Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewymiarowanie Kotła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o opinie na temat kotła z podajnikiem, do ogrzania jest 88m2 (jeden poziom ściany z cegły wewnątrz pustak wapienny, okna nowe 3-szybowe)

Myślałem o Defro 15kw, lecz boję się przewymiarowania kotła. Proszę o opinie ludzi znających temat, zaznaczam że jeszcze nie ma instalacji C.O. możliwe inne rozwiązania

Pozdrawiam

Zapomniałem dodać : dom ocieplony 10 lat temu(5cm)ale ciepły, kocioł z czujnikiem pogodowym

Edytowane przez grzegorzbeben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrac najmniejszy na rynku 15kW to już sporo za dużo.

 

Najmniejsze sa 12kW a to i tak ze sporym zapasem na ocieplone 88m2

Tak jak komuś wczesniej w podobnym temacie odpisywałem, tylko zacytuję swoje słowa:

Wybór masz między:

- Hef Eko Plus 12kW z palnikiem fajkowym na same ekogroszki

- Heiztechnik, Nowa linia HT, HT Eko 10 o mocy znamionowej 12kW z palnikiem fajkowym na ekogroszek

- Galmet Eko GT KWP 12kW z palnikiem fajkowym na ekogroszek

- SEKOM, Skam-P Premium 12kW z małym palnikiem żeliwnym na miały-groszki 0-32mm

 

Z kotła z podajnikiem to najlepszy byłby 6-8kW mocy znamionowej, jakby taki istniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzbeben - z i formacji na forach wynika, że ogniwo ma wypuścić na ten sezon kocioł 10 kw z mniejszym palnikiem to może warto do nich podzwonić i dowiedzieć się u źródła.

 

Z mojego subiektywnego punktu widzenia a mam przewymiarowany kocioł znacznie to:

- przegrzewanie pomieszczeń ale można to oczywiście opanować ( choćby termostatami),

- większe przebijanie temperatury na kotle,

- większe spalanie,

- trudniejsze ustawienie czy też prowadzenie kotła na małych mocach ( nieraz niemożliwe)

- większe zabrudzenie kotła jak usilnie chcemy go ustawić na mniejszą moc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli interesuje cię ogniwo to sprawdź stronę producenta

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/s7wc

a dla 88m2 prawie na styk jest

S7WC-8 osobiście posiadam i jestem zadowolony Powierzchnia użytkowa budynku m2 70÷90

S7WC-10 ten typ piecyka wiele osób posiada na forum i sobie chwalą Powierzchnia użytkowa budynku m2 90÷110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli kiociołek zwykły zasypowy a masz jeden poziom to doliczyć wypadało by awaryjne zasilanie czy nie tak jest ?, Pompa musi pracować bez przerwy a prąd kosztuje. Brak prądu i woda gotowana. A przy podajniku pompe podłączasz pod pokojówke i załącza się tylko wtedy kiedy dostaje sygnał że za zimno A nad kociołek zamontować zbiornik CWU na grawitacji i masz mniejsze straty a przy tym ciepłej wody do oporu. Jeśli retora to jak to głośno pracuje czy nie słychać go w całym mieszkaniu ? napiszcie jak się to ma jestem ciekaw. Ile Panowie spalacie dobowo przy powierzchni około 80m i tęp. jakie teraz mamy rano -6 wieczorem -6 Jestem ciekawy a i kolega zapewne terz chciał by wiedzieć jeśli zdecyduje się na kociołek z podajnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dzięki za porady, jeśli nie kocioł z podajnikiem to kocioł gazowy, lecz skłaniam się do podajnika nawet lekko przewymiarowanego.

Obecnie palę w kotle Per Eco w poziomie wyżej (przewymiarowany strasznie 24kw)i spalam kosmiczne ilości węgla, na parterze chciałbym zejść z kosztów eksploatacji i mniej czasu poświęcać kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.