Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Zębiec Wenus 30


Tomek2570

Rekomendowane odpowiedzi

30 kW na tę powierzchnię i z takim ociepleniem spokojnie wystarczy a i bezpieczny zapas Ci pozostanie . Przy paleniu od góry powinieneś osiągnąć niezły czas spalania . Producent co prawda podaje że na taką powierzchnię i ocieplenie powinien wystarczyć 21kW ale to dla paliwa podstawowego . Jeśli bedziesz palił mniej kalorycznym paliwem to i na takim opale spokojnie wystarczy . Jeśli paliwo o wiekszej kaloryczności to weż o stopień mniejszy . W tym przypadku decyduje paliwo i sposób palenia . A co do mocy grzejników to zmienia się ona w zależności od temperatury zasilania z kotła .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki mac,wiekszości palenie w tym piecu bedzie drzewo,ale nie wykluczam palenia brykietem drzewnym,brunatnym oraz weglem.

napisałeś cytuje Jeśli paliwo o wiekszej kaloryczności to weż o stopień mniejszy, jak to mam rozumieć?

pozdrawiam

Edytowane przez Tomek2570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec w większości swoich modeli dobrał tak moc aby częściowo się pokrywały co jest dokładnie uwidocznione na ich stronie internetowej . Jaka moc do jakiej kubatury uwzględniając paliwo podstawowe jest tam również pokazane . Istotą jest by pokazać jakiej mocy kocioł da radę zrekompensować straty ciepła i utrzymać wymaganą temperaturę w budynku ( ocieplenie to mniejsze straty w jednostce czasu więc i kocioł może być w takim przypadku mniejszy ) Wersja którą wybrałeś to wenus 30kW stopień niższy to wenus 21kW. Musisz sam zdecydować jakie paliwo będzie w przewadze (węgiel czy drewno ) chociaż nie wyklucza to również regulacji mocy pieca w zależności od stosowanego paliwa . W skrócie jeśli sam węgiel to 21kW jeśli drewno lub brunatny to 30kW.

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Jowisz ma tylko 20 kW to trochę mało jak na mój dom.

 

Instalator polecił mi kocioł Ogniwo S6WC 28 KW powiedział ze na moja powierzchnie spokojnie wystarczy i ze jest lepszy o Zębca troche się boje ze może byc za mały.Juz sam niewiem co mam robić.

 

Dzwoniłem do Zebca i gość powiedział że tylko Wenus 30 KW,dzwoniłem do Ogniwa powiedział gość że 28 spokojnie wystarczy przy większej mocy 35 KW mogą być problemy z poceniem się pieca i jak sami wiecie smoła w kotle i w kominie.Czekam na wasze sugestje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo S6Wc to też dobry kocioł. Zaletą jest osobny otwór dla dmuchawy gdyby ktoś chciał zainstalować dmuchawę i miarkownik ciągu w tym kotle da się to zainstalować bez dodatkowych przeróbek kotła . Dodatkowo w drzwiach zasypowych ma regulowane PW . Jak na górniaka to ma wszystko co potrzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 310 m mam piec 27kW spokojnie daje radę a właściwie to nigdy nie pracował z pełną mocą . Mam trochę grubsze ocieplenie 15 cm. wełny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.