Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Najlepiej Palić W Kotle Gatmet Kwru 37 Ze Sterownikiem


momich

Rekomendowane odpowiedzi

To jest konstrukcja tzw. górno-dolna i teoretycznie można w nim palić na dwa sposoby , od dołu dosypując na żar na ruszcie płomienie powinny przechodzić i palić sie za pierwszym skośnym płaszczem wymiennika i chyba o to chodziło konstruktorowi kiedy dodawał te przesłonę nad komorą zasypową . Z kolei po usunięciu przesłony teoretycznie powinno sie dać w nim palic od góry ale to tylko teoria bo w tej sytuacji pierwszy wymiennik będzie przeszkadzał bo będzie za nim wędrowało powietrze a nie przechodząc przez żar będzie wychładzało kocioł .

Tak że lepiej w nim będzie palić od dołu rozpalając na ruszcie i dosypując na to świeży opał . Niestety przy rozpalaniu sporo zadymi i to samo będzie się działo przy dosypywaniu paliwa kiedy warstwa żaru będzie poniżej dolnej krawędzi pierwszego skośnego płaszcza w komorze zasypowej .

Pionowy układ wymiennika ma swoje zalety i wady . Zaletą jest że dobrze odbiera ciepło i na wymienniku nie gromadzi sie popiół bo swobodnie spada do wyczystki tylnej ale wadą jest że taka konstrukcja nie lubi niskich temperatur bo w okolicach wyczystki lubi gromadzić sie wilgoć i w połączeniu z zawilgoconym popiołem szybko prowadzi do korozji w tych miejscach .

Reasumując

Ten piec nadaje się do palenia ciągłego chociaż z czasem jeżeli nie będziesz ruszał tej przesłony nad komorą zasypowa to smoła w kom zasypowej ją uszczelni i da namiastkę pieca z dolnym spalaniem. Można w nim palić drobniejszym węglem lub jego mieszankami z miałem ( lepiej doszczelni zasyp a wtedy mniej smoły w zasypowej )

Jeżeli jest wpięty w instalacje z zaworem mieszającym to utrzymywac temperature na kotle taką aby temperatura powrotu nie spadała poniżej 40 C czyli zazwyczaj jakies 60 C na wyjściu z kotła a temperature w bydynku regulowac zaworem mieszającym .

Systematycznie czyścić kocioł z sadzy i usuwać popiół z tylnej dolnej wyczystki jak i z rusztów zwłaszcza kiedy kocioł nie bedzie wykorzystywany przez dłuższy czas .

Jezeli w kotle sie nie pali to zostawiać uchylone drzwiczki popielnika aby przewietrzac kocioł i nie dopuszczac do skraplania sie wilgoci na jego ściankach .

Przy kazdorazowym rozpalaniu usuwać resztki popiołu z komory spalania żeby nie tworzyły się spieki na rusztach.

Myślę że to ABC wystarczy jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to wiesz gdzie szukać .

Pozdrawiam i życze jak najmniej problemów z kociołkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.