Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Dobrze Podłączono Naczynie Wyrównawcze I Sprawdzenie Instalacje Co I Cwu


rysioz

Rekomendowane odpowiedzi

Naczynie jest źle podłączone i to bardzo źle, bo niebezpiecznie!

Temat walcowany niemiłosiernie na tym forum, proszę poszukać dokładnie.

A to ocieplenie styropianem, wykonać w formie szczelnego pudełka (pokleić ten styropian) i będzie zdecydowanie lepiej.

Ale przede wszystkim to trzeba podłączyć naczynie bezpośrednio do wyjścia kotła, a po drodze nie ma prawa być żadnej armatury i zaworów!

 

Pozdr. K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cz można przenieś naczynie do kotłowni ,,,,

 

Rysioz a powiedz po co masz sobie komplikować życie.

 

Widzę na ostatnim zdjęciu, że naczynie prawdopodobnie jest przy kominie. Wystarczy naczynie przytulić do komina i porządnie opatulić razem z kominem. Tylko nie styropianem.

Komin także możesz ocieplić. Wskazane.

 

 

Jak już piszę, to wspomnę co mnie bardzo bulwersuje w Twojej kotłowni.

 

Przewody elektryczne. Na pewno sam to zauważyłeś.

Ale umieszczenie zaworu bezpieczeństwa nad gniazdkiem elektrycznym, to już woła o pomstę do nieba.

Czujnik alarmu umieszczony przy kratce wentylacyjnej, może wywoływać fałszywe alarmy.

O ile mi wiadomo to, w kotłowni nie wolno instalować wentylacji wymuszonej a u Ciebie widzę coś co przypomina wentylator elektryczny.

A poza tym, wyszło to wszystko jakieś skomplikowane, myślę o instalacji CO.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chciałem dobijać przysłowiowego gwoździa do trumny, ale ta kotłownia wygląda mocno przekombinowana.

Mnóstwo niepotrzebnych zakrętasów, zamiast ew. łuków itd. poprowadzenia rurek innymi - patrz prostszymi trasami. Sprawia wrażenie mocno nieprzemyślanej i robionej na zasadzie - jak wyjdzie.

Luty rurek miedzianych wyglądają jak posmarkane, a można to zrobić naprawdę estetycznie i zmyć topnik, aby rurki nie korodowały, ale to już powiedzmy drugorzędna sprawa.

Kable elektryczne na gorących rurach, to już szczyt nieodpowiedzialności.

A wentylator w kotłowni, to prośba o kłopoty. Prawo zabrania wentylacji mechanicznej w kotłowni. Odpowiedniej wielkości otwór wentylacyjny min. 200cm2. A nawiew grawitacyjny do kotłowni jest?

Jest niestety w tej kotłowni parę rzeczy do poprawki, ale bez rozsądnego planu działania i odpowiedzialnego - czytaj odpowiedzialnego speca, raczej się nie uda.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr do pompy CO źle ułożony, powinien był w poziomie (filtr tgz. osadnikowy) brak zaworu za pompą CO, naczynie wpięte ma być przed pompą i zaworem różnicowy, brak śrubunków na niektórych zaworach kulowych, zwrotnych i różnicowym, weź te kable poprowadź w jakimś korytku lub peszlu a nie wiszą tak że pranie można wieszać :-O, wąż do naczynia przeponowego na zasilaniu ZW do CWU mógłby mieć tak jeszcze ze 2 metry i jeszcze 4 zawory po drodze (po co taki długi?) na zaworze bezp. brak odprowadzenia ciśnienia podczas zrzutów na posadzkę lub kanalizy. Weź to chłopie najlepiej rozlutuj i złóż od nowa tak jak w książce napisane.

 

Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pokazanie wad w kotłowni ja podłączenie zleciłen instalatorowi którego znalazłem w gazecie.Od instalatora mam też wpis w książce i pierwsze uruchomienie. Dzwoniłem do niego ale jego telefon nie odpowiada kasę wzioł a robotę spartaczył.Trzeba to naprawić może polecicie dobrego instalatora koło bydgoszczy i jeszcze jakiś porawny schemacik żebym mógł go sprawdzić z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chciałem dobijać przysłowiowego gwoździa do trumny, ale ta kotłownia wygląda mocno przekombinowana.

Może i łaskawe to jest, ale niestety od tego trzeba było zacząć.

