Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skam-P Premium 17 Kw Czy 12Kw ?


Scyzor79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ponownie chciałbym pomęczyć pytaniami fachowców obeznanych w temacie piecy!

Ostatni mój post dotyczył pieca Ogniwo Eko plus, ale powertowałem trochę po necie

i znalazłem piec z firmy SEKOM z Pleszewa o nazawie jak w tytule!

mój domek ma 135m2 z garażem, jeszcze nieocieplony ale będzie ok 15 może 20cm grubym styro!

Zadzwoniłem do producenta i Pan powiedział że 12KW jak na te powierzchnię to spokojnie da sobię radę!

Będę miał ok 9 grzejników i ok 40m2 podłogówki! Napiszcie czy facet ma rację czy ta 12KW wystarczy czy może lepiej

17KW?

Co sądzicie o tym piecu jak z jakością?Wiem że dają teraz za doplatą ze sterownikiem Cobra PID, amoże ktoś ma taki

kociołek i ma już pewne doświadczenie w paleniu?

I wreszcie czy ten kocioł będzie oszczędny na takim sterowniku?

Proszę o szczerą wypowiedż!

Jak dla Mnie to jest super i jest tańszy od Ogniwa Eko plusa o ponad 1000zł więc piechotą kasa nie chodzi no i 5 lat gwarancji!

Pozdr Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociołek niezły, sterownik ten mam w tej chwili u siebie na testach i spisuje się przyzwoicie, algorytm daje radę, ładnie dogrzewa CWU i nie przeciąga podczas grzania- kwestia dobrej wstępnej regulacji

Na ta powierzchnię 12KW będie pracować spokojnie i jeszcze z zapasem

NIe ma niestety czegoś takiego jak oszczędność na tym czy innym sterowniku. w pewnych sytuacjach sterowanie dwustanowe daje lepsze rezultaty niż praca ciągła a w przypadku Cobry masz możliwość wyboru trybu pracy. zaś w przypadku Ogniwa możesz wybrać sterownik Bruli zamiast "koali" jeśli nie odpowiada Ci pełny automat. ważna jest powierzchnia, instalacja, opał, zapotrzebowanie i straty budynku oraz potrzeby domowników.

Ważne żeby spalanie było "sprawne" a im bardziej dopasowany kocioł tym pracował będzie z lepszą sprawnością, zbyt duzy będzie się "kisił" na niskich mocach i może spalić nawet więcej niż dobrany "na miarę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Skam-P Premium12kW

wybrać możesz ze sterowników: RT09pid, który jest w standardzie, ocpjonalne to Cobra, Bruli, eCoal

 

Oszczędności może dać umiejętne korzystanie ze sterownika, pewne pole manewru jest przy dogrzewaniu bojlera, wówczas umiejętne korzystanie ze stref czasowych oraz trybu STOP grzania daje przy Cobrze korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Firma przesłała Mi zdjęcia kotła zamontowanego już u kogoś w kotłowni(kilka fotek)!

Napisali że zrobiony jest z blachy Centrostal Łódż i tyle!

Facet poleca ze sterwonikiem Cobra albo Bruli!

Co o tym myślicie? Podobno na Brulim lepiej dopala paliwo i jest oszczędny ale Cobra też

jest ok bo większa ingerencja w ustawieniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dwa różne sterowniki oparte o inne oprogramowanie

poczytaj sobie o kazdym z nich i zdecyduj co wolisz

Cobra pracuje w oparciu o algorytm PID i ma możliwośc pracy dwustanowej

Bruli jest sterownikiem dwustanowym ale mocno rozbudowanym z możliwościa kontroli i sterowania przez internet

musisz sam wybrać który bedzie Tobie odpowiadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo pod względem konstrukcji i rozprowadzenia spalin możesz porównac do kotła Timona, do kotła Ponar, do kotła Kotstal.

 

Skama ze względu na budowę kanałów dymnych i sposób czyszczenia możesz porównać do Galmetu, wybranej konstrukcji Hef-a, Lazara, Klimosza, Webera, Heiztechnika.

