Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Instalacja Problem Z Jednym Pionem


sultanbruneii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem. 2 tyg. temu uruchomiliśmy nowy piec 19 kW brucer wyprodukowany w Pleszewie. Instalacja wygląda jak na zamieszczonym schemacie. Mieszkam na I piętrze gdzie dwa grzejniki oznaczone kolorem fioletowym grzeją super natomiast jeden żółty grzeje dużo słabiej. Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Zawory wejściowe są odkręcone na max grzejnik nie jest zapowietrzony, poza tym górna jego część jest letnia a dolna praktycznie całkowicie zimna. Co może być nie tak? już próbowałem spuszczać wodę z instalacji i napuszczać od nowa. zastanawiam się czy to może być jakaś wada grzejnika a może coś z zaworami jest nie tak. zawór termostatyczny (oczywiście odkręcony na maks) z zewnątrz jest tak samo gorący jak takiej samej wielkości inny grzejnik na piętrze. na zaworach nie ma kryzy żeby je podkręcić. Grzejnik w tym samym pionie piętro niżej też grzeje nieco słabiej od reszty.

A może pompa jest zbyt słaba?

 

 

Dodam informacje: temperatura na grzejniki 55 st.C

zawór 4D odkręcony na maks

pompa LFP PCO 25/4 ustawiona na 3bieg (wg zapewnień instalatora 4 m wynoszenia spokojnie tu wystarczają na chłopski rozum dla mnie nie bardzo bo ze stropami wysokość od pieca do I piętra to ok 5m ale może się mylę)

zawory termostatczne invena

 

Proszę o pomoc co mogę jeszcze podziałać. Jeśli podałem za mało inf to piszcie

post-39962-0-56201800-1329853302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja bym przymknął zawory na grzejnikach fioletowych i tych na parterze i sprawdził czy się coś poprawi instalacja jest pewnie niewyregulowana hydraulicznie .Woda płynie gdzie ma łatwiej .Poczytaj o kryzowaniu . Jak nie jest rura zapchana to po prostu za mały przepływ przez ten grzejnik (żółty). Dziwne trochę ,że instalator nie sprawdził jak działa jego dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawory wejściowe są odkręcone na max grzejnik nie jest zapowietrzony, poza tym górna jego część jest letnia a dolna praktycznie całkowicie zimna. Co może być nie tak? a może coś z zaworami jest nie tak. zawór termostatyczny (oczywiście odkręcony na maks)

prawdopodobnie brak przepływu , zdejmij głowice termostatyczną z zaworu i naciśnij trzpień zaworu czy wogóle się rusza może przykleił się , jeszcze na zaworze są numerki być może ktoś ją skryzował (niekoniecznie instalator , może ktoś oddałdo hurtowni , sam taki przypadek miałem ) może zrób foto zaworu z bliska

 

z zewnątrz jest tak samo gorący jak takiej samej wielkości inny grzejnik na piętrze. na zaworach nie ma kryzy żeby je podkręcić. Grzejnik w tym samym pionie piętro niżej też grzeje nieco słabiej od reszty.

A może pompa jest zbyt słaba?

co oznacza z zewnątrz jest ciepły :jest ciepły albo zimny. kryza jest pod głowicą .Co do temperatury w pionie to może oznaczać że napewno nie jest jak pisze kotłowy niewyregulowana hydraulicznie instalacja

 

Dodam informacje: temperatura na grzejniki 55 st.C

zawór 4D odkręcony na maks

pompa LFP PCO 25/4 ustawiona na 3bieg (wg zapewnień instalatora 4 m wynoszenia spokojnie tu wystarczają na chłopski rozum dla mnie nie bardzo bo ze stropami wysokość od pieca do I piętra to ok 5m ale może się mylę)

zawory termostatczne inven

jeśli większe grzejniki na piętrze dobrze grzeją to raczej pompa da rade bo 25/40 to rzeczywiście podnosi na 4m słupa wody

może pozakładać odpowietrzniki automatyczne na ostatnie najwyższe w każdym pionie grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie brak przepływu , zdejmij głowice termostatyczną z zaworu i naciśnij trzpień zaworu czy wogóle się rusza może przykleił się , jeszcze na zaworze są numerki być może ktoś ją skryzował (niekoniecznie instalator , może ktoś oddałdo hurtowni , sam taki przypadek miałem ) może zrób foto zaworu z bliska

 

 

co oznacza z zewnątrz jest ciepły :jest ciepły albo zimny. kryza jest pod głowicą .Co do temperatury w pionie to może oznaczać że napewno nie jest jak pisze kotłowy niewyregulowana hydraulicznie instalacja

 

 

jeśli większe grzejniki na piętrze dobrze grzeją to raczej pompa da rade bo 25/40 to rzeczywiście podnosi na 4m słupa wody

może pozakładać odpowietrzniki automatyczne na ostatnie najwyższe w każdym pionie grzejniki

 

Ad.1 Dzięki za zainteresowanie. Próbowałem tak robić z trzpieniem prawie od razu, także patrzyłem dokładnie na zawór wcześniej i nie ma ani numerków ani wcięcia. dwa sześciokąty większym wiadomo odkręca się zawór a mniejszy jest chyba jakimś regulatorem dystansu. To może wymienić zawory na nowe bo chyba jeszcze jeden mi został tej samej firmy. czytałem że można jeszcze w takich przypadkach podłączać grzejnik krzyżowo, tyle że u mnie średnio jest możliwość ale jakbym wiedział, że to na pewno by zadziałało to może bym się zastanowił nad tym. tyle, że czemu inne grzejniki nie podłączone krzyżowo działają super?

 

Ad.2

Chodziło mi o to że zawór jest tak samo gorący jak reszta na tym samym poziomie, znaczy nie da się go dotykać dłużej niż 3 sek

 

Ad.3

Czyli jest możliwość że pompa za słaba? do grzejnika na piętrze odległość od pieca wynosi 5m w pionie i myśle że 4-5 m w pionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że rurka na wyjściu jest cieplejsza niż rurka na wejściu czy możliwe jest to że grzejnik słabiej grzeje przez podłączenie na odwrót? czy wtedy w ogóle by nie było czuć że grzeje

 

Czy może ktoś z fachowców potwierdzić moje domysły bądź całkowicie im zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.