Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Czy Jednak Viadrus


jabcok007

Rekomendowane odpowiedzi

poczytałem pare postów , trochę w okolicy po sklepach się pokręciłem i .....

dom 80-90 m2 (w przyszłości dojdzie jakieś 10-15 m2)ocieplony styropianem bojler 120=150 L ,

doszedłem do wniosku że kupię teraz kocioł (bo wydaje mi się że ceny wzrosną) postawię go w ciepłym i niech do lata poczeka bo stary kocioł tą zimę jeszcze potrzyma a w lato pomyślę , przeliczę i zastanowię się czy nie zmienić instalacji z systemu zamkniętego na otwarty no i zainstaluję nowy. Ale do rzeczy w okolicy mam dobrego dystrybutora DEFRO poliecił mi Defro optima komfort 12kw za jak myślę dobre pieniądze i nad nim debatuję ale jakoś ciągnie mnie do VIADRUSA albo u22 (11,7 kw chyba by był za mały nie?) albo u26 15kw z tym że Viadrusy jak liczę wyjdą o jakieś 700 do 1 tyś zł więcej . Warto dołożyć co myślicie ????

No i generalnie teraz zamierzam kupić sam kocioł a już przy instalacji sterownik-dmuchawę , chyba że zmienię instalację na system otwarty wtedy może (jeszcze nad tym myślę ze względu że również żona obsługiwać będzie ten kocioł a z miarownikiem jak ciągu nie będzie i palić się nie będzie to .... :wacko: ) A palić chcę orzechem albo groszkiem . Co o tym myślicie ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przeliczyłem inaczej . Nawet jeżeli kocioł żeliwny będzie o 1/3 droższy to przy jego żywotności sięgającej nierzadko 30 lat w tym czasie wymienię przynajmniej 2 kotły stalowe jak nie 3 . Wniosek nasuwa się sam co jest droższym rozwiązaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym tu się zastanawiać? To dwa zupełnie inne światy. Kocioł żeliwny jest o wiele mniej podatny na korozję, żeliwo lepiej przenosi temperaturę, kocioł żeliwny może pracować z ciś. roboczym nawet 4 bar czego nie powiem o kotle stalowym (zwłaszcza przepracowanym), dlatego idealnie nadaje się do układów zamkniętych. Jeżeli zaś chodzi o sprawność roboczą to bije wszystkie stalowe zlepki i to pomimo prostackiej budowy. Dzieje się tak dlatego ze żeliwo ma mniejszą tendencję do zarastania a przy tym lepiej przenosi ciepło. Na koniec można dodać że kotły żeliwne można naprawiać a stalowe mają żyć szybko i umierać młodo ;) Ma oczywiście viadrus dużo wad ale podstawiłeś mu słabiutkiego konkurenta :D

Ps. Jestem stronniczy- nie lubię Defro :ph34r:

Gdybyś wybrał Viadrus U22 vs. Cichewicz Logica lub Ultima II to można by polemizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha heh :lol:

postawiłem sobie te dwie firmy na celowniku bo do Defro w razie jakich kolwiek kłopotów będę miał pomoc w moment (bynajmniej tak myślę) bo mam blisko siebie dystrybutora a Viadrus no to Viadrus :rolleyes:

no i defro optima komfort to dolniak a w Viadrusah z odpowiednią mocą dla mnie nie wiem jak długo będzie się palił na jednym załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś cię wprowadził chyba w błąd ponieważ oda kotły to górniaki. W Defro jedynie Optima i Optima Plus to "pseudo dolniaki"

Poza tym dobry kocioł charakteryzuje to że się go montuje, dosypuje opał i czyści od czasu do czasu. O serwisie to powinno się od razu zapomnieć bo warunki gwarancji są tak skomplikowane że i tak nic jej nie podlega :lol: a rozszczelnić się po 2 latach raczej ni powinien, jeśli jednak do tego dochodzi to powiedzą że warunki eksploatacji były nieodpowiednie.

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha heh :lol:

postawiłem sobie te dwie firmy na celowniku bo do Defro w razie jakich kolwiek kłopotów będę miał pomoc w moment (bynajmniej tak myślę) bo mam blisko siebie dystrybutora a Viadrus no to Viadrus :rolleyes:

no i defro optima komfort to dolniak a w Viadrusah z odpowiednią mocą dla mnie nie wiem jak długo będzie się palił na jednym załadunku.

Aż niesmacznie to czytać dystrybutor to nie serwis dystrybutor ma to coś sprzedać i wziąć niezłą prowizje i tu się jego rola kończy zgodnie z polityką marketingową tej firmy . A potem z tym czymś bujaj się sam i kombinuj żeby to przyzwoicie grzało a opał z paleniska nie znikał jak kamfora .

