Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Węgiel + Zasobnik C.w.u W Bardzo Małym Pomieszczeniu, Czy W Ogóle Jest U Mnie Możliwość Instalacji Pieca Na Paliwo Stałe?


adix1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Przymierzam się do zakupu pieca/kotła. Jednak po przeczytaniu wielu stron internetowych (w tym również wpisów na tym forum) zwątpiłem czy w ogóle mogę myśleć o zakupie kotła na paliwa stałe. Ano chodzi o to, że do dyspozycji mam bardzo małe pomieszczenie, które na dodatek nie raczej nie spełnia podstawowych wymogów aby postawić w nim piec c.o. (np. brak kratki spływowej, dostęp do komina po przebiciu się przez 15cm ściankę działową). Na załączonej grafice - komórka.

 

Wspomnę, że jak na razie priorytetem jest dla mnie ogrzewanie wody do łazienki (bojler 100-120 litrów), a w niedalekiej przyszłości rozbudowa instalacji c.o na mieszkanie (65m2, stare budownictwo, parter, ogrzewanie 2 piecami kaflowymi). Czy w ogóle jest taka możliwość, że piec na paliwo stałe zasila tylko zbiornik C.W.U bez wykonanej instalacji c.o.?

 

Jeżeli taka instalacja ma w ogolę racje bytu to jaki byłby orientacyjny jej koszt. Chodzi mi o piec na węgiel/drewno niskiej mocy (8-10kW), możliwie najprostszy i małych wymiarów ze względu na ograniczoną powierzchnię pomieszczenia, do tego zasobnik c.w.u + pozostałe materiały (zawory, rurki itp.). Zasobnik mógłby być w łazience.

 

Z uwagi na słabe zarobki chciałbym uniknąć pieca na gaz, a jak podejrzewam najlepiej by przypasował do łazienki ze względu na wielkość pomieszczenia i dostęp do komina/wentylacji.

post-40060-0-31819100-1330260311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Myślę,że coś dałoby się zrobić.Kociołek nie będzie duży.może udałoby się go wstawić do komórki-ale wzdłuż ściany kominowej.Jeśli dobrze pamiętam -odległość ścianki przedniej kotła (minimalna) do ściany budynku to chyba 1 m.Tylko czopuch trzeba by wykonać w formie kolana z wyczystką u góry.Z kratką odpływową dałbym sobie spokój. Kociołek postawiłbym na fundamencie-podnosząc go np na 15 cm do góry w celu łatwiejszego spuszczania wody-nie robi się tego często.Ważniejsza jest kratka do wentylacji.W tym celu należy jeden kanał przeznaczyć na wetylację.Obydwa trzeba przeczyścić.Komórka powinna mieć okno.W łazience wstawiłbym grzejnik,lub "drabinkę".Myślę,że bojler też by się zmieścił w komórce.Jeśli chodzi o koszty to w pierwszym etapie zmieściłbyś się w kwocie 5-6 tyś.zł.Zależy ile zaśpiewa "fachowiec".Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Szukałem jakiegoś małego kociołka z bocznym czopuchem, ale bez powodzenia.

 

Co z kolei myślicie o tych:

http://www.fuego.pl/3681_OGNIWO_S7WC-10_10_kW.html

lub

http://www.fuego.pl/3739_PER-EKO_KSW__9_kW.html

 

Mają naprawdę niewielkie wymiary, ale czy są warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do pieca

Ogniwo S7Wc-10

nie jestem pewien ? nie będzie za duży a co za tym pójdzie to inne problemy ,jeśli piec ma za dużą moc możesz poczytać o tym na forum gdzieś o tym było pisane

ja mam mieszkanie 72 m2 i posiadam piec Ogniwo S7Wc-8 i w zupełności wystarcza

pisałem o tym piecu dziś troszkę koledze na forum link poniżej . Szczerze polecam i koledzy również potwierdzili moje zdanie sprawdź link i jak wspomniałem po co ci Ogniwo S7Wc-10 wystarczy Ogniwo S7Wc-8

http://forum.info-og...__fromsearch__1

i strona producenta

http://www.ogniwobie...m.pl/kotly/s7wc

Ja jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fuego.pl/..._KSW__9_kW.html

 

Mają naprawdę niewielkie wymiary, ale czy są warte uwagi?

 

Tego kotła nie znam ale po parametrach wnioskuję Sprawdzałeś minim.przekrój komina i że powrót wody min. ma 57st C co znaczy że przy kotłach tego typu i przy 10kw producent zaleca montaż zaworu 4d , a przy wspomnianym prze zemnie piecu tego nie ma w okresie gwarancyjnym .Więc nie ma potrzeby montażu zaworu ewent . dla własnej wygody i przedłużenie żywotności pieca w swoim zakresie .

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Być może faktycznie zawyżyłem zapotrzebowanie na moc, aczkolwiek mieszkanie mam bardzo zimne, w żadem sposób niedocieplone ani ściany ani stropy do tego zimny strych i piwnica, stąd moje przekonanie, że lepiej wziąć o 2kW więcej niż potem siedzieć w 18 stopniach. Niestety nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o c.o. i dlatego m.in napisałem na tym forum i być może jestem w błędzie.

 

Jak zaznaczyłem wcześniej ze względów finansowych na najbliższy rok nie planowałbym instalacji c.o (w sensie rury i grzejniki do pokoi, kuchni) a jedynie c.w.u do łazienki/kuchni + ewentualnie jeden grzejnik do łazienki, o ile w ogóle tak się da zrobić. Czy wówczas piec 8kW tak czy siak nie byłby "zbyt mocny"?

Mój budżet to aktualnie 5 tyś. Da się za taką kwotę coś sensownego wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam myślę że powinieneś zasięgnąć info osoby który miałaby ci to zmontować ile weźmie za robociznę .Jeśli dobrze ci zrobi nie będzie najmniejszego problemu aby to nie chodziło .a zapas pieca , ten pozostanie na kolejne w przyszłości grzejniki ,

sprawdziłeś do jakiej powierzchni nadaje się Ogniwo S7Wc-8 Powierzchnia użytkowa budynku m2 70÷90 co znaczy że już masz zapas na tym piecu.

ja mam 5 grzejników i na wiosnę jeszcze jeden w kotłowni ,aktualnie zbiornik 120 L i na tym piecu Ogniwo S7Wc-8 mieszkam w starym budownictwie w zimie na dworze - 20st.C a w domu 22-21stC było bez ale , ale wtedy piec po 9 -10 godz. pracy musiałem rozpalać od nowa ,gdyż palę od góry .choć mogłem podłożyć i palić dalej .

piec 1800zł

zbiornik c.w.u (bojler ) 120 L 600zł

pompa 80 -100zł

sterownik pompy 80zł

miarkownik ciągu 90-110 zł

zbiornik wyrównawczy 90zł

obejście pompy z zaworem różnicowym 200-220 zł

rury ?

grzejnik ?

zrób sobie wstępny kosztorys będzie wiadomo

a jeśli trafisz na kumatego konkretnego fachowca to będzie taniej bo może unikniesz zakupu np.wspomnianego obejścia pompy bo sam poskłada .czego oczywiście życzę. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.