Wystarczy oglądnąć ten schemat i dalsze zdjęcia niepotrzebne, a kable to już wogóle najmniejszy problem.

 

Projekt trzeba narysować od nowa na poprawny i się go trzymać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda. To chyba jakaś nasza Narodowa specjalność - "jakoś to będzie". No i jakoś jest, ale niebezpiecznie i do bani.

Sam na swoim podwórku mam co drugi taki przypadek, czyli radosną i niebezpieczną twórczość.

Zawsze należy wykonać projekt zgodnie ze sztuką i zasadami bezpieczeństwa, i tego się trzymać.

A po to się robi projekt, aby wszystko grało jak trzeba, a dlatego też, aby wychwycić możliwe błędy w fazie projektu, a nie po wykonaniu instalacji. Czego ten przykład właśnie niestety dowodzi.

Projekt wykonuje się całościowo i tyczy wszystkich zagadnień, które instalacja przewiduje. A nie, hydraulika sobie, elektryka sobie, wentylacja sobie, metrologia sobie i tylko dynamit podpalić, bo będzie wiadomo, kiedy uciekać.

Tylko współczuć inwestorowi, że trafił na takiego nieodpowiedzialnego "lutowacza".

Poważnie, to trzeba rozważyć, czy tej kotłowni nie wykonać od nowa, bo to niebezpieczna porażka na całej linii.

 

Cierpliwości i powodzenia życzę Inwestorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr do pompy CO źle ułożony, powinien był w poziomie (filtr tgz. osadnikowy) brak zaworu za pompą CO, naczynie wpięte ma być przed pompą i zaworem różnicowy, brak śrubunków na niektórych zaworach kulowych, zwrotnych i różnicowym, weź te kable poprowadź w jakimś korytku lub peszlu a nie wiszą tak że pranie można wieszać :-O, wąż do naczynia przeponowego na zasilaniu ZW do CWU mógłby mieć tak jeszcze ze 2 metry i jeszcze 4 zawory po drodze (po co taki długi?) na zaworze bezp. brak odprowadzenia ciśnienia podczas zrzutów na posadzkę lub kanalizy. Weź to chłopie najlepiej rozlutuj i złóż od nowa tak jak w książce napisane.

 

Pozdr..

A naczynie przeponowe, to czerwone pod zbiornikiem CWU, to ma atest do używania do wody pitnej? Z tego co się orientuję, to czerwony jest do co, a do CWU to srebrny np. Ale to trzeba sprawdzić. A podłączenie go wężem od pralki, to już nowalijka:). Jakiś horror...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom postawiony na płycie fundamentowej kubatura 104m parterowy ogrzewanie podłogowe na całej płycie tylko nie w garażu grzejniki też w całym mieszkaniu to znaczy mam dwa ogrzewania podłogowe i grzejnikowe to opcja dodatkowa na chłodne dni bo płyta się długo nagrzewa a grzejniki od razu. Piec z obrotową retortą ECO GT-ECO GT-KWPD 16kw mam

sterownik EKSPERT-2

wersja programu 1.2.21a GALMET

zawór mieszający 3D

EKSPERT modułu zaworu wersja programu 1.2.21

czujnik pogodowy

dwie pompy :

podłogowe ALPHA2 POMPA GRUNDFOS do C.O. UPS 25-60

druga grzejniki+boler POMPA GRUNDFOS do C.O. UPS 25-40

Czy pompa ALPHA2 POMPA GRUNDFOS do C.O. UPS 25-60 poradziła by sobie z 8 grzejnikami+podłogówka a UPS 25-40 na sam boler. spacer.gif

post-14812-0-13633300-1329648440_thumb.jpg

Edytowane przez rysioz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pompa ALPHA2 POMPA GRUNDFOS do C.O. UPS 25-60 poradziła by sobie z 8 grzejnikami+podłogówka a UPS 25-40 na sam boler. spacer.gif

Takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę. Pompa od podłogówki nie może jednocześnie służyć do grzejników.

 

ale ważna informacja, że grzejników uzywasz okazjonalnie i w zasadzie pod nadzorem (więc tu sterowanie nie jest tak istotne).

trzeba zrobić coś w stylu obecnego stanu, czyli grzejniki+bojler na jednej.

Napisz dokładniej jak często grzejniki grzeją, czy mają termostaty no i wogóle na jakiej zasadzie ten bojler się obecnie nagrzewa, pompką czy grawitacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.