Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterownik st37 i regulator pokojowy


boru

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co sie zorientowalem to na st37 nie ma takich opcji zeby ustawic sobie dana temperature w okreslonych godzinach.. trzeba dokupic regulatro pokojowy z takimi funkcjami.. nie jest to jednak duzy koszt wiec pewnie tak zrobie. Ale prosze o porade jak najlepiej to wszystk ozrobic:

1. gdzie umiescic regulator pokojowy? Najlepiej by bylo w salonie chyba.. ale tam jest kominek i wydaje mi sie ze bedzie on zaklocal stan temperatury w innych pokojach. Wiec chyba dobrze by bylo zamontowac np. w sypialni???

 

2. Co z termostatami na grzejnikach? jezeli bede mial regulator pokojowy to co zrobic z termostatami? odkrecic na full w pomieszczeniu z regulatorem pokojowym? w innych pomieszczeniach chyba zostawic termostaty i regulowac nimi temperature?

 

jaki polecacie regulator pokojowy? (chyba bede musial kupic bezprzewodowy bo mam juz tynki ale moze jeszcze cos wymysle z tym kablem)

 

pozdrowienia i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Polecam wersję bezprzewodową. Ja mam co chwila inny pomysł. Zresztą - najchętniej termostat pokojowy przenosiłbym z pokoju do pokoju przy każdej zmianie kierunku wiatru, miejsca przebywania itp ;)

 

ad 2. Rozumiem, że masz już termostaty. Czy w tym wypadku zakup regulatora pokojowego ma sens? Skoro termostaty Ci się fajnie "skręcą" po nagrzaniu domu (równomiernym) to chyba jest dobre rozwiązanie - zużycie opału na ogrzanie tak małej ilości wody będzie minimalne. A jak piszesz - termostat pokojowy + termostaty na grzejnikach to same "konflikty" - bo generalnie wtedy najlepiej, żeby termostat pokojowy był w pomieszczeniu, które najpóźniej się nagrzewa. Ale które to pomieszczenie. Jeżeli termostat pokojowy umieścisz w pomieszczeniu, które najszybciej się nagrzeje to piec przestanie dostarczać ciepłą wodę i pozostałe pomieszczenia się nie ogrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jest to dobre rozwiazanie kiedy ustawiam sobie na okres 8-16 (nie ma nikogo w domu) i 23-6 (do spania lepsza jest nizsza temperatura) temperature zalozmy 17st a na pozostaly okres (kiedy jestesmy w domu) temperature 22st. I jest to oszczednosc i jak w przypadku lepszego snu wygoda.

Wiem, ze moge zrobic to za pomoca glowic... ale codziennie kilka razy przykrecac i odkrecac termostaty we wszystkich pomieszczeniach to troche mi sie nie chce. I dlatego wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem jest zakup wlasnie takiego regulatora ktory bedzie regulowal temp automatycznie.

 

No i teraz nie bardzo wiem jak to wszystko zrobic zeby bylo najlepiej. Wydaje mi sie, ze aby uzywac tego regulatora pokojowego to trzeba sciagnac wszystkie glowice.. ale wtedy tez nie ma mozliwosci przykrecenia temperatury w pokoju goscinnym w ktorym rzadko sie przebywa na codzien. Z drugiej strony jak nie sciagne glowic to jest to podwojna regulacja czyli logicznie to chyba nie jest dobre rozwiazanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jest to dobre rozwiazanie kiedy ustawiam sobie na okres 8-16 (nie ma nikogo w domu) i 23-6 (do spania lepsza jest nizsza temperatura) temperature zalozmy 17st a na pozostaly okres (kiedy jestesmy w domu) temperature 22st. I jest to oszczednosc i jak w przypadku lepszego snu wygoda.

Wiem, ze moge zrobic to za pomoca glowic... ale codziennie kilka razy przykrecac i odkrecac termostaty we wszystkich pomieszczeniach to troche mi sie nie chce. I dlatego wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem jest zakup wlasnie takiego regulatora ktory bedzie regulowal temp automatycznie.

