Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły "rokoczy" "40 Lat Tradycji"


jabcok007

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł POPTER DS chwyt marketingowy, celowe wprowadzanie w błąd potencjalnego klienta.

Już to świadczy negatywnie o firmie, bo nie przypuszczam aby firma nie wiedziała czym różni się dolne spalanie od górnego.

 

Ten kocioł cieszy się uznaniem kilkunastu tysięcy klientów. Czy przeprowadzili jakieś badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PORTER DS" Kotły węglowe z dolnym spalaniem są naszym sztandarowym produktem, cieszącym się dużym uznaniem kilkunastu tysięcy użytkowników. Kotły POPTER serii D są uniwersalnym i bardzo ekonomicznym źródłem ciepła.

Kotły z dolnym spalaniem są wysokoefektywne energetycznie i ekologiczne, posiadają lepsze parametry od kotłów z górnym spalaniem.

tak piszą w ulotce .... :rolleyes: i nawet dają 50 miesięcy gwarancji i rzekomo blacha 6mm

www.rakoczy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko szkoda że warunki gwarancji dopiero po zakupie ;) no i ta blacha 6 mm ...Hm ciekawe przy tych wymiarach 17 kW tylko 225 kg Dla dociekliwych 1 m2 blachy 6 mm waży 50 kg więc widać zaoszczędzili na płaszczu zew. pewnie 3 mm. Nie ma w tym nic złego ale dlaczego by o tym nie wspomnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jest tak żle jak by się wydawało . Obejrzałem go dokładnie w sklepie , pomierzyłem co się dało łącznie z blachą oczywiście tam gdzie można było i przy cenie poniżej 3k to bardzo fajny kociołek .

Emus dla Ciebie takie info bo jesteś fanem prawdziwych dolniaków ta szczelina nad komorą zasypową ma chyba mniej jak centymetr bo mi nawet palec wskazujący nie chciał tam wejść , a zatkać ją żaden problem bo wystarczy położyć na niej kawałek kątownika np 20- ki od góry z wyczystki i szczeliny nie ma . Zostawili ją chyba tylko po to żeby nie było smoły w komorze zasypowej bo palić z tą szczeliną np. od góry jak w górniaku na bank by się nie dało .

Wykonanie estetyka a przede wszystkim spawy i ilość połączeń zminimalizowana . Dużo płaszczyzn giętych i naprawdę mało spawów .

Reasumując po tym co widziałem napewno nie nazwał bym go piecem dolno-górnym bo w żaden sposób nie spełnia tych wymogów . To raczej taki niepełny dolniak z racji braku PW . Ale cena jak za ten produkt jest naprawdę konkurencyjna bo za piec o mocy zbliżonej do kwkd 22 zębca płacisz sporo mniej a resztę można spokojnie już do siebie dopasować . Opisałem wersję D bez sterowania i dmuchawy bo DS nie wiem dlaczego ale jest o wiele droższy . Jak ktoś jest fanem dmuchawy to proponuje zakupić wersję D bo za komplet sterownik+dmuchawa kopione oddzielnie wyda mniej niż za wersję DS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem go dokładnie w sklepie

To jest obowiązkowe działanie zanim podejmie się decyzję o planowym zakupie kotła.

Ja swojego Sokoła kupowałem w sytuacji awaryjnej, tylko na podstawie tego co widziałem w internecie i w karcie katalogowej.

Informacje z internetu mogą wprowadzać w błąd. W przypadku Sokoła informacje były prawdziwe.

 

Osobną kwestią pozostaje czy taki kocioł można nazwać kotłem dolnego spalania. Przypuszczam, że niedopalone gazy uciekną szczeliną węższą niż palec, a powinny się spalić.

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria to awaria tak często bywa że nie da sie tego uniknąć a jak zimno w domu i jeszcze małe dzieci to człowiek często bierze jak leci byle szybko bo nie ma czasu na dywagacje , niestety . Tak się jakoś nauczyłem może na błędach własnych że do puki nie dotknę to nie kupię .

Co do zaszeregowania dolny czy nie to nazwał bym go niepełnym dolniakiem z łatwą możliwością adaptacji na dolniaka ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o nazwał bym go niepełnym dolniakiem z łatwą możliwością adaptacji na dolniaka ;)

Pozdrawiam

 

Witam

Jeśli chodzi o uszczelnienie tej szpary to jest dla mnie zrozumiałe.

Pytanie , czy można doprowadzić w tym kotle w jakiś sposób powietrze wtórne aby nie ingerować w płaszcz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można kwestia pomysłu i troche pracy tylko zapytam po co ? skoro zamiast kombinować i szukać nie prościej kupić kocioł który to wszystko już ma .

http://www.seko.pl/s..._spalanief.html

http://www.zgoda-wie...iol-ksgw-zgoda-

To chyba łatwiejsze rozwiązanie . A może niektórych nauczy żeby nie chodzili na skróty jeśli chcą coś sprzedać .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.