Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Zadana 55 Stopni I Zawory Termostatyczne


AB45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chcę się podzielić uwagą z osobami,którym problem stwarzała smoła w kotle przy paleniu w niskich temperaturach.Otóż posiadam zawory termostatyczne danfoss na wszystkich grzejnikach.Kocioł kupiony 2 m-ce temui ciągle miałam problem ze smołą w kotle ,ponieważ paliłam w zbyt niskich temp.48-49stopni,bo przy 58-60 stopniach była w domu Afryka (ukrop 25-26stopni).Teraz przykręcam zawory na 2 lub3 ,temp.w pomieszczeniach ma byc 20-21 stopni ,nie więcej a piec pali się w temp.58 stopni i wkońcu jestem zadowolona.Nie jest mi za gorąco a piec pali sie w temp.,która nie powoduje zasmalania ,co naprawde tylko mozna usunąc przy wypaleniu przy 85stopniach.Teraz zero smoły,no może tylko troszkę,nie uzywam żadego sadpala czy spalsadzy,ale mam zamiar zakupic ,bo podobno nie szkodzi a działa jak katalizator,więc palenie będzie troszkę ekologiczniejsze.Polecam wszystkim te zawory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,wczoraj zapomniałam dopisać ,że w kotłowni mam 3 duże grzejniki z lat chyba 80tych i nie da się ich zakręcić,więc jest bezpiecznie.Na parterze i piętrze mam już temp.odpowiednią i piec nie zachodzi smołą,a ponadto wydaje mi sie ,że spala troszkę mniej opału :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie jest mi za gorąco a piec pali sie w temp.,która nie powoduje zasmalania ,co naprawde tylko mozna usunąc przy wypaleniu przy 85stopniach.Teraz zero smoły,no może tylko troszkę,nie uzywam żadego sadpala czy spalsadzy,ale mam zamiar zakupic ,bo podobno nie szkodzi a działa jak katalizator,więc palenie będzie troszkę ekologiczniejsze.Polecam wszystkim te zawory :D

Gratuluję odkrycia zaworów termostat - w blokach ludzie mają, i dalej narzekają - bo odkręcone na full nie działają, i jest sauna w domu. A podzielniki kaskę ciągną potem po odczycie...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję odkrycia zaworów termostat - w blokach ludzie mają, i dalej narzekają - bo odkręcone na full nie działają, i jest sauna w domu. A podzielniki kaskę ciągną potem po odczycie...

PozdrA.

 

Sorry ale nie rozumiem.

"Odkręcone na full nie działają" czyli są zimne, skąd więc sauna.

Ja takie zawory posiadam i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.