 

No i teraz nie bardzo wiem jak to wszystko zrobic zeby bylo najlepiej. Wydaje mi sie, ze aby uzywac tego regulatora pokojowego to trzeba sciagnac wszystkie glowice.. ale wtedy tez nie ma mozliwosci przykrecenia temperatury w pokoju goscinnym w ktorym rzadko sie przebywa na codzien. Z drugiej strony jak nie sciagne glowic to jest to podwojna regulacja czyli logicznie to chyba nie jest dobre rozwiazanie,

 

Więc ja mam tak:

- Na grzejnikach termostaty danfosa ( dwa grzejniki bez termostatów)

- termostat Auraton 2005 tx, wiszący w centralnej części domu.

 

Temp w ciągu dnia regulowana jest przez termostaty:

Tzn, na termostacie Auraton ustawione 23 'C głowice na 22'C, przez co termostat wysyła sygnał do kotła ze ma grzać, ale kocioł tylko grzeje do temp zadanej CO na kotle ( 55'C ) po czym przechodzi w podtrzymanie , więc tak naprawdę termostaty regulują temperaturę.

 

Temp w ciągu nocy regulowana jest przez termostat Auraton:

Po 22.00 do 6.00 ustawione na termostacie 20'C ( głowice cały czas na 22'C ) , przez co po 22.00 termostat "usypia " kocioł do momentu kiedy temp obniży się poniżej 20'C, znów się załącza .

 

Osiągnąłem to co sobie założyłem:

Termostaty grzejnikowe "pilnują" mi temp w ciągu dnia, a termostat Auraton dzieli mi dobę na noca i dzienną utrzymując temp w nocy 20'C bez przestawiania termostatów grzejnikowych.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthek!Nareszcie doczekałem się kogoś,kto podziela moje zdanie o używaniu termostatów i reg.pokojowego.

Próba regulowania temperatury w całym domu za pomocą regulatora umieszczonego w jednym pomieszczeniu jest jakąś paranoją.

Podnosi mi się ciśnienie jak mam się o to spierać z zaleceniami wypisywanymi w różnych instrukcjach.Zwykle piszą tam,by umieścić regulator w najchłodniejszym pomieszczeniu,a w nim nie montować głowic termostatycznych.Bezsens i tyle.

Trzeba zrobić dokładnie tak,jak pisze arthek;

Temp w ciągu dnia regulowana jest przez termostaty:

Tzn, na termostacie Auraton ustawione 23 'C głowice na 22'C, przez co termostat wysyła sygnał do kotła ze ma grzać, ale kocioł tylko grzeje do temp zadanej CO na kotle ( 55'C ) po czym przechodzi w podtrzymanie , więc tak naprawdę termostaty regulują temperaturę.

 

Temp w ciągu nocy regulowana jest przez termostat Auraton:

Po 22.00 do 6.00 ustawione na termostacie 20'C ( głowice cały czas na 22'C ) , przez co po 22.00 termostat "usypia " kocioł do momentu kiedy temp obniży się poniżej 20'C, znów się załącza .

Termostat ma sterować jedynie porami doby i rozkładem temperatury w ciągu doby,a nie temperaturą w pomieszczeniach.Od tego są głowice.

Nie jest możliwe osiągnięcie za pomocą regulatora pokojowego jednakowej temperatury w każdym pomieszczeniu.Jak można wierzyć,ze regulator w salonie załatwi nam taką samą temperaturę w 5 innych pomieszczeniach?

Wyszkolenie rodziny w posługiwaniu się głowicami jest kluczem do zadowolenia z temperatury.A druga podstawowa sprawa,to ustawienie regulatora,tak jak pisze arthek.

A regulator zamontujmy w jakimkolwiek pomieszczeniu,aby nam było wygodnie go używać,i byle z dala od źródeł ciepła i zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem w opisie pieca KP z Zebca cos takiego:

 

[qoute]elektroniczny sterownik umożliwia:

- programowanie godzinne, tygodniowe,

- współpracę z czujnikiem pogodowym,

- obsługę pompy ciepłej wody użytkowej,

- obsługę pompy cyrkulacyjnej c.w.u.