Dolniak - a kto Ci takich bredni naopowiadał chyba facet który piece widział w sklepie a w domu ma ogrzewanie z elektrociepłowni . :D

O żadnym z wiadrusów nie powiem złego słowa każdy i górniaki i rodzynek U24 mają wszystko co potrzeba żeby nimi czysto i w miarę ekonomicznie ogrzać dom .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisem to może być tak, że mieszkasz [przykład] w Zgierzu, a serwis jedzie z Krakowa czy Wrocławia. Szanse na darmową naprawę są nikłe, ale są. To jak z lotto - każdy ma nadzieję, a jeden się cieszy. W przypadku kotła zwykle producent ma radość, bo jest okazja sprzedać drugi kocioł, zachęci się rabatem... Inna sprawa to kwestia opału i wiedzy osoby obsługującej kocioł. Jeden śmieciuchem za 1500 zł będzie ogrzewał dom przez 10 lat a drugi kupi markowy kocioł za 5000 i za 6 lat pójdzie na złom. Gwarancja to tylko dla własnej psychiki komfort, w razie awarii lepiej zbierać na nowy bo czasem naprawa nieopłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystrybutor a serwis - chodziło mi o to że jeśli kupie od nich ten kocioł coś będzie nie tak to zadzwonię do tego dystrybutora , albo nawet lepiej pójdę tam opier.... ich na miejscu to na pewno ktoś się tam ruszy i przyjedzie choć zobaczyć o co chodzi dla świętego spokoju wyślą swojego instalatora już nawet nie mówię serwisanta ale jakiegoś tam instalatora żebym im tylko obciachu tam na miejscu nie robił ... a Viadrusa dystrybutora nie mam w okolicy , nawet sklepu gdzie bym je mógł kupić nie mam jedynie przez neta zamówić a potem jak co to tylko drogą telefoniczną się z nimi kontaktować ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopia. Swój kocioł kupiłem u dystrybutora firmy przez telefon, z sąsiedniego województwa mi wieźli bez zaliczki żadnej, płacone kierowcy, przywiózł kocioł z fakturą, wziął kasę i pojechał.

Edytowane przez mlodzieniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pomijając już te sprawy..... Czy nikt dobrego słowa o Defro Optima Komfort nie może powiedzieć ???

Tak w ogóle na forum bardzo mało informacji na temat jakiegokolwiek kotła firmy Defro można znaleźć nie wiem czemu ..... <_<

 

A czytałeś ten wątek?

http://forum.info-og...optima-comfort/

Jeśli miałbym palić od góry, to wybrałbym Viadrusa - jest do tego lepiej przystosowany, bo ma rozetkę w drzwiczkach zasypowych i chyba miarkownik ciągu w standardzie. A kupować Defro, żeby od razu go przerabiać? Bez sensu - choć fakt, że wymiennik ciepła ma trochę lepszy. Był nawet odważny, co KPW zrobił:

http://www.youtube.com/watch?v=Eveyl-3FnHY

 

I ważne: jeśli chcesz zachować układ zamknięty, to z Viadrusem problemu nie będzie. Dokupujesz tylko wężownicę albo zawór DBV, montujesz i masz z głowy. Ale Defro na warunkach gwarancji tylko wyselekcjonowane kotły dopuszcza do układu zamkniętego: i to za sporą dopłatą za dodatkowe wzmocnienie (ok. 1000 zł). I tylko w wersji PLUS czyli z nadmuchem i sterownikiem.

http://www.defro.pl/...plus-nowa-linia

http://www.defro.pl/...plus-nowa-linia

Blachy kotła grube - 6 mm od strony paleniska, ale po tych wszystkich dopłatach koszty Defro i Viadrusa będą zbliżone, jeśli ten pierwszy nawet nie okaże się droższy.

Obydwa piece są solidnie wykonane. Osobiście z kotłów stalowych górnego spalania zamiast Defro wolałbym Ogniwo S6WC - też ma opcję na układ zamknięty przy 13 kW i jest też solidnie wykonane. Ma wszystko co niezbędne, żeby spalać od góry, ale lepiej sprawdza się z miarkownikiem niż dmuchawą.

Edytowane przez WojtB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic złego też nie mogę o nim powiedzieć. Ma go mój teść i nie narzeka, z tym że pali dmuchawą i od dołu. Moje wnioski dotyczyły możliwych przeróbek i ceny, a te są wysokie w takich przypadkach. Dlatego mając wybór, zdecydowałbym się na inny, bardziej przystosowany do moich potrzeb kocioł.

