Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa dotyczy kotła protech eko plus ze sterownikiem g403-p02.

 

Ociepla on 2 budynki, jeden 120 m^2 ocieplony wraz z plastykowymi oknami oraz drugi 40 m^2 ocieplony z oknami drewnianymi.

 

Kocioł dobrze pracował przez 5 lat, teraz zaczęły się problemy, początkowo myśleliśmy, że to kwestia złego ekogroszku. Obecnie posiadamy groszek z 4 źródeł, jeden pali się lepiej, inny gorzej. Została wymieniona dmuchawa, w której padły łożyska, kanał nadmuchowy jest czysty, tak samo jak podajnik i kielich (czyściłem całość tydzień temu). Niecały węgiel się spala, zostaje po nim bardzo dużo popiołu.

 

Palenisko potrafi wygasnąć po godzinie od rozpalenia- popiół zaczyna przysypywać żar, mimo zwiększonej ilości podawanego groszku, aby wytworzyć "kopiec", po którym powinien się obsunąć.

 

Próbowałem różnych ustawień, najdłużej chodził na:

15 sek podawania (próbowałem zakresu 9-18 sek)

35 sekund przerwy (próby 30-40 sek)

15 minut dodawania do ognia przy dobrej temperaturze . (wcześniej było 20 min)

 

Dodatkowo sterownik różnie reaguje na spadki temperatury, przy nastawionej temperaturze 54*C czasami reaguje nawet przy temperaturze 49*C. Jednocześnie temperatura przy podawaniu węgla potrafi rosnąć bardzo szybko, w kilka minut dochodzi do zadanej, czasami ją przewyższa o 2 *C, a czasami bardzo powoli rośnie, wtedy dosypuję ręcznie żeby ją podwyższyć po samoistnym wygaszeniu pieca.

 

Czy te objawy wskazują bardziej na niski jakościowo węgiel (z podajnika groszek z każdej firmy jak wcześniej pisałem potrafi raz buchnąć płomieniem, raz ledwo się tli), czy mogą to być problemy ze storownikiem/ustawieniami/czujnikiem temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.