- tryb pracy ZIMA/LATO,

- korekcję nocną,

- korekcję ekonomiczną [/qoute]

czy ten sterownik zalatwia moje potrzeby? (oczywiscie te co opisalem powyzej;-]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Więc ja mam tak:

- Na grzejnikach termostaty danfosa ( dwa grzejniki bez termostatów)

- termostat Auraton 2005 tx, wiszący w centralnej części domu.

 

.

 

Temp w ciągu nocy regulowana jest przez termostat Auraton:

Po 22.00 do 6.00 ustawione na termostacie 20'C ( głowice cały czas na 22'C ) , przez co po 22.00 termostat "usypia " kocioł do momentu kiedy temp obniży się poniżej 20'C, znów się załącza .

 

Osiągnąłem to co sobie założyłem:

Termostaty grzejnikowe "pilnują" mi temp w ciągu dnia, a termostat Auraton dzieli mi dobę na noca i dzienną utrzymując temp w nocy 20'C bez przestawiania termostatów grzejnikowych.

 

Pozdr

 

 

WITAM SERDECZNIE.PYTANIE MOJE KIERUJE DO PANA BO TAK SIĘ ZASTANAWIAM CZY W NOCY GRZEJĄ TYLKO TE 2 GRZEJNIKI BEZ TERMOSTATÓW NA CAŁE MIESKANIE I CZY WYSTARCZĄ???

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŻ I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poco kupować regulator pokojowy za 250 zł jak można poprosić producenta o przeprogramowanie sterownika st37

już dzwoniłem koszt 50 zł i masz w swoim sterowniku tygodniówkę tzn wyłącza i włącza i się kiedy mu każesz !

pozdro

 

Witam,

Potwierdzam, w trakcie zamawiania kotła Defro Eko 19 KW poprosiłem sprzedawcę (wcześniej rozmawiałem z producentem kotła i producentem sterownika ST-37 - firma TECH) o w/w kocioł ze ster ST-37 w pełnej wersji programowej, zawierającej:sterowanie tygodniowe, wygaszanie kotła i czas pracy podajnika paliwa (w niektórych wersjach programowych jest tylko czas przerwy podajnika).

Kociołek właśnie przyjechał do Płocka, jest u hurtownika i jutro pojadę sprawdzić menu sterownika.

O wyniku sprawdzenia i wysokości dopłaty za pełną wersję programową sterownika niezwłocznie poinformuję na forum.

 

Pozdrawiam, Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientuje się ktoś , czy sterownik Tech ST - 40 ma menu serwisowe i jak się do niego dostać ? POnoć ST - 37 ma takie menu.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

z tym problem sobie poradzilem, pozmieniałem parametry pracy podajnika i czasu przerwy podawania; ale mam teraz kolejny problem; tryb letni załączam; gdyż mam ciepło w domu i nie chcę niepotrzebnie grzać, ale widzę, że i tak piec pracuje zawsze do zadanej temp; czyli jeśli mam temp zad 55 to jeśli histereza CO jest 2 to przy 53 znów się załącza; a temp zad bojl jest 41 to i tak jest ok 47; wiec histereza CWU tutaj nie ma znaczenia; piec dalej pracuje tak jakby pracował w normalnym trybie; więc jaka tu oszczędność; no chyba, że mu zmniejszę temp zadaną na 40; ale czy to będzie dla pieca dobre?

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potwierdzam, w trakcie zamawiania kotła Defro Eko 19 KW poprosiłem sprzedawcę (wcześniej rozmawiałem z producentem kotła i producentem sterownika ST-37 - firma TECH) o w/w kocioł ze ster ST-37 w pełnej wersji programowej, zawierającej:sterowanie tygodniowe, wygaszanie kotła i czas pracy podajnika paliwa (w niektórych wersjach programowych jest tylko czas przerwy podajnika).

