Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem Do Budynku 80 M2


zwierz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki kocioł z podajnikiem (tłokowy czy ślimakowy) polecacie do budynku przedwojennego o powierzchni 80 m2? Budynek słabo ocieplony, na zewnątrz styropian 5cm w środku wełna 5cm i płyty GK. Instalacja CO ma być z rur Pex Al Pex. Czy przy takiej instalacji zakładać zawór różnicowy? Czy przy małym kotle wystarczy podłączyć zbiornik wyrównawczy rurą stalową 1/2 cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według normy minimalna średnica rury łączącej naczynie zbiorcze z kotłem to 25mm, wiec jeśli zgodnie z normą to przy takiej powierzchni należy taką rurę zastosować. Ja mam tłokowy. Tłokowy jest trudniej sterowalny, ale w zasadzie można palić wszystkim o granulacji od 0 do 4cm ( z wyjątkiem samych trocin, bo zawieszą się w podajniku ). Jeśli chodzi o moc, to dobrze jeśli producent kotła ci ją dobierze ( różni producenci podają różne orientacyjne powierzchnie grzewcze dla danej mocy kotła ). Moc powinna zawierać się w tym przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki kocioł z podajnikiem (tłokowy czy ślimakowy) polecacie do budynku przedwojennego o powierzchni 80 m2? Budynek słabo ocieplony, na zewnątrz styropian 5cm w środku wełna 5cm i płyty GK. Instalacja CO ma być z rur Pex Al Pex. Czy przy takiej instalacji zakładać zawór różnicowy? Czy przy małym kotle wystarczy podłączyć zbiornik wyrównawczy rurą stalową 1/2 cala?

przeczytaj moją odpowiedź do podobnego pytania

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12253-jaki-piec-80m2/

ostatecznie przy słabym ociepleniu i dużych mostkach to 12KW

w tej mocy masz kilka konstrukcji

RBR ekouniwersal nówka funkiel nie śmigana 11KW

SKAM-Premium 12KW sprawdzony

Ogniwo Eko+ 10KW również nówka funkiel

czytaj i wybieraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat nad wyborem pieca i nie wiem na co się zdecydować. Nowy dom dobrze ocieplony 140m. Moje propozycje- tylko który wybrać?

1) termo-tech stąporków aqua duo 15 albo 20Kw

2) red eko duo 17Kw

3) defro akm II - 22kw

Cenowo termotech najtańszy i opinie dość dobre, red ponoć wysoka półka ale mało opinii w sieci no i defro producent betoniarek dobrze rozleklamowany ale akm nowość więc sam już nie wiem! POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 1 masz tutaj obszerny wątek poszukaj i poczytaj

o reszcie się nie wypowiadam - nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat nad wyborem pieca i nie wiem na co się zdecydować. Nowy dom dobrze ocieplony 140m. Moje propozycje- tylko który wybrać?

1) termo-tech stąporków aqua duo 15 albo 20Kw

2) red eko duo 17Kw

3) defro akm II - 22kw

Cenowo termotech najtańszy i opinie dość dobre, red ponoć wysoka półka ale mało opinii w sieci no i defro producent betoniarek dobrze rozleklamowany ale akm nowość więc sam już nie wiem! POMOCY

Coś tak się uparł na kotły z rusztem wodnym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na palnikach 2 generacji bez problemu spalisz mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.