Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Kocioł


lazialo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po mału zaczynam przymierzać się do wymiany kotła obecnie mam górniaka ogniwo -biecz z 1996 roku z pieca nie jestem zadowolony gdyż jak na mój gust jest za niski i całe płomienie wpadaja do komina co według mnie jest marnotractwem opału(na dzień schodzi ok 30-40kg węgla orzech) wydaje mi się że to troszkę za dużo

 

tylko nie wiem na jaki kocioł się zdecydować jaki wybrać dolniak czy górniak?? jakie są różnice jaki jest lepszy??

 

szwagier kupił se 2 lata temu taki piec dość tani i właśnie na taki mnie namawia

 

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-uniwersalny-12kw-pompa-i2090770891.html

 

mi osobiscie podoba sie taki

 

http://allegro.pl/defro-optima-komfort-plus-12-kw-kociol-piec-c-o-i2120626778.html

 

a może wy macie jakomś alternatywe

 

i troszke inne pytanie mój piec jest żeliwny

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11017-ogniwo-biecz-s2wc-pomoc/page__p__94861#entry94861 tutaj wszystko o nim pisze ile może byc kg żeliwa w nim??jak bym się chciał go pozbyć na złomie wie ktoś może

 

z góry dzieki za odpowiedz i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwa w Twoim piecu tyle co na drzwiczki było potrzeba a reszta to blacha .A co do wyboru to jest dość prosty jak chcesz palić miałem to kup górniaka z dmuchawa a jak chcesz palić non stop drewno i węgiel to wiadomo że dolniak . A propozycje - odpowiedz sobie sam oba blaszaki i oba pewnie ważą podobnie to czego ten drugi kosztuje dwa razy tyle - za co płacisz i komu ? Taki piec ma ogrzewać dom a nie zdobić salon .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier ma kupiony piec na 110m ale w tej chwili ogrzewa tylko 50m bo drugiej połowy mieszkania jeszcze nie przejoł chwali sobie tym że jest duża komora załadunkowa i może duże kawałki drewna wsadzać i z tego co wiem to on pali od października i dopiero teraz skończyła mu się tona węgla.

 

czy te piece co przedstawiłem to są górniaki??możecie mi przedstawić ewentualnie jakiś piec dolnego spalania??

 

a czy kupie dobry piec do 3000pln??

 

to czemu wszędzie pisze że to jest kocioł żeliwny??a tu tylko są zrobione z żeliwa drzwiczki fajny bezsens

Edytowane przez lazialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.