Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapytanie Do Posiadaczy Kotłów Żeliwnych


arczi001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
czy to prawda że jeśli np posiadał bym kocioł żeliwny i w okresie zimowym przez np 2-3 dni nie było by mnie w domu, nie było by palone w kotle, temperatura w kotłowni spadła by no powiedzmy do -8 to taki kocioł by tego nie wytrzymał rozczczelnił by się i *** z gwarancją ???
no i jak w ogóle z trwałością tych kotłów ???? a no i jeszcze jedną historyjkę słyszałem a mianowicie:
w kotle podczas pracy ubyło trochę wody no to dolewamy mu ją i trask prask dupa rozczczelnienie po gwarancji czy jest to prawdą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie w kotłowni -8 to każdy kocioł się rozszczelni, rury zresztą też. I oczywiście nie miał byś gwarancji i jest to oczywista oczywistość!

 

Wode dopuszcza się na wygaszonym piecu!!!! I to też oczywista oczywistość.

 

Piec żeliwny wytrzymuje większe ciśnienia niż stalowy, ale przy zamarznięciu pęknie jak szklanka.

Stalowy ( jakieś chwilowe ) zamarzniecie czasami wytrzyma, ale może go troszke "powypychac".

 

A prawie zawsze jest tak że jak zamarznie piec to się z nim żegnasz.

 

 

Jak cię nie bedzie kilka dni w domu to może piec z podajnikiem?

 

I radziłbym się wysilić i poczytać forum bo tutaj są odpowiedzi na twoje pytania.

 

pozdrawiam

jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy to prawda że jeśli np posiadał bym kocioł żeliwny i w okresie zimowym przez np 2-3 dni nie było by mnie w domu, nie było by palone w kotle, temperatura w kotłowni spadła by no powiedzmy do -8 to taki kocioł by tego nie wytrzymał rozczczelnił by się i dupa z gwarancją ???

no i jak w ogóle z trwałością tych kotłów ???? a no i jeszcze jedną historyjkę słyszałem a mianowicie:

w kotle podczas pracy ubyło trochę wody no to dolewamy mu ją i trask prask dupa rozczczelnienie po gwarancji czy jest to prawdą ???

Witam

Gwarancja czy nie gwarancja - to rzecz oczywista, że wszystkie kotły mają to w gwarancji "chronić przed zamarznięciem"

 

Jeżeli boisz się zamarznięcia to zrób tak jak mój znajomy: zainstalował w kotle ok 15kW, dolniak - grzałkę el ok 1kW, tylko na podgrzanie tylko kotła.

Kotłownię ma w przybudówce, na wymuszonym obiegu, dom dobrze izolowany.

Mówi że inst w domu mu nie zamarza bo izolowany, a kocioł z tego powodu już zmieniał.

 

Podobne rozwiązania stosują w skandynawi, w kotłach na pellet jest montowana grzałka ok 6kW na podtrzymanie całej instalacji w stanie płynnym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.