W moim przypadku, mając te dwa wymienione przez Ciebie, wybrałbym Viadrusa, m.in. z uwagi na układ zamknięty. Ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i powiem wam tak podzwoniłem jeszcze i znalazłem w okolicy sklep gdzie maja nawet na wystawie VIADRUSA u22 co prawda 11,7 kw więc trzeba by było jeszcze pomyśleć czy nie był by za mały ale za cenę tego dafro a nawet można by się jeszcze potargować a u26 z 15 kw o jakieś 500 zł więcej .... więc jadę oglądać i pogadać .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem czytałem to już .... facet w sklepie powiedział że o 11,7 kw jak dla mnie to mogę zapomnieć bo z kotłowni nie wyjdę :lol:

z u22 powiedział że 17 kw wystarczy ale ma 3 człony , w sklepie stał u26 z chyba 22 kw 4 człony i jak ja go oglądałem to komora załadunkowa nawet, nawet trochę tego tam wejdzie ale w tych trój-członowych to już za dużo się nie zmieści i istnieje obawa że będę musiał dość często latać do kotłowni (tak mówił sprzedawca) a te 22 kw w u26 albo 23 kw w u22 żeby były 4 człony to jak na moje m2 raczej za dużo

.No i cena kotłów wzrasta..... sam już nie wiem nic......... <_<

facet w sklepie pokazywał mi jeszcze

-MODERATORA Unica Sensor z 15 kw

z dmuchawą i sterownikiem za dobre pieniądze ale jak poczytałem o tym kotle to piszą raczej wszyscy że on do drewna najlepiej się nadaje a ja chcę palić orzechem,groszkiem itp. no i rzekomo lubi się przegrzewać ......

-Galmet GT KWR 15 kw też z dmuchawą i sterownikiem za jeszcze mniejsze pieniądze ale...

poczytałem i opinie są takie że na jednym zasypie pali się bardzo krótko a ktoś tam nawet pisał że producent twierdzi że jeśli zasyp wypali się w 6 godzin to i tak jest dobrze.... no i znowu problemy z przegrzewaniem się kotła występują w wielu opiniach..... :mellow:

i że tak powiem znowu jestem w d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem czytałem to już .... facet w sklepie powiedział że o 11,7 kw jak dla mnie to mogę zapomnieć bo z kotłowni nie wyjdę :lol:

z u22 powiedział że 17 kw wystarczy ale ma 3 człony

 

No i co z tego? Poczytaj w poniższym temacie efekty palenia w Viarusie U22 17,7 kW od góry (posty kolegi dambob):

 

http://forum.info-og...70-viadrus-u22/

 

w sklepie stał u26 z chyba 22 kw 4 człony i jak ja go oglądałem to komora załadunkowa nawet, nawet trochę tego tam wejdzie ale w tych trój-członowych to już za dużo się nie zmieści i istnieje obawa że będę musiał dość często latać do kotłowni (tak mówił sprzedawca) a te 22 kw w u26 albo 23 kw w u22 żeby były 4 człony to jak na moje m2 raczej za dużo

 

W wersji 4-członkowej U26 22kW jest wartością podaną dla koksu, dla węgla producent deklaruje 16,5 kW, a dla drewna - 15,7 kW. Nieco inaczej jest z mocą w 4 członowym U22, ale tam jest z kolei większa komora.

 

PS. W innym temacie pytałeś o miałowiec Tezam EKA. Czemu akurat ten model CIę zainteresował?

Edytowane przez WojtB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów (i koleżanki)

 

zastanawiam sie nad wyborem kotła do spalania tylko i wyłącznie drewna sezonowanego.

takze rozwalazalem defro ale widze ze tyle negatywnych komentarzy ze zaczynam sie wahać.

czy moge prosic doswiadczonych uzytkownikow o odpowiedz na kilka pytan :

 

1. poczytalem troche forum i widze ze radzicie aby drewnem palic przy stale otwartej klapce ciagu, czy mam rozumiec ze w takim razie miarkownik odpada calkowicie ?

2. jakie znaczenie przy paleniu drewnem ma dolot powietrza wtornego ? ja rozumiem ze sie lepiej dopalaja gazy ale czy jest to naprawde konieczne bo wielu producentow nie stosuje takich otworow w drzwiczkach zasypowych,

 

3. no i najwazniejsze czy przy paleniu drewnem powinienem szukac pieca dolniaka czy gorniaka ?

 

bede wdzieczny za wszelkie opinie.

 

dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.