Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Honeywell Zawór 4D Pomocy


krzysiekNowy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zestawy po 150zl to pewnie made in china,nie polecam,wolałbym kupić używaną Grundfos są na allegro.Ale jak mówią co tanie to drogie i odwrotnie,lepiej raz wyłożyć więcej i mieć spokój.Tobie potrzebna będzie pompa +półśrubunki,filtr i dwa zawory kulowe oraz robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawy po 150zl to pewnie made in china

Oczywiście, że tak. Osobiście żadnemu klientowi tych wyrobów nie montuję, jednocześnie rozumiem ograniczenia finansowe. Dlatego jako alternatywę proponuję zazwyczaj Leszno, do którego mam pełne zaufanie. Oni robią pompy min. na licencji Grundfossa, a co dla mnie osobiście najważniejsze, produkują je u nas. Każdy jakościowo dobry wyrób polski jaki zamontuje, daje mi dodatkową satysfakcję, że pomaga chronić moich lesznieńskich krajan, przed wizją bankructwa ich firmy. Zawsze jednak trzeba kierować się jakością, inaczej nie pisłbym tego co piszę.

 

Mogę tylko zachęcać do patriotyzmu lokalnego bo sam staram się nim kierować. Skąd kryzys krajów zachodu? Jeżeli połowę produkcji przenosi się do kraju środka, to czego się spodziewać? Nie dość, że zalewa nas chińskie tsunami tandety, to nawet markowe produkty, drogie i jakościowo dobre, coraz częściej również wytwarzają nasi skośnoocy przyjaciele. Bo taniej, bo wolny globalny rynek, bo rządy patrzą na słupki poparcia, bo koncerny są od zarabiania a nie od polityki społecznej, bo zarządom spółek globalnych wszystko jedno kto produkuje, ważne, że taniej, ważne, że ktoś to kupuje i nawet jeśli już wkrótce podstawowym konsumentem będzie naród chiński a zachód wrzuci wsteczny, to kogo to interesuje?

 

No właśnie... mnie.

Chyba jednak nie to forum do takich wywodów, ale polecam do przemyślenia.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak maja obie pompy pracowac razem to do ups obie podlaczone musza byc? a jak to bedzie w lato gdy bedzie tylko cwu bedzie grzana to nowa pompa nie musi "chodzic". a co do pytania czy teraz grawitacyjnie idzie woda to odp ze niestety nie.a czy ktos moze mi na fotce zaznaczyc gdzie dac te termometry zebym byl pewny ze dobrze je umiescilem bo rozumiem ze stara pompa to kotlowa ta ta nowa ktora bedzie to grzejnikowa? a jak mam sprawdzic czy ten zawor na dole pieca jesT 1.5bar czy mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jaki akumulator kupie do ups. na allegro sa podane tabele z dlugoscia pracy na poszczegolnych pojemnosciach bateri. ale taki nie kosztujacy wiele i przy poborze 100W starcza na okolo 3godz i wystarczy podlaczyc do ups tylko pompy a nie caly sterownik wtedy nie bedzie pracowac dmuchawa a piec bedzie sie wygaszal to takie zabezpieczenie gdyby braklo pradu jak bede w pracy na np 6godz. a jak sie jest w domu to trzeba miec maly agregator produ wytwarzajacy prad do 300W (200zl) i tylko paliwo lac i pradu moze nie byc nawet caly dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie gdyz obie pompy musza pracowac ronoczesnie czy to znaczy ze na tych zamach "biegach" czy starczy zeby byly wlaczone. co bedzie jak kotlowa bedzie na 1 a grzejnokowa na 2? jeszcze pytanie szanowni panowie czy moge do ups podlaczyc tylko jedna pompe wtedy bede mogl kupic mniejszy aku. bo pobor pradu bedzie mniejszy niz jak beda obie chodzily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy nie muszą pracować na tym samym biegu. Jakie będą najbardziej odpowiednie wyjdzie w praniu. Generalnie najniższe zapewniające właściwe temperatury na CO i powrocie kotła.

 

Awaryjnie może pracować tylko pompa CO.

 

Pompa kotłowa już jest duża. Nie znam stopnia rozbudowania układu ale 25/40 na oba obiegi powinny sobie poradzić.

Informacji o tym, że wysokość podnoszenia pompy to 6m nie należy rozumieć dosłownie (dla układu naczyń połączonych, jakim jest układ CO). Wielokrotnie na forum już to tłumaczono.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dluzszego czasu próbuje rozwikłac działanie mojego 4d dlaczego zeby miec mieszanie 50/50 musze dac"na prawie 5" a schemat wg strony luskar.pl jest na nr 5. przeanalizowalem jak zmienia sie moja łopatka w zaworze i wywioskowalem to co wyrysowalem na fotce(zdjecie bedzie wam znane gdyz znalazlem je na naszym forum i to ono mnie tchnelo zeby analizowac polozenie lopatki i ze cos chyba mam nie tak) czy takie ustawienie mojej łopatki mieszajacej w zaworze jest dobre?? chodzi mi o położenie na nr 5. czy da sie jakos to obrucic (zeby czegos nie popsuc)aby dzialalo jak na schemacie na stronie ??

post-39833-0-97320100-1330070602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.