Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Komin Wewnątrz Domu Potrzebny


malin19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. Proszę wybaczyć niewiedzę - dopiero zgłębiam temat.

 

Chciałbym mieć w domu kominek a niestety nie mam :-) Miałby pełnić funkcje dogrzewające i dla przyjemności.

Podłączenie do istniejących kominów raczej odpada - albo ich lokalizacja albo budowa (konsultowałem z fachowcami) zostaje zatem dostawienie nowego.

Miałby stanąć w salonie (ok 40m2) na ścianie (lub bardziej w ścianie) za którą jest pomieszczenie (ok 18-20m2, nieogrzewane) służące za magazynek powiedzmy ogrodowy. W salonie podłoga betonowa, w magazynku drewniana, pod nimi piwnica. Piętro wyżej jest poddasze użytkowe (obecnie nieogrzewane ale w przyszłości do zamieszkania) obejmujące powierzchnią salon i magazynek, pomiędzy piętrami strop drewniany.

 

Moje pytania to jak w takim układzie (pomyśle) zbudować komin? Czy wystarczy "jakaś" "rura" (jaka?), odpowiednio zaizolowana i zabudowana (jak?) żeby było przede wszystkim bezpiecznie a ponadto estetycznie (jakby nie było to wnętrze domu).

Czy powinien to być komin z prawdziwego zdarzenia: murowany lub np prefabrykaty betonowe z wkładem ceramicznym (w castoramie coś takiego widziałem) - tutaj może być problemem drewniany strop ze względu na wagę komina ale być może dałoby się wzmocnić (zbrojenie + wylewka betonowa).

Wysokość salonu 3m ale planuje obniżyć/podwiesić sufit. Wysokość poddasza w najwyższym punkcie ok 2-2,5m. Wychodzi, że komina potrzeba z 6-7m.

Idealnie chciałbym jeszcze trochę rozprowadzić powietrze do sąsiadującego z salonem pokoju i na poddasze.

O czym jeszcze nie pomyślałem, powinienem dopisać?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pomoc. A może jest ktoś z okolic Koszalina i zajmuje się takimi sprawami zawodowy i chce podjąć temat?

 

Załączam poglądowy szkic.

 

Pozdrawiam

Karol

post-40344-0-89721200-1331110691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.