Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Termostatyczny Przed Rozdzielaczem


kaminiak23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytać znających temat czy mogę tak zrobić jak na tym uproszczonym rysunku.

1. czy mogę podłączyć zawór termostatyczny przed rozdzielaczem na ogrzewanie podłogowe a za pompką do obiegu podłogowego ?

1.1 - z powodów różnych nie chcę podłączać podłogówki do powrotu a do zasilania i widziałem to już u kilku osób ale zazwyczaj jest tam zawór "ręczny" lub wcale - ma to wadę gdyż trzeba przestawiać ustawienia tego ręcznego zaworu do poprawnego ogrzania podłogówki - ja chciałbym tam gać po prostu zawór termostatyczny żeby sam to regulował aby nie przegrzać podłogi (czy są jakieś przeciwwskazania ku temu?)

1.2 - mam już termozawór grzejnikowy czyli 1/2 cala a rury zasilające i wejście do rozdzielacza jest na 1 cal - znajomy całość podłogówki ma na 1/2 cala - czy za pompą mogę dać redukcję na 1/2 cala i umieścić ten zawór ? (czujnik temperatury dla pompy umieściłbym właśnie za zaworem aby nie zamordować pompy)

1.3 czy pompka umieszczona w takim miejscu nie będzie zabierała za dużo wody ciepłej na podłogę i np. grzejniki będą przez to niedogrzane? trzeba to jakoś ograniczyć czy regulować ?

 

2. czy odpowietrzniki powinny być zamontowane także na powrocie w rozdzielaczach ? są tam chyba miejsca na to ale u znajomego nie widziałem tam odpowietrzników

2.1 taka moja dewagacja - jak z rozdzielacza przewody pex wychodzą do góry a nie w dół (kotłownia w piwnicy i rurki pod sufitem) to czy ten odpowietrznik ma sens w ogóle? przecież i tak powietrze pójdzie w przewody a nie do niego - czy się mylę ?

 

 

- jestem laikiem w tym temacie i proszę o nielinczowanie mnie jeśli popełniam jakąś mocną gafę ale od czegoś się zaczyna a temat mnie ostatnio interesuje i będę przerabiał instalację mamie w starym budynku.

 

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi i wskazówki - rozrysowuję dokładnie całość układu ale to muszę wiedzieć na tym etapie aby dalej robić i wiedzieć jakie części zamówić.

post-34831-0-48599900-1329513404_thumb.jpg

Edytowane przez kaminiak23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.