Kociołek właśnie przyjechał do Płocka, jest u hurtownika i jutro pojadę sprawdzić menu sterownika.

O wyniku sprawdzenia i wysokości dopłaty za pełną wersję programową sterownika niezwłocznie poinformuję na forum.

 

Pozdrawiam, Igor

 

Witam, co prawda kociołek w garażu ale menu sterownika jeszcze nie sprawdzałem, - miał być w pełnej wersji programowej.

Odnośnie dopłaty, kosztowało mnie to plus 70 PLN brutto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A czy orientuje się ktoś , czy sterownik Tech ST - 40 ma menu serwisowe i jak się do niego dostać ? POnoć ST - 37 ma takie menu.

 

pozdr

 

Witam

Ja posiadam sterownik ST-37, moze procedura jest taka sama . Tu masz procedure wejscia do niego:

 

" Funkcje serwisowe

Aby uruchomić funkcję serwisowe sterownika

ST-37 należy ustawić przycisk sieć w pozycji 0

następnie nacisnąć przycisk wyjście. Trzymając go należy

załączyć przycisk sieć w pozycję 1. Trzymając przycisk

wyjście czekamy kilka sekund do momentu kiedy zapali się

czerwona dioda. Wówczas możemy puścić przycisk wyjście.

Poruszanie po funkcjach serwisowych odbywa sie identycz-

nie jak w funkcjach dostępnych dla klienta. Jeżeli ustawiania

serwisowe zostaną zmienione ustawione przez serwis to

klient wybierając funkcje ustawienia fabryczne-sterownik

automatycznie przechodzi do funkcji ustawionych."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poco kupować regulator pokojowy za 250 zł jak można poprosić producenta o przeprogramowanie sterownika st37

już dzwoniłem koszt 50 zł i masz w swoim sterowniku tygodniówkę tzn wyłącza i włącza i się kiedy mu każesz !

pozdro

 

Witam

 

Ja tez tak myslalem, ale jest to tylko teoria. Caly pic z piecem na eko groszek polega na tym aby nie pracowal nonstop na histerezie CO bo wtedy nie jest taki oszczedny. Caly czas bedzie sie staral utzrymywac zadana temperature na piecu. Nawet jak zalozymy regolatopry przy kaloryferach to i tak on bedzie pracowal non stop bo jednak woda w ukladzie bedzie stygnac.

 

Mam domek 120 m2 pow uzytkowej, caly parter jest powierzchnia otwarta, wiec zrezygnowalem z regolatorow a na gorze wiadomo zawsze cieplej niz na dole :). Mam regolator pokojowy zamontowany w srodku domu przy klatce schodowej na korytarzu, czyli w miejscu gdzie temp bedzie najbardziej odpowiadala stanu faktycznemu. Oczywiscie dom dobrze ocieplony. Po nagrzaniu do temp zadanej na regolatorze piec sie wylancza na 5 h. Po zastosowaniu tego wszytkiego zuzycie groszku spadlo o 1/3.

 

Oczywiscie kazdy dom ma inny uklad i trzeba wybrac odpowiednie rozwiazania dla siebie :).

 

Ostatnio temat drazylem dosc mocno bo moj hydraulik mi spieprzyl wszytko i musialem przerabiac. Wiec jak cos to sluze pomoca. Moj piec to Defro na eko groszek moc 25 kW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slasx. Przy takim rozwiązaniu możesz się spodziewac, że Twój piec długo może nie pociągnąc. Po tym jak nagrzeje w domu wyłącza się i cały system stygnie. Po kiltu godzinach jak się włączy to cała masa chłodnej wody przeleje się przez niego a w tym czasie wentylator ciśnie w niego wilgotne powietrze a podajnik wilgotny węgiel. I co na to Twój piec? Ano płacze rzewnymi łzami, że ma takiego właściciela co o niego nie dba. Poczytaj sobie forum o zaworach 4-D, o temperaturach i układach regulacji. A czy nie robi się w domu chłodno zanim kaloryfery nagrzeją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.