Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Co. I C.w.u. Do Starej Instalacji


Andres

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję pomocy w wyborze kotła C.O z zasobnikiem C.W.U.

- powierzchnia do ogrzania ok. 180m2, III kondygnacje, grzejniki starego typu żeliwne i grube rury w instalacji;

- zasobnik C.W.U miałby obsłużyć dwie łazienki (wanna + prysznic) znajdujące się jedna nad drugą (położone nad kotłownią).

- kocioł stojący, otwarta komora spalania.

 

Na oku mam dwa piece:

1. Saunier Duval Niedzwiedz 40KLz

2. Termet TermoComfort PAB 4V

- poszukuję opinii o nich bądź propozycji innych.

 

Dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ma to być kocioł gazowy

to proponuje G144eko ze sterowniam pogodowym

dla twojej instalacji sterowanie pogodowe bedzie idealne gdyz posiadasz duża ilośc wody w układzie a to gwarancja oszczedności i pełnego komfortu

natomiast możesz się zastanowić nad kotłem kondensacyjnym gdyż taka instalacja moze pracowac na bardzo niskich parametrach np 35-50st przy mrozach ,pod warunkiem że gtrzejniki nie są zamalowane farbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. koszt takiego zeliwiaka to ok 5000zł plus zasobnik i tu masz dowolnośc albo buderusa za ok 3500zł 300l lub gallmeta za ok 1500-2400 w zalezności od potrzeby lub najprostrzy wiszący galmet 120 l z wezownica spiralną za ok 850-1000zł
  2. co do kotła kondesacyjnego to nic mnie musisz przerabiać jali masz wkład kominowy np fi 130mm to montujesz redukcje na ok 60mm i podłaczasz kocioł kondesnacyjny a powietrze doprowadzasz rura pvc z za sciany np 75mm i po kłopocie
  3. zaleta takiego kotła jest oczywiście sprawnośc dochodzaca do 98% ale i to że nie potrzebujemy powietrza do spalania ktore normalnie wycchładza nam pomieszczenie i nastepna sprawa do instalacji wystarczy go podpiąc i działa a juz żeliwiaka to trzeba uzbrajac w pompę i inne dobrodziejstawa
  4. jesli stawiasz na bezawaryjnośc niskie koszty eksploatacji to polecam G144eco stawiasz uruchamiasz i zapominasz o kotłowni tylko mały przegląd co rok lub jak znam życie co 3 lata
  5. jesli zalezy ci aby podnieśc sprawnośc o ok 5% wg;ledem tego żeliwiaka to kondensat wiele zalet ale niestety mnustwo elektroniki ,zarniki ,elektrody jonizujące itp co przekłada sie że te % oszczedności zostaną zjedzone w przyszłosci

mysle że wiesz juz wiele za i przeciw poszczegolnym rozwiazaniom i reasumując polecam jesli masz kasę to ten ekoz automatyką 2107m do tego zasobnik 200 lub 300l i masz spokój na lata lub tego wisżacego galmeta SGWU-S 120l i tez dobre rozwiazanie choć zasobnik po 5-6 latach do wymiany


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk, czyli jakie są Twoim zdaniem koszty - piec i zasobnika? bo z tego co piszesz ciężko mi się jest trochę rozpoznać, bo napisałeś, że piec 5000zł. (ale jest on wiszący? - moja kotłownia do tego się nie daje...)

komin - do murowanego komina są wpuszczone ceramiczne (gliniane) kwadratowe rury więc żeby móc korzystać z kondensacyjnego to trzeba było by wpuścić rury metalowe - tak wyczytałem w instrukcjach piecy...

 

Czy uważasz, że piece z wbudowanym zasobnikiem to kiepski wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kotły z budowanym zasobnikiem nie śa najpelszym rozwiazaniem

kocioł ktory proponuje to stojący żeliwny ,natomiast kondensat małej mocy jest kotłem wiszącym

co do komina to powinien być z kwasówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kotły z budowanym zasobnikiem nie śa najpelszym rozwiazaniem

- czemu uważasz to za nienajlepsze rozwiązanie?

 

co do komina to powinien być z kwasówki

- czy wszystkie piece wymagają komina z kwasówki? - koszt wpuszczenie rury z kwasówki do komina jest dość wysoki (materiał + robocizna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt wkładu to rząd wielkości od 800-1200zł jesli komin nie jest wyższy niz 8mb

co do kotłów z wbudowanym zasobnikiem to sprawa jest taka że czesniej się psują ,a to jakis zawór a to czujnik a to nie zdazy zagrzac wody to jest opinia moich klientów osobiście nie posiadam taiego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.