 

Masz zatem rację porównywać się tego nie powinno.

Ogniwo ma kanały pionowe wymagające czyszczenia z góry, w modelu Eko musisz to co wydrapałeś wybrac na dole za koszem.

 

Użytkowo natomiast cechy:

- Skam ma dwupoziomowe palenisko żeliwne, coś takiego w ostatnim czasie wprowadził tylko Galmet.

Użytkowo chodzi o to,że na górnym mocowaniu to może zostać podczas pracy automatu i na bieżąco spalisz jakąś mniejszą ilosćpapierów czy drewna, to jest do zrobienia w ogniwie, galmecie, skam-ie. Dolne mocowanie natomiast jest tylko w galmecie i skamie, pozwala np. przy braku prądu na duży zasyp awaryjny wykorzystujący całą powierzchnię wodną kotła oraz identyczną drogę spalin jak przy pracy automatu. Tego chyba ogniwo nie oferuje. Jak powiedziałem nie powinno się jednak tych kotłów porównywać, bo wywodzą się z innych konstrukcji. Od oceny jest użytkownik.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.Właśnie zakupiłem piec skamp-p premium 17 kw.Moje pytani;czy pompa co 1"wystarczy. Centralne ogrzewanie jest zrobione na dwóch rozdzielaczach. Na górze jest 5 grzejników stalowych,na parterze 6 grzejników stalowych i jedna drabinka,wszystko połączone pex-alu-pex 16 w sumie ok 180mb rurki(zasił i powrót). Układ będzie też posiadał zawór 4d .jest też bojler z podwójną wężownicą 140 l , jaka pompa była by najlepsza dla bojlera.Czy jest możliwe żeby bojler pracował grawitacyjnie,gdyż znajduje się on bezpośrednio nad piecem. Pompa do co jaką chcę kupić to HEL-WITA DELTA 55/25 energooszczędna,czy to dobry wybór gdyż nie jest ona tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie daj sobie spokój z Skam-P.

 

Sam kupiłem model 12KW w tamtym roku. Piec kupiony był chyba w kwietniu tamtego roku i czekal podłączony w kotłowni do października.

Po pierwszym sezonie grzania widzę już ślady rdzy ... (dół pieca , koło drzwiczek na wysokości palnika)

 

Dodatkowo od początku mam problemy z tym aby sterownik (Ognik PID) dzialał w trybie PID a jeśli już działal to aby temp spalin byla w trybie pracy wyższa (u mnie 40-70 stopni). Producent się niestety wypiął że mam za małe zapotrzebowanie na ciepło (dom 108m2) i nic się nie da zrobić. Zasugoerował abym zmienił opał na jakiś mało kaloryczny ...

 

Ja żałuję . Zaczyna rdzewieć i zastanawiam się ile czasu wytrzyma ...

 

Osobiście polecam kupić coś bardziej znanego (Ogniwo Eko , HEF i itd) , gdzie producent podaje z jakiej stali , jakiej grubości i itd ...

Bo tutaj te dane są tak tajne że poducent nie podaje ich na swojej stronie , co jakoś konkurencja podaje i raczej się tym chwali ...

 

PS. Opał mam suchy , podajnik na opał nie zardzewialy ..

Edytowane przez kaszpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

pytanie czy potrzebujesz tak dużej mocy

napisz więcej o potrzebach domu będzie łatwiej odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierszam się dozakupu tego kociołka Skam P 17 kw i moje pytanie czy nadal polecacie ,czy moze jakiś inny wybrać.

 

Ja nadal polecam, a kaszpir już dawno ma inny sterownik [sPP] i wszystko mu działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na ocieplenie brak kasy,w tym roku zmieniałem dach i ocieplałem strop. Co do dachu to mam 2 poziomowy 1/2 to koperta a 1/2 to płaski. A kocioł musze zmienić bo przed sezonem już go spawałem bo pękł, a swoje lata też ma 17, stąd moje zaineresowanie kociołkim i poszukiwanie czegoś dobrego i mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.