Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Pawlak Ostrów


lope666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem niedawno kupilem nowy piec górnego spalania o powierzchni grzewczej 6(2 dmuchawy ida z góry kanałem i daja powietrze przez ruszta i 4 kontownikami przyspawanymi na bokach) i nie wiem co sie dzieje ale przy zasypie calego pieca(mial 23tys kalorii) i odpaleniu od góry strasznie Mi dymi i osadza sie smola czy cos takiego na domiar zlego po 30min cale palenisko sie żarzy i chyba ruszta wodne mi syczą tzn woda sie gotuje;/ mam na te 2 objawy tylko jedna rade jak sie wypali dodaje na żar male ilosci wegla+drewno i nic nie syczy sadza sie wypala.

Moje pytanie brzmi czy ja zle pale ??jak powinienem??(wiecej Mniej powietrza ;/ mam tylko sterownik+2dmuchawy nie mam temp spalin a temp ustalam na czujniku w domu 23stopnie piec sam dmucha az dobije do temp w domu ale max ma temp na piecu do 70, jak sprawdzam to oscyluje kolo 50-60;/

jaka na to jest rada aby nie syczało i nie bylo smoly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra bo smoła to znak że jest za moło powietrza a gotowanie że za duzo

ale co mnie martwi to te dwie dnuchawy dla kotła 6 czyli ok 50kW do 80kw stosuje się jedną w niezbyt dużą dmuchawę

na poczatek proponuję wyłaczyć jedna dmuchawę i pracowac tylko na jednej ponadto nalezy sprawdzić obieg wody

skoro kocioł jest od Pawlaka to podejżewa ze instalacja jest w okolicach Ostrowa Wlkp być moze wystarczy to wyregulowac i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra aż za bardzo a wina to jak napisałeś za duży nadmuch i wypala kratery w zasypie a potem miał pali się od dołu stąd syczenie i smoła . Trzeba popracowac nad nadmuchem bo jest zdecydowanie za duży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno się nie odzywałem ale nie miałem internetu dziś postaram się określić co zrobiłem, żeby ozbyć się problemu i jakie to dało efekty, a także dodać, iż duzo paliłem drewnem nie sezonowanym (mokrym) i wyszły mi wykwity na kominie. W kotle warstwa smoły ma 0,5 cm wiec ją wypaliłem palnikiem i oskrobałem ale co dalej, zrobić aby tego sie ustrzec?i jak zlikwidować wykwity?

Wiec jak mac65 i automatyk napisał, iż możliwie przyczyną smoły i grzania się pieca jest za duża dawka powietrza:

1. odłączyłem jedna dmuchawę rezultat - jeszcze więcej dymu ;/

2. czy powinienem nie palić w ogóle drewnem?sam węgiel? (słyszałem, iż jak sie pali drewnem powinien być ciągły dopływ powietrza a dmuchawa go zamyka i może z tąd ta sadza?

3. może za duży piec do domu i tu przyczyna piec jak obniżam temp. na noc i piec stoi, wytwarza smołe?

4. badz powinienem dorobić do pieca jak on stoi klapkę, aby był ciagły dopływ powietrza jak stoi ??

5. jak zlikwidowac wykwity ( kuć tynk i szklo w plynie + klej do plytek pomoże?)

6. kupić wkład ścany niebęda śmierdziały przy paleniu?

7. a i ogołnie dlaczego nie zaleca sie dokladania na żar miału (paliwa)??

 

 

prosze o rady z góry dziekuje zbliża się sezon grzewczy wiec pomoc potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał jest trudnym paliwem,ale niektórzy palacze dają radę nim palić,nawet dokładając na żar.

 

U Ciebie przyczyną smolenia może być przewymiarowanie kotła,czyli zbyt mały odbiór ciepła.Rada?Krótsza praca kotła[np.12/24,a nie non stop],temp. nie mniejsza niż 60C.I nie zasypuj całego pieca,tylko popróbuj z mniejszymi ilościami.Miał 23MJ,czyli b.dobry.Jak się cały wsad rozpali,to niby jak ma się nie wytworzyć smoła i sadze-i nie zagotować przy tym woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijmy od podstaw

powierzchnia /kubatura domu =

pojemność / rodzaj zasobnika CWU =

powierzchnia paleniska /wysokość/jednorazowy zasyp paliwa=

deklarowana moc pieca=

jakie inne sposoby regulacji temperatury na kotle poza regulatorem pokojowym-

 

Wykwity na kominie to wynik palenia mokrym drzewem i jedyna metoda to wysuszyć komin , usunąć tynki zaizolować i otynkować ponownie .

Smoła w piecu i kominie to wynik palenia drewna na dmuchawie , dokładnie tak produkuje się smołe drzewną rozgrzać drewno i zamknąć dopływ powietrza = smolarnia.

Mokry miał na żar to to samo co mokre drewno do paleniska czyli woda w kominie

Suchy miał na żar to wybuch w piecu i sadza w piecu i kominie o ile po wybuchu jeszcze będą na swoim miejscu .

Reszta wyjdzie z mocy pieca i paleniska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.