmieniony piec

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom średnio ocieplony 120m kw,palenie ciągłe od połowy września obecnie czasami rozpalam wieczorem.Temperatura we wszystkich pomieszczeniach nie spadała poniżej 22stopni.Przewiduje zużycie do końca sezonu 4t węgla,drewno czasami do przepalenia komory zasypowej i kilka razy do rozpalania.Jest lepiej o około 1,5 tony w porównaniu do sezonu 2010/2011 lecz to koszt nauki palenia w nowym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkanie w starej kamienicy 96 m2 ( wysokość pomieszczeń 3,03 m) nie ocieplone , palenie od połowy września do teraz 1 tona węgla z piasta i 7m3 porąbanego drzewa. Największe zużycie w lutym tego roku,wynik mnie zadowala, ale piec mógłby być lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem podobnie jak mirosław7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie budynku ze szczególnym uwzględnieniu stropu powoduje możliwość ogrzewania budynku poprzez tzw. przepalanie. W moim przypadku to 10 kg węgla + dwa wiadra drewna - to dawka na całą dobę przy przeciętnej zimie. Rozpalanie oczywiście od góry.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajnie się czyta; aż zazdroszczę co poniektórym Palącym...............

w zasadzie na ogrzewanie 2 łazienek po 6,5 m2 ; 2 kuchni po 10 m2 i ciepłej wody/cwu/ przez zimę spaliłem 2 tony węgla i 3mp drew.

Natomiast reszta to ok. 950 m3 gazu , 600 kg ekoelmy i 11340 kWh prądu.

 

 

Kol. AUTOMATYK nawet w laboratoriach niektóre kotły nia mają 90 % sprawności. Twój dom zużył ok. 69000 kW ciepła jeśli drewno było suche??????????????

aż prosi się o ocieplenie,

bo takie marnotrawienie energii jest niedopuszczalne - ileż Kol. wyprodukował niszczących naszą planetę gazów /cieplarnianych/

Ja na moje 494 m2 szacuję zużycie 40000 kW na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. AUTOMATYK nawet w laboratoriach niektóre kotły nia mają 90 % sprawności. Twój dom zużył ok. 69000 kW ciepła jeśli drewno było suche??????????????

aż prosi się o ocieplenie,

bo takie marnotrawienie energii jest niedopuszczalne - ileż Kol. wyprodukował niszczących naszą planetę gazów /cieplarnianych/

Ja na moje 494 m2 szacuję zużycie 40000 kW na sezon.

 

ciekawe wyniki kol automatyk podał: perfekcja w spalaniu i takie zapotrzebowanie ?

niskich standardów stare nieocieplone budownictwo potrzebowało by ok 1,1 W/m2K i wzięło by przez ten sezon ok 41000 kWh

Gdyby ilość paliwa i sprawność były prawdziwe, jego dom miałby zapotrzebowanie 1,87 W/m2K - to prawie tak jak by w co najmniej kilku oknach nie było szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy sezon grzewczy. Do ogrzania 140m2 + cwu. Spaliłerm 5,5 tony miału 19Mj z Piasta. Koszt zadowalający ( 2000zł ) ale obsługa pieca tragedia. Popiól popiół i jeszcze raz popiół. Już zaczynam się rozglądać za czymś lepszym na przyszłą zimę

Edytowane przez KPO3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.